Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire alkalmazzák kórházban...

Mennyire alkalmazzák kórházban a pólyát?

Figyelt kérdés

Divat még használni? Mi nem vettünk, megmondom őszintén eszünkbe se jutott, kelengyelistán sem volt, védőnő sem mondta.. de a családban páran ezen lovagolnak, hogy márpedig az kell.

Használnak kórhazban ilyet? És ti otthon?


2021. nov. 23. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
nem a szigorúan vett, régi pólyát, de az újabb fajta, vékony anyagú pólyát igen, amibe belehúzom a gyereket és összetépőzárazom
2021. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Pólyát egyik kórházban sem használtak, ahol én voltam, viszont a babákat bepólyázták egy tetrapelenkába. Csodatévő módszer, mindkét gyerekem abban a pillanatban elaludt ahogy becsomagolták őket 😅 kb 8-10 hetes korukig be is vetettem ezt a trükköt alváshoz.
2021. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nálunk még azt használnak..
2021. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk pléddel pólyálták be. Én sose tudtam olyan jól megcsinálni, a fiam viszont nagyon jót aludt benne.
2021. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Az enyémet is takaróba tekerték.

Én vettem egy kókuszpólyát használtan, a nagyszülők az első időben csak abban merték megfogni.

2021. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk semennyire, nekünk sem volt itthon
2021. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

2 éve szeptemberben született a lányom, nála használtak pólyát a kórházban, azt az igazi, hagyományost.

Most májusban már nem, de lehet csak az évszak miatt. Pléddel, takaróval bugyolálták be.


Lányoknál hallani sem akartam pólyáról. Kaptunk. Olyan "modern" pólya, kókuszbetéttel, tépőzáras. A lányom nagyon szerette, a család egy része pedig csak azzal merte megfogni.


Fiamnak is vettünk, de ott a meleg idő miatt keveset használtuk, pedig szerette ő is.


Szerintem nem nagy tétel, akár kérhetsz olyan rokontól, aki nagyon ajánlja. Ha másra nem is lesz jó, max abban merik majd megfogni. Van olyan változata, ahol kókuszbetét sincs, szimplán a négyzet takaró tépőzárral.


[link]

2021. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
A plédes megoldás sem javasolt. Nem szerencsés kiiktatni pl: a Morrow reflexet, hiába "zavaró". Erre nálunk a bababarát kórházban külön felhívták a figyelmet
2021. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*Moro
2021. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Nyílván nem abban volt egész nap. Abban hozták oda, miután fürdették, és letelt a két óra vagy az anyuka fel tudott kelni. Utána a pólyát/takarót bennehagyták, azzal lehetett takargatni ill azzal hozták vissza a vizsgálatok után. (Lehet bepólyálva, már nem emlékszem.)


Második babám a kórházban, a 3 nap alatt szerintem,ha 10 órát aludt...úgy tudtam reggelizni, pl, hogy a védőnő jött és bepólyázta takaróval. (Nem voltak sokan az osztályon) Ezzel a Móri reflex nincs 100%ig lekorlátozva.

Otthon meg szeretett abban elaludni, lerakta és kicsomagoltam. Orvosnál is volt, hogy pólyázva vittem, mert hetente jártam az elején.


Szerintem nem rossz dolog, vagy előnyös vagy felesleges, de nem káros.

2021. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!