Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora csomaggal mentél szülni?

Mekkora csomaggal mentél szülni?

Figyelt kérdés

Összepakoltam nagyjából a kórházi csomagot, de nem fér bele abba a bőröndbe amit vinni szeretnék (kis bőrönd bentre, sporttáska a szülőszobára).

Vidéki kórházban szülök, kb mindent is vinni kell. Ez komoly hogy egy akkora bőrönd kell arra a 3 napra mintha egy kéthetes nyaralásra mennék? :D


2021. aug. 9. 20:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vittem semmit, csak amibe a gyereket hazavittük. Bár én magánba mentem, de nem is hiányzott tényleg semmi.
2021. aug. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Átpakoltam egy nagyobb bőröndbe, így már kényelmesen elférnek a cuccaim, a szülőszobára meg végül csak egy vállra akasztható táskát viszek.

Hihetetlen hogy mindent nekünk kell vinnünk, nálunk még a babának a 3 napi ruháját, takarót is vinnünk kell, plussz 1 csomag pelenka, popsitörlő, saját mellszívó stb...én eddig úgy tudtam ezeket adják még magyar kórházban is.

2021. aug. 10. 08:02
 13/18 anonim ***** válasza:

Én még hajszárítót is vittem


Jah és pohár kés villa kanàl tányéris kellett

2021. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
több rokonom,és családtagom ők 2 darab táskával mentek szülni.egyikeb csak baba holmiji vannak,másikba a kismama cucai vannak
2021. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%
Egy közepes sport táskába pakoltam, plusz a gyereknek a pelenkázó táskába. A felét se használtam. Az egyik szobatársam egy hatalmas hajóbörönddel érkezett, ami nem fért be a szekrénybe nyilván, úgyhogy az ágya előtt a földön volt. Marha jó volt kerülgetni állandóan és volt olyan is, hogy babával a kezemben megbotlottam benne.
2021. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk pl a nagy taskakat nem lehet sehova tenni, hazaküldik egyből mert balesetveszélyes és takarítani sem lehet tőlük.
2021. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálunk van hely a tàskának.. àgy alatt minimum


2 helyen szültem màr

( Szent Imre Bp, Esztergom)

2021. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is elég nagy lett a csomag, egy 50 literes hátizsák és egy kisbőrönd, ilyen kézipoggyász (repülő) méretű, illetve egy szatyor még, meg autós babaülés. Pedig a kórház sok dolgot adott, pl. hálóinget, babaruhát, vécépapírt, törlőkendőt, pelenkát, törülközőt, evőeszközt...

De én vittem egy csomó nyári ruhát (hálóing helyett és azért csomót, mert felkészítettek, hogy könnyen szennyeződhet), köntöst, 2 pár papucsot (előírás volt a szülőszobára), férjemnek 1 pár papucs, férjemnek 2 váltás ruha, tréningalsó, babatakaró (adtak, de mondták hogy jó, ha "otthon-illatú" cuccokkal is körbevesszük a babát), inkontinencia alsók, egy zsák gyümölcspüré/ müzliszelet/ víz/ szőlőcukor/ keksz/ férjnek konzervkaja a vajúdásra, tisztálkodószerek, laptop, fényképezőgép, töltők.

2021. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!