Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésre kiírt dátum a...

Nacebee kérdése:

A szülésre kiírt dátum a betöltött 39. v 40. hét? Én már bele zavarodtam!

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
40.-ik hét +/ - 1 hét
2010. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is belezavarodtam a számolgatásba mikor vártam a kisfiamat :D

Úgy van, hogy az utolsó mensi első napjától számolják a terhességet. De valójában nem ekkor esel teherbe hanem valahogy ez után 1-2 vagy akár 3 héttel később, ez attól függ, hogy milyen hosszúak a ciklusaid. Egy átlagos ciklusban az az 28 napos ciklusnál a mensi első napjától számolva a 14. napon van ovuláció, a körül van a megtermékenyítés is és ez után 4-5 nappal a beágyazódás, valójában csak a beágyazódás után vagy terhes. Szóval amikor már kb 4 hetes terhes vagy akkor valójában csak kettő kb. Állítólag a 12. héten tudják a legbiztosabban megállapítani a terhességi kort, mert ekkor még egyformán néz ki az összes 12 hetes terhesség uh-n, viszont ez után már eltérő ütemben fejlődnek a babák. De előfordul, hogy később is átírják a szülési időt. Pl: nekem is átírták mert össze-vissza vérezgettem.

Az utolsó mensim szeptember 17.-ére virradó hajnalban jelentkezett. Előtte 3 hónapig nem volt semmi, reménykedtem a terhességben, de hiába csináltam sorra a teszteket mind negatív lett. Október elején viszont erős pozitívat teszteltem. Rendben lezajlott a terhesség és végül a számolás szerinti 42. héten született meg a kisfiam. A terhesség során 2x is átírták a szülés várható időpontját. Először június 17.-re voltam kiírva, utána július 27.-re, végül július 16.-ra. Egyik időpont sem volt a tuti mert július 25.-én szültem. A szülés után mondta a szülésznő, hogy el lehetett számolva a terhességem mert rettentően fel volt ázva a babám a magzatvízben, áramlás is már alig volt ezért le is volt fogyva. De szépen összeszedte magát az első két hónapban 2,5 kg-t hízott, szerencsére nagyon sok tejem volt.:)

Úgyhogy hogy a kérdésedre is válaszoljak nem mindig 100%-os az amit az uh-n mondanak. Te ismered a legjobban a tested és ha nem is tudod pontosan hogy mikor foganhatott a bébi ő majd tudja, hogy mikor kell kijönni. :)

Kellemes baba várást !(ha terhes vagy)

2010. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kiírt dátum(terminus) mindíg a betöltött 40 hét utolsó napját jelenti!


De ez ugye csak papírforma szerint.A babák 1%-a jön kiírás napján.A többi 99% plusz-mínusz 1-2 hét.


üdv:38 hetes km.

2010. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azért kérdezem,mert okt 21re vagyok kiírva és most belegabalyodtam,h betöltött 33 v 34 hetes vagyok
2010. szept. 10. 11:08
 5/5 anonim válasza:

Szia.

Én is úgy tudom,hogy a 40.hét a lényeg.De ezt az orvosod megmondja,hogy mikor kell befeküdni.Ha meg nincs választott orvosod akkor meg a védőnő. De a lényeg,hogy a beírt dátumkor be kell vonulni a kórházba.Ha az adott dátum hétvégére esik akkor a következő munkanapon bemész a kórházba és a beteg felvételnél mondod,hogy itt az idő :) befektetnek és várhatod a babót.Ha túl hordod akkor a kórázban minden nap vizsgálnak.De a lényeg,hogy (Nekem Május 21.voltEngem már Május 18dikán befektettek megfigyelésre.A babocám végig normálisan feküdt a pocakomban és a szülés elötti héten úgy döntött h farfekvéses lesz.Ezért közölték csütörtökön,hogy péntek reggel császármetszés,persze a szobatársaim meg akartak ölni :) mert amikor én befeküdtem akkor mondtam nekik,hogy nekem nemsokára lesz babám,és ök lehurgtak,hogy persze....ök már hetek óta bent feküdtek túlhordással,és nehogymár én megyek és egy,két nap és láthatom a picim,hát így lett. :)) kitartást neked!!Könnyű szülést és ne parázz a napok miatt. SOK BOLDOGSÁGOT

2010. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!