Nem adtok hálapénzt és tényleg nem is várják már el?
Novemberben fogok szülni és tudom, hogy már január óta tilos hálapénzt adni, de nem tudom, hogy mi is valójában(!) a helyzet?! Őszintén leírnátok, kérlek, akik mostanában szültek, tényleg nem ad már senki hálapénzt és a dokik tényleg nem fogadják el? Nehéz elhinni...
Bocsánat a kérdésért, de nyilván ezt nem kérdezi meg az ember a kórházban, ez pedig egy anonim oldal és jó lenne tudni, hogy mi a helyzet a valóságban!
Nyilván ez az ár arra vonatkozik, ha mégis szeretnél orvost "fogadni".
A SOTE egy állami kórház, állami szolgáltatásért nem kérhet pénzt.
Megjegyzem azért ezektől az áraktól én is padlót fogtam, ennyiért azért már lehet egy brutál menő csilli-villi magánklinikát választanék problémamentes terhességgel.
Nálunk (megyeszékhelyen) az anyukák ajándék csomagokba rejtik a kis borítékot a pénzzel. Igen ám, de egy anyuka nav-osként tette ezt, és miután nem kapta vissza, jelentve lett az orvos.
Csúnya vége lett, elküldték az orvost.
Azóta általában az anyuka előtt csomag bontás megy, ha van benne boríték az pedig vissza.
Azt, hogy 1-1 magán orvos a 6 hetes (magán) rendelésen elkéri-e azt nem tudom.
Azt nem értem, hogy írjátok azt, hogy nincs olyan, hogy "beugrasztod a gondozóorvost a szülésedre"
De akkor, hogy valósul meg az, hogy van "egy szülés utáni kontrollvizsgálat (a magánrendelésen természetesen), aminek olyan árat szabnak, hogy megérje az orvosnak"
Tényleg nem értem, ha eleve be se hivhatom, akkor ez a gyakorlatban hogy valósul meg? Vagy a másik példa, hogy ha elmegyek valakihez X alkalommal magasabb tarifáert a maganrendelesre akkor már nem lesz "beugrasztas" ha munkaidőn kívül behívom szülni, mert azt kifizettem és leadozta? Vagy ha nincs olyan hogy beugrasztjuk akkor hogy kerül be... Pl ha pihenoideje van, akkor hogy jön/ jöhet be?
Igazából azt nem tiltották meg, csak a hálapénzt.
Az már következmény, hogy az orvos nem megy be, hiszen ingyen nincs kedve a szabadidejében dolgozni.
Eddig a hálapénzért érte meg szülést vállalni, de mivel ha lebukik a hálapénz elfogdásával, mehet a böribe, így már nem akkora móka.
Mondanám, hogy, értem, de bennem még nagyobb lett a zavar. Az első azt írta:
"Magyarul azt az orvost, aki a terhességedet gondozza, nem “fogadhatod” fel többé szülés levezetésére állami kórházban."
De hát akkor is állami kórházba fogja levezetni ha utána a hathetesen ker el 100e ftos vizitdíjat..
Na, eddig így volt:
Van egy doki, aki dolgozik állami kórházban vagy ott is. Megkérted, hogy amikor majd éjszaka 3 órakor beindul a szülésed, legyen már kedves bemenni és levezetni, hogy ne az ügyeletes Jóskánál kelljen szülnöd.
Doki bement, te meg utána a hálád jeléül adtál neki némi honoráriumot a fáradozásaiért cserébe. És bár hiába egy szolgáltatást vettél gyakorlatilag, kicsit helyetelnül ez is a hálapénz kategóriába tartozott, ami eddig nem volt tiltott.
Most kihoztak egy ilyen fostaliga, össze-vissza tákolt, helyenként érthetetlen és ködös törvényt, amiben az egyetlen világos pont az, hogy a hálapénz ezentúl büntetendő. Méghozzá az is, aki adja, és az is, aki elfogadja (tehát nem csak az orvos, ha mondjuk a nővérke, aki látja, hogy odaadtad vagy oda akartad adni a dokinak, felnyom, akkor bizony téged is megcseszerintenek).
Szülészként az ember - bármilyen hihetetlen - nem felebaráti szeretetből járkált be az éjszaka közepén szülést vezetni, hanem azért, mert utána megtérült. Mert az eddigi nagyjából nettó 300 ezres szakorvosi fizetéshez kapott még kismamánként mondjuk egy 100-ast.
Ha nincs hálapénz, akkor értelemszerűen nem fog ingyen bemenni az éjszaka közepén szopórollerezni, mert éppen mással is el tudja ütni az időt otthon.
Na és akkor erre a kis "anomáliára" vannak a különböző megoldások, amiket leírtam.
1. Kockáztat, bízva abban, hogy senkinek nem érdeke felnyomni.
2. A SOTÉ-n csináltak kft-, ha orvost akarsz fogadni, akor fizetsz, de legalább kapsz róla számlát vagy valamit.
3. Azt mondja a doki, hogy a magánrendelése alkalmanként ezentúl nem 15 ezer forint, hanem 30, de cserébe bemegy, mikor szülsz.
4. A doki azt mondja, hogy legyél kedves a 6 hetes kontrollt a magánrendelésen intézni, aminek az ára viszont (számlával, hiszen magánrendelés) mondjuk nem 15 ezer forint, mint egy sima vizit, hanem 60 ezer. (Hiszen ki szabja meg, hogy egy-egy vizsgálati típusért az ember mennyit kérhet el? Ha ép 80 ezerért akarok cytológiát csinálni, és van olyan, aki kifizeti, ahhoz senkinek semmi köze ugye).
Viszont olyat tartalmaz a törvény, hogy ha valaki magánrendelésen látott egy beteget, akkor ugyanazzal a betegséggel nem láthatja el államiban.
Pl. eddig gyakori volt, hogy elmentél a magéndokidhoz, aki megállapította, hogy van egy cisztád, amit ki kellene szedni.
Visszahívott saját magához a kórházba ahol dolgozott, és az állami kórházban megoperált. Te jól jártál, mert kiválaszthattad, hogy ki műtsön, és nem kellett érte mondjuk 600 ezret fizetned egy magánkórházban, csak adtál 50-et a dokinak hálából, a doki jól járt, mert kapott plusz 50 ezret, és igazából a kórháznak tök mindegy volt, hiszen így is úgy is el kellett volna látnia, ha oda tartozol helyileg. (Persze ez sarkítás, hiszen a betegek sokszor mentek az orvosok után más városba is).
Na ilyen elvileg nincs.
Ha a magánrendelésen látta a doki a cisztád, akkor nem operálhat meg azzal az államiban. Nyilván erre is keresnek mindenféle kiskaput...más kód, másik doki lepapírozza stb.
Ahha...
Én jártam egy idős orvoshoz még az első babámmal de ő nem vállalt már szülés levezetést, na ő átadott egy másik orvosnak. Az a másik fiatal sose adott nekem számlát, ő akkor nem adózott?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!