Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szeretett volna rendesen...

Ki szeretett volna rendesen szülni, és mégis császározták?

Figyelt kérdés

Én annyira el voltam kenődve,alig vártam,hogy át élhessem a szülés csodáját,de végül császár lett(nem tágultam ki rendesen)De mondjuk akkor is nagyon-nagyon boldog voltam,hisz meg lett a kislányom :) De még a mai napon is elgondolkodom,milyen érzés lett volna természetes úton szülni.


1 éves csajszi anyukája


2010. szept. 5. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Tudom mit érzel... 37 hetes múltam, amikor a dokim közölte, hogy hatalmas hozzám képest a baba, nem megy szét a medence csontom, nem tágul, ahogy kéne, tehát lejjebbi tágulásig el sem jutottunk. Nem tud befordulni a fiam... Ha ez nem változik, akkor programozott császár lesz. Ráadásul a köldökzsinór sem állt túl fényesen... Hát mondanom sem kell, hogy a 39. héten császárral született meg a fiam... De még előtte, amikor kimondta, hogy nincs remény, császár lesz, napokig bőgtem, és hatalmas kudarcnak éltem meg, és hogy megfosztott a sors a szülés csodájától. Annyira készültem, hogy majd egyszer, ha beindul a szülés... És ez egy hatalmas trauma volt. Nyilván kárpótol a fiam, azóta eltelt 15 hónap, tisztában vagyok vele, hogy mindkettőnk érdeke ezt kívánta, de mégis a mai napig mélyen érint. Gondolkozunk a tesón, de tudom, hogy itt is 95%, hogy császár lesz... Nehéz feldolgozni, és ezt igazán azok értik meg, akik készültek a természetes szülésre, és mégis műtétbe torkollott. De azért látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával. :)
2010. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Én majd két éve vagyok magam alatt emiatt....oké, ez erős túlzás, de nagyon nehezen hevertem ki. a tejem se indult be normálisan...


(én se tágultam egyébként.)


Ha esetleg lesz tesó, minden erőmmel és tudásommal azon leszek, hogy természetesen szüljek. Viszont ha császár lesz, akkor sem fogok elkámpicsorodni.

Akkor nem voltam rá felkészülve, most már igen.

2010. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Én január 10-re voltam kiírva!6-án este 9kor elkezdödtek az 5 perces fájások,bár akkor még nem tudtam,hogy az az..Na mindegy.Be a kórházba,éjélkor már a szülöszobán voltam.Jött a szülésznő,megvizsgált!Mondta,gyönyörüen tágulok,sétálgassak még,hívja a dokit,ebből 2kor baba lesz!Na én ennek örültem,de gondoltam,hogy ilyen egyszerüen nem fog menni..Szóval..Rám tették az NST-t baba rugdosott,kis eleven:)Jött a doki,mivel a magzatvizem nem folyt el,burkott repesztett!Ott már láttam,hogy valami nem stimmel,mikor a szülésznö és az orvos egymásra néztek!Nem mondtak semmit,csak,hogy nem állhatok fel,és a gép legyen rajtam!Még wc-re sem engedtek ki,ágytálat hoztak)Kaptam oxitocin injekcíót(hú az rossz volt)2perces fájásaim voltak.Már 3 ujnyira kivoltam tágulva még mindig semmi!Fáradt voltam,és nagyon fájt minden..Az orvos 2 percenként jött be hozzám,megnézett a gépen valamit,majd kiment.Ez kb.1 óráig volt!Bekötöttek egy infúziót!A férjem végig bent volt velem.Azzal nyugtatot,hogy nem sokára megszülöm a kislányunkat,Ő elvágja a köldökzsinort,és én is jobban leszek!Na kb.ebből az lett,hogy az infúzió alatt bejött a doki megnyomott egy gombot,és mondta,hogy jó,Nem várunk tovább,Császár!!(Én nem tudtam,hogy miért,nem értettem semmit)Pillanatok alatt kb 5-6 műtös pörögtek az események..Kiderült azért kellett császározni,mert rossz volt végig a gyerek szívhangja,és belekakilt a magzatvízbe!Szóval nagyon gyors volt minden..De ma már 8 hós a lányom,igazi rosszcsont:)


Bocsi,ha kicsit hosszúra sikeredett:D

2010. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amint látom nem csak engem érintett mélyen hogy császároztak.De azért ha kis tesó lesz minden erőmmel szugerálni fogom hogy természetes úton szüljek,és hogy táguljak ki rendesen,mert nagyon szeretném a következő picurt természetes úton megszülni.
2010. szept. 5. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Csatlakozom. Én se tágultam, a pici is nagyfejű volt, én nyeszledt, a doki meg hírhedt császáros a vidéken. Szóval vagy 1 évig csak sakkoztam, hogy mikor, mit kellett volna tiltanom, hogy simán szülhessek. Majdnem ráment a kapcsolatunk is. Természetesen legközelebb simán akarok, de már nem mekeredek bele, ha nem sikerül.

