Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek beavatkozásmentesen...

Szülhetek beavatkozásmentesen a kórházban is?

Figyelt kérdés
Otthon szeretnék szülni, de eddig aķiket felkerestem, foglaltak, és lehet nem fog összejönni. Nem szeretnék semmilyen beavatkozást. Oxitocint semmiképp nem szeretnék. Gátvédelemmel szeretnék szülni. Ha bent vagyok a kórházban, és elutasítom a beavatkozásokat, akkor is meg fogják csinálni erőszakkal?
2022. márc. 12. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha a baba vagy te eletveszelyben van, igen. Inkabb neked egy gatmetszes mint egy agyhalott ujszulott.
2022. márc. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Érdemes szülési tervet készíteni, amit odaadsz az orvosnak vagy a szülésznőnek, akinél szülsz. Sajnos így is nagy valószínűséggel átnyomjàk rajtad a protokoll egy részét. A legjobb tanácsom, hogy minél tovább vajúdj otthon és csak a vegefele menj be, akkor már nincs annyira sok idő a beavatkozásokra.
2022. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Van ahol sajnos igen, megcsinàljàk. Nagyon a szemèlyzet jòindulatàn mùlik. Szerintem jàrd vègig az összes bàbapraxist!!

Ha esetleg a pènz a gond, akkor a Home alapìtvàny segìt! Ha a tavolsag lenne a gond, akkor meg bèrelt lakasban is lehet szülni.

Nekem tervezett otthonszülèsem kòrhàzban vègződött. Oxyt kaptam, de gàtvèdelem volt ès szabadon mozoghattam. Baba vègig velem volt. Mègis nagyon rossz èlmèny, mert a kórhàzban sosem a baba ès az anya biztonsàga az első, hanem hogy ne legyenek perelhetőek (uk)

Magyarorszàgon meg a szokàsjog az első :/ Rengeteg felesleges kàros beavatkozast vègeznek.

Van pàr kòrhàz , aminek a statisztikàja jobb sokkal az àtlagnàl, èrdemes ott szülni, ha az otthonszülès meghiùsul. Ha jòl tudom, most nincs szabad kòrhàzvàlasztàs Magyarorszagon, de ha beindult szülessel bemèsz egy kòrhazba, akkor nem küldhetnek el.

2022. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

3-as vagyok, a szülesi terv, amit a 2-es ìr, az nagyon sokat szàmìthat!!!

Szerintem előre nyomtasd ki, egy pèldànyt adj a kórhaznak, egyet tarts meg biztonsàgi tartalèknak, egyet vigyèl be magaddal szülni. Ès ìrasd alà mindhàom pèldànyt.

A szülesi terv nem arròl kell szòljon, hogy azt szeretnèd, hogy ròzsaszìn ködben rózsaszìn unikornisok röpködjenek körülötted. Otthonszülèsre kèszültem, de csàszàr esetère is megírtam a tervem.

Olyat nem tudsz eldönteni, hogy lesznek-e komplikàciòid, de azt kijelentheted, hogy milyen esetben, milyen beavatkozàst, mennyi idő mùlva fogadsz el.

Ez egy ,,ha-akkor" lista.

Hacsak nincs èletveszèly, akkor ha etikusak, el kène fogadjàk. Ha nem etikusak, ès nem tartjak be, akkor perelhetsz.

Magyarorszàgon törvènyileg szabàlyozott, hogy 12 òràval a magzatvìz elfolyàsa utàn kötelező otthonszülèsből kórhazba szàllìtani egy nőt. Ez sajnos indokolatlanul túl rövid idő. Èn előre azt ìrtam le, hogy a magzatvìz elfolyàsa utàn, ha nem indul be a szülés, 72 òràig nem fogadok el mesterséges indìtàst. Vègül 77 òra utàn fogadtam el. Korhazban 24 òràval kevesebbről tudtak. Uk-ban 24 òra utàn ajànlanak fel indìtàst. Mikor nem kèrtem pròbàltak ijesztgetni.

