Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val érzéstelenítettek...

EDA-val érzéstelenítettek elmesélnétek röviden hogy zajlott a szülés?

Figyelt kérdés
Félek a fájdalomtól, ezért valószínűleg igénybe venném, főként az érdekelne, hogy a kitolás nagyon elhúzódott-e, illetve utána mennyi idővel tudtatok felállni?
2008. dec. 7. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Jöttek a fájások, csak jöttek. Közben, ha már nagyon fáj, kaphatsz kéjgázt.

Aztán, mikor már 2 ujnyira nyitva voltam kaptam meg az EDA-t, s onnantól kezdve, én csak enyhe nyomást érzetem.

Eltelt még 2 óra, és elérkeztünk a kitolási szakaszhoz, ahol szintén csak enyhe nyomást éreztem.

Majd pikk-pakk már sírt is a kis tündérem.

A kitolási szakasz fél óra volt. Ebből kb.10 perc mig nyomni kellett.

Ennek immár 5 hete.

Ne aggódj, nincs mitől félni. :-)

2008. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam, hogy akkor kaphattam, mikor már 2 ujjnyira nyitva voltam. Addigra már annyira fájt, hogy majdnem megőrültem. Utána már megváltás volt, a tolófájásokat is éreztem rendesen de az sokkal jobb volt, 1 órára rá már meg is volt a baba.
2008. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én akkor kaptam meg,mikor 3 ujjnyira nyitva voltam,ez elég nehezen ment,13 óra alatt.De ebből a 3 ujjból kettőt még a szülés előtti hetekben tágultam.

Nagyon fájta vajúdás,először lidocayn injekciót kaptam,nem használt,csak elálmosodtam.Aztán kaptam még egyet,majd még egyet,semmi.

Ekkor a dokim mondta,hogy tud adni eda-t,ha kérek.Én mondtam,hogy jhet bármi,ami segít:)

Nem is érzetem,ahogy beszúrta,csak utána egy kicsit azt ,ahogy folyik végig valami hideg a hátamban.

De sajnos nekem ez sem használt igazán,csak 15 percig tartott a hatása.Pedig 3 szor is kaptam bele szurit.

Atágulási fájások nagyon fájtak utána is,sajnos.De a kitolás jó volt,de a doki azt mondta,hogy az már nem lehetett az eda hatása.

Simán fel tudtam állni utána,nem volt probléma.Másanp fájt egy kicsit a helye,de nem volt vészes,csak éreztem egy picit.

2008. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én nem tudom azt elképzelni, hogy EDA nélkül túléljem, megéljem a szülést. Első babámat várom, már nagyon várom a szülést, de nagyon is félek, tőle. Vagyis inkább a fájdalomtól félek. Már most kikötöttem a dokimnak, hogy EDA-val akarok szülni. Máshogy el sem tudom képzelni. Annyira alacsony a fájdalom küszöböm, hogy ha megjön sokszor ki kell hívni az ügyeletes orvost hozzám. 2 napig felkelni sem bírok. Régen volt, hogy megjött a suliban és össze estem a fájdalomtól, mentő vitt a kórházba. Szóval akár mennyire természetes dolog is a szülés én biztos, hogy igénybe veszem az EDA-t, még ha fizetni is kell érte. Lehet, hogy ezért sokan elítélnek, de nem érdekel. Nem értem azokat akik az EDA ellen vannak. Ha nem muszáj minek szenvedjek? Örülök neki és ők is örüljenek, hogy ők jól bírják a fájdalmat, de vannak olyan nők is, mint pl. én is, akik abszolút nem bírnak elviselni ilyen fájdalmakat.

2009. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!