Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek a korházba szülésre...

Mit vigyek a korházba szülésre? A szegedi női klinikán fogo szülni. Légyszi irjatok akik szintén ott szültek!

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

jómagam szintén a szegedi klinikán szültem, de 'bajnai babás' héten (április vége) és nagyon nagyon sok szülés volt kb 50. Így ennek fényében írom le, hogy mire lehet szükség, aztán majd eldöntöd mi is kell neked. Gondolom lassan megvan a nagy kórházi bőrönd...a picinek nem kell semmi ruha ui ottani ruhákban lesz és pólyát is adnak. Ettől függetlenül én láttam ott olyan babát, akinek saját ruhája volt. (ha gondolod vihetsz majd be de mielőtt fürdetik le kell majd róla venni, hogy nehogy elkeveredjen a mosodába/így döntsd el, hogy szeretnéd e majd fel és le öltöztetgetni a babát) amit célszerű vinni az a pelus és a popsi törlőkendő (kenőcs -bepanthen- az mindig van), elvileg 3 peelust adnak naponta, de nálunk a nagy forgatagba ezt nem tudták biztosítani, de szerntem ez érthető ui maguk sem lehettek felkészülve ekkora "rohamra" így szerintem nem tudtak erre odafigyelni (inkább a babákra figyeltek, ami szerintem fontosabb)popsi törlőkendő az nincs bent, tehát azt semmi esetre se hagyd otthon és ami még fontos a kis kesztyű (nehogy kimarja magát)


BABÁNAK: kis kesztyű, popsitörlőkendő, pelus, ha fontosnak érzed vihetsz be sapkát is és nem utolsó sorban a ruha, amiben hazaviszed a picit (szerintem ezt nehéz előre bepakolni ui nekem azt mondták, hogy nagy babám lesz + tavasz lévén nem tudtam, hogy esik vagy fúj, így én aznap reggel egyeztettem a párommal- ami annyit jelentett, hogy behozattam vele az összes pici ruhát és ott választottam ki miben megyünk haza)


neked szükséged lehet

1) hálóing (jómagam előnyben részesítettem a kórházit,mivel így naponta friss volt rajtam, de ez egyéni döntés kérdése)

2) törölköző és pipere holmik (sampon, tusfürdő, fésű, hajgumi..... ha javasolhatom ne használj túl parfümös dolgokat ui a babának e te bőröd illatára van szüksége, így ha tudsz a lehető legsemlegesebb holmikat használd- ezt otthon is célszerű folytatni)

3) papucs 2db- egy tusoláshoz, egy amibe járkálsz

4)köntös

5) betét - elvileg kapsz egy csomaggal, de az nem elég

6) eldobható bugyi- szerintem jó találmány....

7) nagyon nagyon puha wc papír - ez nagyon nagyon fontos!!!

8)majd későbbre sok sok nagyon magas gyümölcstartalmú rostos üdítő

9) ha gondolod előre is bepakolhatod azt a ruhát amiben hazamész

10) mobiltelefon és töltő

11) mellbimbó védő vagy kiemelő - ez szintén egyéni kérdés ui nem tudni, hogyan passzoltok össze a picivel (remélhetőleg nem lesz gond), de nekem pl picit befelé fordult az egyik mellbimbóm és a bimbóvédővel sikerült csak eleinte megszoptatni a picit, de ezt is csak akkor vetettem meg a párommal miután konzultáltam a szoptatási tanácsadóval, aki ezek után segített a helyes szoptatás megtanulásában és pár nap után már a bimbóvédőre sem volt szükség....


kb moat ennyi jutott eszembe, de ha van kérdésed írj privátban és igyekszem segíteni


mikorra vagyotk kiírva? hogy érzitek magatokat? ki az orvosod?

2010. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, épp tegnap pakoltam össze a cuccom. 21 hónapja született a fiam, az alapján csomagoltam.

Két táskát készítettem, egyet a szülőszobára, egyet úgy általában.

Szülőszoba:

papucs, köntös, Tena Lady betét 1 db (bár ezt ott fogsz kapni) + ehhez tartozó eldobható bugyi (gyógyszertár, 2 db-os kb. 400 ft)

hálóinget ide nem tettem, azt ott adnak tusolás után, törölközőt is.

Szőlőcukor, fél l mentes víz (nőgyógyász javaslata - dr. Márton Virág) orvossal egyeztess, nem mindenki engedi, hogy igyál, egy esetleges császár miatt

fényképezőgép, elem, hajgumi

házassági any.kiv. vagy apasági + kiskönyv

Amit hagyj otthon: ékszerek, körömlakk legyen lemosva (ha műtét van és altatnak ,a körmöd színén figyelik az oxigénellátásodat)


Kórházi táska:

2 hálóing, vagy pizsi. de tökéletes amit ott adnak, ott könnyebben kimossák a véres ruhát, mint Te otthon. Csak van, hogy olyat kapsz amin hiányzik egy-két gomb, ezért esetleg jó ha van nálad.

Egy csomag Tena Lady + bugyi

papucs tusoláshoz

2 nagy + egy kicsi törölköző

szoptatós melltartó (nem muszáj)

mellszívó (van a kórházban elektromos, de ha van sajátod viheted)

melltartóbetét a tejszivárgásra (nekem nem kellett)

Tisztálkodó szerek: ahogy előttem írták, ha lehet illatmentes tusfürdő, sampon-balzsam, fogkefe, fogkrém, fésű, wc papír extra puha, nedves wc papír (gátseb függő, mennyire lesz érzékeny, jól jöhet), papírzsepi

sós-édes keksz, rostos üdítő, ásv. víz (ezeket nem muszáj egyből vinned, de ott majd jól jön) 5-kor van ébreszető, büfé 8-tól, a reggeli fél9-9, így nem árt, ha van nálad valami rágcsálnivaló

telefon+töltő

evőeszköz, pohár

olvasnivaló, rejtvény (ha nagyon jó alvó babád lesz, és nem nagyon lesz látogatód, jó ha van valami olvasnivaló)


Ennyi jutott eszembe, én is ezeket raktam/rakom.


Babának:

kiskesztyű, hogy ne karmolja magát össze,

vékony kis sapka, a hőháztartásuk még nem az igazi, a buksiján veszísti a legtöbb hőt

pelenka (napi 3 nem elég), popsitörlő

ruha amiben a picur hazajön (én ezt itthon készítettem össze, majd hazajövetelkor hozza a párom)


Hát kb. ennyi!

Mikorra vagy kiírva?

2010. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! November 30.ra vagyok kiirva.A héten töltjük a 26. hetet. Majd lassan lehet összepakolni :)

Ma megyünk pont 4d ultrahangra! Már nagyon várjuk a párommal!Egyenlöre nagyon jól érzem magam bár vannak apróbb bajaim mint pl lábfájás derékfájás néha stb...

Dr Vincze Emőke az orvosom de még nem biztos hogy nála fogok szülni mert nem rég szült ő is.

2010. aug. 23. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!