Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fogadok szülésznőt, akkor...

Ha fogadok szülésznőt, akkor annak lesz fix díja? A János Kórházban fogok szülni. Többi lent:

Figyelt kérdés

Valaki tudna szülésznőt ajánlani a Jánosban?

Mennyit illik adni neki?

Szoktak kérni fix összeget?

Mire számítsak?

Segítsetek...


2010. szept. 26. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem orvosom,volt én 40.000-et adtam neki,de az egész terhességemet végigkísérte,és császárom volt.

Szülésznőnek,amikor én szültem 10-15 ezret adtak.De változó ki mennyit szokott,vagy mennyit tud.

2010. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem fogadtam. Hosszú volt a vajúdás, 2 szülésznő is volt bent, műszak vàltásnál cserèltek, kedvesek voltak mind a ketten, az egyik adta a beöntést, leborotvált mikor bementem, 2x átöltöztetett mert a fájàsoktól sugárban összehánytam mindent, bekötötte az infúziót mikor bementem, a másik katéterezet. Meg mert nem tudtam pisilni, majd mivel hiába kitágultam nem jöttek a toló fájások császár lett, a szülésznő vitte le a gyereket a párommal a csecsemő osztályra.

Nem tartottam fontosnak a szülésznőt, fogadott dokim volt, meg az a plusz 30 ezer amennyit szoktak neki adni ha megfogadjàk hogy ott legyen már sok lett volna a doki mellé!

Fél óránkènt jött a doki, szülésznő, megnèztèk mennyire vagyok kitágulva, majd kimentek, és addig ott volt a férjem, de más nem is kellett volna oda mert annyira fájtak az összehúzódások, nem volt kedvem senkihez sem szólni!

2010. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Jánosban szültem, a helyedben nem fogadnék külön szülésznőt, mindenki aranyos volt. Csak plusz kiadás, a doki a lényeg, meg bunkókkal nem találkoztam,tehát nem kell megfizetni a kedvességet.

Jó a szülészet, csecsemősök kedvesek, csak jót tudok mondani.

2010. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom Kelenvölgyi Anikót. Úgy emlékszem, 30-at kell adni neki. Azért jó a fogadott szülésznő, mert vele már a szülés előtt is találkozol, ismerkedtek, aztán mikor jön a szülés, akkor bármikor riaszthatod, éjjel-nappal. Ott van veled végig a szülés alatt, és nagyon megnyugatató, hogy ismerős kezekben vagy. Nem pedig 3 műszakváltás alatt szülsz meg, 3 különböző szülésznőnél. Ha többen is szülnek éppen, akkor lehetetlenség, hogy csak veled foglalkozzon a szülésznő, de ha van fogadott, akkor az végig melletted van.

Szerintem a szülés nem az a fajta időtöltés, amikor mindegy, hogy ki van ott, meg minden mindegy, szerintem érdemes áldozni arra, hogy biztosan jó kezekben légy, és biztosítva legyen, hogy maximálisan foglalkozzanak veled.

Én végül a Telkiben szültem (pont ezek miatt), de egy percig sem bántam, amennyire szörnyű volt a szülés, amilyen komplikációk voltak, nagyon megérte, hogy tudtam, jó kezekben vagyok, a bent töltött napok is nagyon jók voltak.

2010. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy valóban nagyon fontos az orvos, de a vajúdás alatt az orvos nem lesz melletted, hacsak nem adódik alami komplikáció. Az orvos csak a kitolási szakaszban lesz ott. A szülésző viszont végig. Lehet, hogy amúgy szerencséd lesz, és pont egy kedves szülésznőt kapsz ki, meg nem lesz més szülés, stb, de az is lehet, hogy front lesz, rajtad kívül még 8-an szülnek, az ügyeletes szülésznő meg óránként egyszer berohan hozzád is, és megkérdezi, hogy vagy.
2010. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz, én az Istvánban szültem, de ott a nődokinak adtam 70-et, a szülésznek 30-at. Az orvos mondta, hogy ennyit szoktak adni. Én ugyanis megkérdeztem :)
2010. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jajjj,nagyon kedvesek vagytok,hogy leírtátok.Mindenképpen megbeszélem a férjemmel és úgy döntök.

Amúgy nektek hogyan zajlott le a szülés?Hogyan indult meg otthon?Elfolyt a magzatvíz vagy fájások jöttek???Könnyű volt vagy nehéz?Olyan volt amilyet elképzeltetek?Minden érdekel,mert szeretnék lelkileg felkészülni...Nem kiborulni,hanem nyugodt maradni.

Én nagyon félek,hogy minden rendben menjen,de ez gondolom normális első babánál???

Annyira köszönöm nektek,akik már írtatok és akik majd még fognak...:)))))

2010. szept. 27. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!