Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs fogadott orvosom,...

Ha nincs fogadott orvosom, nem annak a nőgyógyásznak kéne mondania, ha esetleg túlhordanám a babát, hogy mikor kell elindítani a szülést, akihez terhesgondozásra jártam?

Figyelt kérdés
Ma voltam az sztk-ban CTG-n, legközelebb hétfőn kell mennem. Ha hétfőn sem indul el a szülés, akkor keddtől a kórházba kell naponta mennem CTG-re. Azt mondta a nőgyógyász, hogy majd a kórházban eldöntik mikor kell elindítani a szülést, ha 15-éig nem jönne világra. Már azt sem tudom, mikorra vagyok kiírva, mert a Felicitas kiskönyv szerint Dec. 15-re, de az interneten lévő szüléskalkulátor szerint Dec. 13-ra. (Márc. 8-a volt az utolsó menszesz első napja).
2008. dec. 11. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mert innentöl átvesz a korház és az ottani vizsgálatok döntik el hogy kell-e szülést indítani vagty még nem.

ne izgulj 2 nap böven bele fér akármelyiket is veszed figyelembe. és ha nem lesz bajod akkor még akár egy hétig is húzhatod.

2008. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Először is: nyugi.

A szülés várható időpontját sokféleképpen ki lehet számolni: az utolsó mensi első napja, a mért adatok alapján, plusz, ha tudod, hogy mikor történt a fogantatás....

Dec. 13.-a szombat, ezért mondta, hogy hétfőn menj hozzá, keddtől a kórházba. Feltételezem a mai CTG-n nem volt semmi "extra" (keményedés, méhösszehúzódás...) ezért nem látta értelmét holnapra is behívni. A legközelebbi munkanap meg hétfő. Most nem tudja megmondani, hogy hétfőn milyen eredmények lesznek, hidd el, ha valami indokolja, akkor majd hétfőn mondja, hogy irány a kórház.

Egyébként 1-2 nap nem számít klasszikus értelemben túlhordásnak.

Próbálj pihenni és könnyű szülés kívánok.

2008. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!