Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik féltek a...

Kismamák, akik féltek a szüléstől, elolvasnátok az én törénetemet?

Figyelt kérdés

Ez ugyan nem "kérdés", csak szeretném veltek megosztani, hogy milyen szép szülésem volt.

először is, egyáltalán nem féltem, pedig a 2.babát vártam és ugymond már tudtam mire készüljek - a fájdalom nagyságára gondolok. Én végig kismamajógára jártam - nem reklámozni akarom, csak én ott találtam meg azt a heti 2órás kikapcsolódást, ahol a pici babámmal és magammal tudtam foglalkozni. A 20.héttől már mindennap azt vártam, mikor mehetek szülni. Pedig voltak problémák végig, a terhességgel is, a családban is, építkeztünk is, van egy 2.5éves másik kisgyerekem - szóval nem mondanám nyugis időszaknak a terhességet. De mégis végig nyugodtan, kiegyensúlyozottan éltem meg. A jógán megtanultam relaxálni, figyelni a testem. A szülést fejben döntöttem el, hogy könnyű és gyors lesz, és ügyes leszek én is a baba is, nem fog sokáig tartani, nem fog fájni. A 18. héttől így készültem lelkileg. Mosolyogva mentem szülni, csodálatos volt, szóról szóra úgy történt, ahogy az előbb leírtam - bár azért kicsit fájt. :-) Du. 2kor még úgy mentem be a kórhába, hogy hát talán kicsi szúrkál a hasam, nézzenek már meg. 3óra elteltével már a karomban volt a pici fiam, a szülőszobán konkrétan 35percet vajúdtam, és 12perc volt a kitolás. CSodálatos volt a szülés, szó szerint! A vajúds alatt a fájások alatt is csak arra gondoltam, hogy minden egyes fájással közelebb kerülök a gyermekemhez. (mivel a vajúdás nem tartott sokáig, erre végig tudtam koncentrálni)

Persze úgy gonolom, hogy nem jógára kell járni, csak meg kell találni a terhesség során az embernek azt az időt, amikor kicsit magába tud szállni, és felkészülni a szülésre lelkileg.

Remélem sokan vagyunk még, akik ilyen csodálatosnak élték meg a szülésüket, mint én.

Mindenkinek könnyű szülést kivánok, és jó babázást.


2010. szept. 26. 22:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy könnyű szülésed volt. Nekem az első szülésem volt ,féltem,mert mindenki elijesztett.Nem kellett volna mert egy csodás éményt kaptam,csak a derekam fájt és az is alig.Előtte volt egy vetélésem és egy missed ab.Na hát a vetélés a szülésemhez képest vagy 10-szeresen fájt.Pedig akkor csak a 9-dik hétben jártam.És ezt most nem azért írom,hogy lelkileg volt akkor nehéz és azért éreztem ennyire fájdalmasnak a vetélést.Nem, a szülés sokall könnyebb volt az ovosom is mondta nst-n hogy fájásaim vannak ezen meglepődtem mert nem éreztem semit.

Kellemesen csalódtam viszont ez tényleg szerencsén múlik ,valjuk be az emberek nagy többsége nem így szül.Viszont sajna vágtak is és repedtem is ,na azzal utánna megszenvedtem vagy 2-3 hétig.

2010. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Félek a szüléstől, de ezzel, hogy ezt ide írtad, tényleg megnyugtattál, köszönöm neked. Jó belegondolni abba, hogy a szülés a fejünkbe dől el és olyan lesz amilyennek mi levetítjük magunkban.
2010. szept. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én már háromszor szültem most"gyúrunk" a negyedik babára és szörnyen félek be kell valjam őszintén.Mindhárom szülés csodálatos volt nem volt semmi baj a leghosszabb is csak 3 órahosszáig tartott,viszont a gát varrás nekem egy rém álom annyira fájt.A gyerköceim születése előtt én soha nem láttam szülésről videókat és eszembe se jutott félni,most megnéztem párat és elég rémisztőnek találtam,pedig tudom hogy nem az mert a legcsodálatosabb dolog a világon,én most megfogadtam hogy több ilyen videót nem nézek meg mert a végén még jobban beparázok.
2010. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

szép történet, szerencsés vagy, hogy ilyen gyorsan ment:) nekem mindennel együtt 4 óra volt a szülés elsö babával. Pokolian fájt, ráadásul EDÁt sem adtak a gyors lefolyás miatt. Bármire gondoltam csak jobban fájt. Így aztán nem gondoltam semmire, na az jobb volt. Pontosabban arra gondoltam, hogy nem gondolok semmire :D