Fontos, hogy kikösd ìràsban, hogy ragaszkodj ahhoz, hogy ehess, ihass, szabadon mozoghass vègig. Èn kaptam kòrhàzi ètelt, ehettem, mìg bìrtam. Ès mivel a szabad mozgàst eløre kèrtem, ès leìrtam , hogy telemetriàs CTG-t kèrek, ha monitorozàsra lenne szüksèg, ezèrt bekötött oxyval, ès felrakott ctgvel is mozoghattam, mìg bìrtam. Ehhez kellett, hogy tudjak a lehetősègről, leìrjam.mit akarok, legyen ott ilyen gèp ès együttműködő legyen a szemèlyzet.

Èrdemes utànaolvasni a fajdalomcsillapìtasnak. Milyen mòdszerek, gyògyszerek lèteznek. Èn elsősorban termèszetes mòdszereket akartam hasznàlni. Morfium injekciòhoz semmikèppen nem jarultam volna hozzà, mert a gyereknèl lègzèsbènulàst okozhat. Nevetőgàzt nem gondoltam elèg hatekonynak, de nem voltam ellene. Vègül ezt hasznaltam, közepes hatekonysàgú volt. Epiduràlròl azt írtam, hogy ha a vajùdàs aktìv szakasza oxy nèlkûl 8, oxyval 4 òràja tart màr, akkor ajànljàk fel először. Ès azt is leìrtam, hogy hàny òrànkent ajanljàk újra, ha nem kèrtem . Bàr nem szerettem volna, ha a gyerekem egy adag kokainszàrmazèkkal indítsa az èletèt, de megszívatni sem akartam magam, hogy ha borzalmasan fàj, akkor nem kèrek semmit, mert en majd ùgyis kinmbìrom. Pont jòl saccoltam a tűrőkèpessegem, 4 òràval az oxy beadàsa utàn kertem. Szerencsere màr túl kèsô volt hozzà.

Azt is kikötöttem, hogy kitolàs alatt szabadon akarok pozìciòt vàlasztani, ès hagytak nègykezlàb lenni egy hagyomànyos szülőàgyon. Pàrom tartotta a hasamon a ctg tappancsokat közben, hogy le ne essenek.A fèlhomàlyhoz is ragaszkodtam, ès azt is figyelembe vettèk.

Gàtmetszeshez kifekezetten nem jàrultam hozzà,ha az èn èpsegem miatt lett volna rà szüksèg. Szerintem ez a nemi csonkìtas egy formàja, ezt le is ìrtam. Igy, hogy ez ìrasban volt, uk-ban, ha belèmvàg mègis, az szerintem egy biztosan megynyert pert eredmènyezett volna.Kitolas közben szòltam is a szülèsznőnek, hogy nehogy belèmvàgjon. Nem is szakadtam. Ha a baba tartòsan leeső szìvhangja-ami pòzvàltasra sem javul- miatt lett volna rà szüksèg, akkor belegyeztem volna a metszésbe.

Kifekezetten kèrtem, hogy vàrjàk meg, mìg a baba mellre kùszik, ezt nem vàrtàk meg, mellrehelyeztèk.

Lepènyi szakot, hogy ne gyorsitsàk, azt felig vettèk figyelembe, 1 òràt vàrtak vele, egyet hùzott rajta a szülèsznő.

Nem vartàk meg, hogy valaszoljak,hogy szeretnèm-e megnezni a lepènyt (paromnak fordìtottam) hanem kidobtàk.

Csàszàr esetère is megvoltak a kikötèseim, pl. hogy ha altatàsos csàszàrra van szüksèg, akkor az apjànàl legyen, mìg magamhoz nem tèrek. Ha etetni kell közben, akkor donor tejet kapjon szotatasbaràt mòdon.

Magyarorszàgon sokkal kisebb az esèlye, hogy figyelembe veszik mi fontos neked. Ha ìràsban van, az segìthet. Mindenkeppen keress jobbfajta szakemberekkel ellatott kòrhazat szerintem.

Mèg egy tipp a szülesi tervhez: ne körmondatokban, hanem pontokba szedett, àtlàthatò listàban fogalmazz. Erdemes a szüles szakaszai szerint rendszerezni: latens vajùdas, aktìv vajùdas, kitolas, lepenyi szak. Csàszar , baba ellàtasa.

