Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VBAC szülés kockázatai?

VBAC szülés kockázatai?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Második gyermekemmel vagyok várandós , a lányom császármetszéssel született 2019. Szeptemberében far fekvés miatt !


Most ragaszkodnek VBAC-hoz, ha lehet , illetve ha nincsen ezt kizáró tényező !


A kérdésem arra irányul, hogy milyen kockázatai lehetnek ?

Lehet kérni ugyanúgy fájdalomcsillapitast is ?


Nagyon szívesen olvasnam VBAC-os anyukák tapasztalatait!


Köszönöm a válaszokat !



2022. márc. 16. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Oxitocint nem kaphatsz, nem indithatnak, mert ezek novelik az egyebkent nagyon nagyon alacsony kockazatat a hegszetvalasnak.


Ha csak a farfekves miatt lett csaszar (ami egyebkent onmagaban nem indok a csaszarra), akkor jo eselyekkel indulsz. A Mindent a termeszetes szulesrol facebook-csoportban vannak szakertok is, akiktol kozvetlenul kerdezhetsz errol. Illetve az alacsony csaszararanyu intezmenyeket erdemes megnezni, mert nagyban fugg a szules kimenetele ettol. Hiresen vbac-parti pl. a Szent Imre Korhaz Bp-n.

2022. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, nagyon köszönöm az infokat!


Az hogy nem indíthatnak az akkor annyit takar hogy túl tudom hordani valamennyivel (amennyi meg “normális”) és ha akkor sem indul meg akkor viszont császár ?


Lányom nagyon nem készült megszületni pedig 39+6-ra voltam kiírva műtétre, műtét reggelen külső /belső mehszaj zárt volt !


Dokim azért látta biztonságosabbnak a császárt mert első gyerek és popsival olyan melyen ült a medencembea lábai meg a feje mellett felfelé hogy amikor megszületett a lábait lefelé úgy polyaztak külön annyira felfelé álltak neki ! Nem akart a dokim kockáztatni !

2022. márc. 16. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Pedig az tokeletesen alkalmas lett volna, pont, hogy a labtartas szokott komplikaciot okozni farfekvesnel. Dehat a dokid tudja.


A protokoll korhazankent eltero. Szent Imremeben altalaban nem inditanak a betoltott 42. hetig, es meg utana sem feltetlenul, ha az aramlas jo. De a legtobb korhazban nem ilyen a helyzet. Az orvosokat koti a helyi protokoll, amit te barmikor visszautasithatsz, illetve kerhetsz masodvelemenyt. Inditas elkerulesere terminusujraszamolast is szoktak csinalni bizonyos orvosok, a csoportban tudsz errol is erdeklodni. Orvosajanlas ugyan nincs, de ha kiirod, szerintem privatban elmondjak, ki vallal adott esetben ilyet.


39+6-on semmit nemjelent a zart mehszaj, 37-42 het kozotti egy atlag terhesseg. Meg a szigorubb nemzetkozi protokoll is legkorabban a betoltott 41. heten javasolja az inditast.

2022. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Én pont emiatt mentem magánba, hogy ezt támogassák. Sikerült a VBAC, de az én orvosom is azt mondta, császár után nem indít. Szerencsére magától indult.
2022. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Az nem igaz, hogy nem lehet indítani (ballonnal, burokrepesztéssel simán lehet), és oxytocint is lehet adni, csak óvatosabban.
2022. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!