Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesség, szülés után milyen...

Terhesség, szülés után milyen "károkat" szenvedtetek el testileg?

Figyelt kérdés

Idén tanultunk jobban a terhességről és a szülésről, a kedves tanár úr pedig olyanokat mondott, hogy kicsit el is ment a kedvem az egésztől. Bár még nagyon fiatal vagyok. :)

Tehát beszélt arról, hogy az egész testet megterheli, mindenre oda kell figyelni. A fogak, a csontok... Valami ilyesmi jött le nekem az egészből.

Szóval azt szeretném kérdezni, milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? És remélem, nem bántottam meg senkit.


2010. aug. 22. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kiküszöbölendő,szeded a terhesvitamint,és jársz rendszeresen mindenféle vizsgálatra a terhes időszak alatt,beleértve a fogászatot is.Nekem -csak,hogy jót is halljál-pl. szebb lett a körmöm,és fényesebb lett a hajam.A gerincem fájt sokáig-a megváltozott testtartás miatt-,de idővel az is visszarendeződött és mára kutya baja.Na és a szaglásom is kifinomultabb lett,versenyezhetek a vadászkutyákkal... :) A testem nem változott,nem lettem kövérebb,vagy ilyesmi.A terhesség előtti ruháim rám jönnek.Nem lettem csíkos se.Szóval fel a fejjel ,és boldogan várd ezt az időszakot!
2010. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
csak megerősíteni tudom az előttem szólót! semmi jele nincs annak, hogy alig fél éve szültem, ugyanannyi kiló vagyo, nem lettem csíkos és nem lógnak a melleim sem. na jó, néha karikás a szemem, amikor nem alszom ki magam. de az már az én bajom, hogy inkább takarítok meg netezek éjjel, mint alszom:)
2010. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Húúú... Most igazán megkönnyebbültem. :D Nekem tényleg az jött le abból, amit tanultunk, hogy semmiképp nem lehetünk olyan csinosak, fittek, mint szülés előtt. De akkor megnyugodtam. Köszi! :)
2010. aug. 22. 16:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Szomorúan olvasom,hogy egy tanár,olyanokat tanít a diákjainak a világ legcsodálatosabb állapotáról,hogy azoknak elmegy tőle a kedve.Ne menjen el!Hidd el nekem,hogy ennél csodálatosabb érzést soha nem fogsz érezni,mint amikor megtudod,hogy egy kis élet növekszik benned.Azt nem tagadom,hogy lehetnek kellemetlenségek,de akkor ezek a dolgok annyira jelentéktelenek lesznek.Én rettentő sokat hánytam,nem mondom,hogy kellemes volt,de bármikor újrakezdeném!Egy NŐ nagyon sokat kibír,főleg ha a "végeredmény" egy gyönyörű kisember!Persze jobban oda kell figyelni magadra,több vitamin,rendszeres orvosi ellenőrzés.De ez az időszak úgyis arról szól,hogy csak magadra és a benned fejlődő kis életre kell figyelned.Ne engedd,hogy egy FÉRFI,aki ezt soha nem éli át,elvegye tőle a kedvedet!Egy csoda!Egyébként ez a "jóember" nőgyógyász,vagy biológiatanár,vagy miféle?
2010. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Nos. Negatívum: megereszkedik a mell a szoptatás ,illetve a súlynövekedéstől. A fogak elszineződhetnek. Májfoltjaid lehetnek az arcon. Derékfájás, ami megmaradhat. Aranyér. Csíkos lehet a hasad, combod, feneked.

Viszont ez pont akkor egyálltalán nem fog számítani, hisz gyermeket kihordani a világ legnagyobb csodája!!!!

Isteni érzés a szíved alatt hordani szerelmetek gyümölcsét.

Pozitívum: lesz egy csodás gyermeked, aki rengeteg örömöt és boldogságot visz az életedbe.

2010. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Biológiatanár. Nem a kedvencem. :)

Még csak 15 éves vagyok, de már annyira szeretném megtapasztalni ezt az érzést. Szerintem most még elképzelni sem tudom, és mivel leírhatatlanul gyönyörű, meg sem fogom érteni addig, amíg nem tapasztalom. Na de addig van még jópár évem. Nagyon várom! :)

2010. aug. 22. 19:00
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

A mellem kicsit megereszkedett.


Csíkjaim lettek a pocakomon, de fél évvel később má olyan halvány volt, hogy nem is látszott. A fogaim okék maradtak, hála a kalciumnak, a gátamat varrták, de olyan nászéjszakásra varrt a dokim, hogy csinos szűk maradtam odalent. Hízni nem híztam semmit.Összességében nem okozott bennem kárt. Tavaly szültem, idén újra fogok :DDDD

2010. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sok boldogságot a következő babához is! :)

Köszönöm a hasznos választ!

2010. aug. 22. 20:07
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Alkati kérdés, hogy kit mennyire visel meg a terhesség/szülés. Én a harmadikat várom, a melleim feszesek, persze nem mint 20 éves koromban, de még simán monokiniznék ha kell, kicsit ereszkedett az előző szülés után, de olyan formájú, hogy ez csak nekem szembetűnő. A bőröm szép maradt, és most 9 hónapos terhesen 64 kiló vagyok, gyakorlatilag semmit nem híztam. A fogak/csontok miatt érdemes kalciumot szedni, de a terhesvitaminokat egyre több orvos ellenzi. Ha kalciumot és vasat/folsavat szed valaki és normálisan táplálkozik, nem lehet semmi gond. Hogy mennyire terheli meg a szervezetet...hát érdemes két szülés közt egy-egy évet várni, de alapvetően ez természetes dolog, a női test arra van beprogramozva, hogy ezt simán kibírja, és megmondom őszintén, a korosztályomban rengeteg nőt ismerek aki 2-3 gyereket szült már, és rendkívül vonzó, csinos külsejük van. 34 éves vagyok.
2010. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják hogy romlanak a fogak.

Nekem nem lett változás :)


Azt mondják hogy a haj és bőr szebb lesz, ez bejött, nekem nagyon hosszú és dús hajam lett és eltűnt az összes pattanásom terhesség alatt :)

(bár most szoptatáskor pár pattanás visszajött)


Kicsi terhességi csíkjaim lettek de csak nagyon lent és nem zavaróak.

Hízni híztam de erről tehetek mert rengeteg csokit zabáltam közben :)


Szóval a szülés bármit is okoz testileg, megéri mert persze van rossz oldala ha a külsőmet nézem de egyértelműen szülnék még akár tízet is :))))


1 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!