Erdemes kikötni, hogy milyen időszakonkent es ki vizsgàlhat. Magyarorszagon veszelyes szokàs, hogy túl gyakran vizsgàlnak. Ahol szültem, ott 4 òrànkènt, de elviekben nem voltak együttműködőek, hogy elutasithassam. Gyakorlatban meg nem mertem ellentmondani. A kezi tàgìtast is èrdemes kikötni irasban, hogy elutasìtod. Karos ès fàjdalmas es felesleges. A tàgulas ,,mellèktermèke" annak, hogy a mèh alapja (teteje) hùzòdik, evvel oldalra ès fel hùzza a mèhszajat.

Azt is èrdemes kikötbi, hogy az aranyòràt nem zavarhatjàk meg. Mèrès ràèr utàna. Nyakleszìvas, popòbanyùlkàlas legtöbb helyen mar nincs, de erdemes leìrni, hogy nem jarulsz hozzà. Babàt nem vihetik el mellőled, vizsgalatokon rèszt akarsz venni.

Kb. ezek amiket erdemes egy szülesi tervben vegigzongorazni.

2022. márc. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült beavatkozásmentesen szülni két alkalommal is. Először 10 órát voltam egyedül a kórházban a szülésig és egyszer 15 percet. A kórház, amiben szültem elég természetes szülés-barát.


Jókat írnak fennebb, alapjáraton én is így gondolom, de lassan a kismamák doktori címet akarnak ebből letenni a 9 hónap alatt, míg azért az orvos nem hiába orvos. Nyilván vannak azok a dokik, akiknek rutinszerű már egy egy beavatkozás, szóval megértem a félelmet. Egy állami kórházban a szülési tervet szerintem körberöhögik.


Ha tényleg ennyire fontos az otthonszülés, de nem találsz rá személyt, van fölösleges párszázezred, akkor magánkórház lehet az egyik opció, ott legalább a tervet sem röhögik körbe

2022. márc. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező ugye tudod hogy a gátvádelem is beavatkozás? Akkor ne kelljen az se:-D


Amúgy ja, megmondod és kitolásig rád se nyitják az ajtót csak pár óránként egy-két percre.

2022. márc. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerintetetek ingyen sztk alapon érdekelni fog bárkit is a kis szülési tervetek?:-S Szembe fognak röhögni.


Amúgy meg de, beindult szüléssel is simán átvisznek a körzetesbe, hacsak nincs 5 perces vagy az alatti fájásod.

2022. márc. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem hagyod, akkor csak végső esetben, tényleg, ha szükséges.



Viszont ha inkompetens szülésznő van veled, aki nem támogat, akkor nagyon nehéz a gátvédelem, komolyan sérülhetsz is.



Én is megvétóztam, de nem úgy, hogy “NE!”, hanem úgy “miért tartja szükségesnek?” És azonnal nem kellett semmi🙈 oxit akartak úgy adni, hogy tolófájásokkal érkeztem, eltünt méhszájjal, majd vágni mert nagyobb a baba mint elsőre,


amikor más beavatkozás miatt sajnos kellett a metszés, ugye ezt látta, de nem a tágulás és a baba mérete indokolta, hanem, a méhszájon nem jött át csak félig, és emiatt vákuum kellett.

2022. márc. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Csak úgy mellékesen halkan megkérdem.. Neked mi a fontosabb? A gyermeked, és a te egészséged, vagy az, hogy verhesd a melled a szülés élményeddel?


Ne tervezz semmit.. Egy pillanat alatt lehet császár belőle.. Inkább készülj fel minden eshetőségre..

2022. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

“ Mert szerintetetek ingyen sztk alapon érdekelni fog bárkit is a kis szülési tervetek?:-S”


Ez azért erősen személyfüggő. Szülészeten dolgozom, múltkor a rezidens lány pacsmagolta a véres lepényt egy vászonra, mert anyuka szülési tervében az szerepelt, hogy szeretne lenyomatot a lepényről….

2022. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!