Szörnyű, ha azt érzi az ember, hogy a teste nem tudja ellátni a teremtett feladatát, de ott van az a kis szaros, akiért mindegy is, ha szétkaszálnak.

Fel a fejjel!

2010. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

azt hittem,h csak én vagyok aki ennyire a szívére vette!nálunk is az volt,h nem tágultam,a kiírthoz képest több,mint 3héttel jött elöbb a baby!reggel fél9körül elfolyt a vizem,bebuszoztam a kórházba anyuval,már ekkor sejthettem volna,h nem jó ez így,mert semmi fájásom nem volt,se görcs,semmi!

bementem,felvettek,közben megnéztek és csak 1ujjnyira voltam nyitva!a fogadottam pont külföldön szabizott,hisz késöbbre vártuk és addigra már hazaért volna,így neki nem tudtunk szólni,h dolog van!nst-n folyton nézték a baba szívhangját,de mindig fura arcot vágtak utána!a növérke mondta,h nézzem az idöt,h mikor jönnek a fájások,talán ha egy fájásom volt egy óra alatt akkor sokat mondok!a lényeg,h du.3körül közölték,h császár lesz,mert nem tetszik nekik a kicsi szívhangja,nem is indul be a szülés,még oxitocin is fölösleges lenne,mert az se indítaná be,du 16:10perckor kiemelték a lányom,épen,egészségesen!miért volt gáz a szívhangja azt nem mondták,lehet,h nekik volt így könnyebb,hisz ahol szültem ott mánia a császár!ha ott lett volna a fogadottam akkor lehet,h természetesen szülök,nem tudom...most már lényegtelen is,hisz megszületett és jól van,ez a lényeg!sokáig hezitáltam ezen,mindig átléptem a császáros fejezeteket hisz én annyira szuper vagyok,h én tuti természetesen szülök!nekem nem kell gátmetszés,hát kaptam 2centi helyett 13cm-t,epidurál se kell,hát kaptam spirálisat!apa legyen bent,segítsen nekem,vágja majd el a köldökzsinort,hát nem lehetett bent és ezek amik rosszak voltak,hisz nem azokra készültem amiket kaptam!hogy nem láttam a lányom miután kiemelték pedig ez nagy szivvágyam volt,h rám is rakják,stb...

remélem majd a kistesó természetes úton fog jönni és átélhetem azokat a csodákat,fájdalmakat,kínokat,érzelmeket és látványokat amik azzal járnak!

mára már 1éves a kiscsajom,azóta feldolgoztam ezt és már nem érint annyira negatívan!ha sajna a kövi baba is császis lesz akkor nem jön semmi váratlanul!viszont az vicces,h van már egy babám és még se tudom mik azok a fájások és ha lesz kistesó és természetesen születik akkor viszont minden újdonság lesz számomra és akkor az lesz az ismeretlen...

2010. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen,nekem is megfordult a fejemben,ha a következő baba simán születik,és lesznek fájások,meg elfolyik a magzatvíz,meg nyákdugó stb,úgy fogok nézni,mint aki először terhes,de közben ott lesz már az én kislányom.

De azért legalább tudom,hogy akkor ezek szerint normális dolog hogy el voltam kenődve a császár miatt,mert nem simán szültem.De már én is túl vagyok a "sokkon",hisz lassan 1 éve,de legbelül,még érzem a hatását.

2010. szept. 6. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:
tudom miröl beszélsz!ugyan így érzek még mindig én is!sajnálom,h az kimaradt az életemböl,mert jó lett volna,hisz arra készültem 9hónapon keresztül!ráadásul anyum is sokat mesélt arról,h minket milyen "könnyen kipottyantott",így úgy voltam vele,h akkor nekem is olyan simán fog menni minden!nem gond,h így alakult,majd a kistesónál így lesz!
2010. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!