22/L

2010. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én már szültem,nagyon kellemes emlékeim vannak.Nagyon figyeltem a szülésznőre,a helyes levegővétel igazi fájdalomcsillapító...Csodálatos élmény szülni,de én sem ajánlom előre a szülés videokat,mert szerintem teljesen más ha te vagy részese a dolognak,mint amikor csak látsz róla felvételt.Én nem ajánlom annak,aki még nem szült.
2010. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat, és remélem hogy legalább pár emberben el tudom oszlatni az én történetemmel a szülés miatti félelmet!

:-)

2010. szept. 30. 22:39
 17/21 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok...a második babámat várom és rettegek a szüléstől,pedig az elsőtől egyáltalán nem féltem és igazából nem is volt mitől,mert szerencsére minden úgy ment mint ahogyan a nagy könyvben meg van írva,bár 24 órát vajúdtam,de szerencsére otthon és csak a 3 perces fájásokkal mentünk be a kórházba fél 11-kor és 01:18-kor a kezemben tarthattam a kislányomat, csodálatos, meghitt szülésem volt Apukával,éjszaka...de mégis...a fájdalmat nagyon nehezen felejtettem el.Kibírható,hiszen itt vagyok,de nem szívesen élném át most még egyszer...remélem,hogy ez a szülésem is legalább olyan gyorsan és problémamentesen fog zajlani,mint az előző,hisz ez a legfontosabb!:o)
2010. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon megindító a történeted!!! Én 10 hónapja estem át először ezen a csodán! Hosszú és fájdalmas szülésem volt. Bementem szülni, hazaküldtek, aztán két múlva befeküdtem aznap éjjel elfolyt a magzatvíz, több mint 12 óra vajúdás után, természetesen úton kibújt a pici fiam 4240grammal. Szóval hatalmas baba lett, gátat metszett a doktornő (amit mellesleg tényleg nem lehet érezni, az összevarrást annál inkább!). Szóval minden volt. A kisfiamnak a vállára csavarodott a köldökzsinór, egy percig oxigént kapott, aztán két óra hosszáig nem is láttam. De amikor felhozták és rám tették, mindent elfelejtettem! Sajnáltam, hogy vége lett annak a csodálatos 40 hétnek és 5 napnak! Irigyeltem a kismamákat és még ott az őrzőben azt mondtam a férjemnek, hogy jöhet a kistesó!!!!
2010. okt. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! ...két nap múlva befeküdtem...
2010. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ne féljetek lányok, és főleg ne nézzetek szülésvideókat. A tietek úgysem olyan lesz! :) Idegen ember fájdalmait nézni nem olyan, mint amikor majd te éled át a szülést. A gyermekedre fogsz gondolni, hogy vele minden rendben legyen. És ezért bármit, de BÁRMIT hajlandó leszel elviselni. Sokat kell beszélgetni a babával, amikor még bent van, én ezt tettem! Neki ez ugyanolyan, ha nem nagyobb próbatétel, mint neked. De mi megbeszéltük, hogy nemsokára ki kell majd jönnie, mert elfogy a hely odabenn, de nagyon várjuk idekint, és jól fogja érezni magát, és majd ügyesek leszünk a szülésnél, jól megmutatjuk apának mi lányok (nekünk kislányunk lett). :)) 6 és fél óra alatt született meg, és ebből csak 1 óra volt ami durvább volt. Volt gátmetszés is, de nem is éreztem, a varrás is inkább csak kellemetlen-kényelmetlen érzés volt, de nem fájt szerencsére. Azóta meg már minden visszatért a régi kerékvágásba odalent is. :)

Most már 3 hónapos a pici lány, és leírhatatlan, hogy mennyire jó érzés nézni őt, milyen amikor ránk mosolyog. Ahogy vége van a szülésnek, csak úgy fogsz rá tekinteni, mint 1 nehéz nap az életedben, hidd el. :)


Könnyű szülést kívánok mindenkinek!


Egy 3 hós kislány boldog anyukája

2010. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!