Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák :mit tanacsoltok egy...

Anyukák :mit tanacsoltok egy szülés előtt álló leendő anyukának? Első szülés. Vannak dolgok amiket jó lett volna tudni anno mikor ti is az első szülés előtt alltatok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 19. 09:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Praktikusabban pakoltam volna. Szülés után nagyon szédültem, egyszer el is ájultam, rossz volt, hogy turkálni kell a bőröndben, valahogy nem állt kézre semmi.
2021. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ha visszamehetnék az időben és adhatnék magamnak egy tanácsot...azt mondanám, hogy intim tornázz!

Nem tettem, nem érdekekt a medencefenék izmaim állapota, és most itt vagyok 23 évesen végbélsérvvel és hólyagsérvvel.

2021. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ruhában legyél szülés után, ami neked kényelmes! A környezetemben már éppen csak földön fekve nem hisztériáztak az emberek, hogy de hálóingben kell lenni, mert csak, én viszont vittem magammal cicanacit és szoptatós felsőt: nekem az volt kényelmes, sosem hordanék hálóinget és a kórházban sem szólt be senki érte.

Szoptatásnál akkor is kérd ki a csecsemősök tanácsát, ha szemlátomást mindent jól csinálsz! Nekem is első nap kisebesedett a mellem, azt javasolták, hogy “szellőztessem”. Ez nálam azt jelentette, hogy itthon felső nélkül voltam pár napot, nappal is és éjszaka is, 3 nap alatt behámosodott. Illetve légy nagyon kitartó, nálam az első pár napban a szoptatás másfél órás nazgulozás volt (ha nem vagy gyűrűk urás, akkor maradjunk az ordibálásban :D), mert lassan lövellt be, a férjem már hozta volna a tápszert, de az volt a fejemben, amit a csecsemősök mondtak: kitartónak kell lenni. És pár nap után szépen megindult. A lényeg, hogy maradj nyugodt, ne engedd, hogy bármi (vagy bárki) bestresszeltessen, ne foglalkozz senkivel, csak azzal, hogy menni fog! És hallgass az ösztöneidre, tanácsot csak akkor fogadj meg a környezetből, ha saját magad nem jöttél rá vmire, mivel minden baba és anya is más, csak akkor releváns, hogy x vagy y mit hogy csinált, ha te minden, általad kitalált eszközt bevetettél már.

2021. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utófájásokról még nem volt szó. A szoptatás közben oxitocin termelődik, ami méhösszehúzódásokat okoz. Ez egyébként hasznos, mert hamarabb áll vissza a méhed a normális méretére, viszont pont olyan erős fájdalmaid lehetnek, mintha vajúdnál.
2021. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én mondjuk örültem volna, ha okosabb vagyok, és jóval a kiírt dátum előtt bepakolok a kórházi táskába és nem csak félig, gondolván, hogy úgyis van még idő, ugyanis nálam a 38. héten elfolyt a magzatvíz minden előjel nélkül (még jóslóim se voltak), így szegény férjemet háromszor ugrasztottam be a kórházba, mert mindig eszembe jutott valami.

A légzőgyakorlatokat én is hozzátenném még. Vagy kapkodtam a levegőt, vagy visszatartottam, mert úgy kevésbé éreztem, hogy meg akarok halni a fájdalomtól. Ráadásul volt, hogy annyira nem bírtam, hogy üvöltenem kellett, így ezek miatt rengetegszer rám szóltak, hogy figyeljek a légzésre, a végén meg már oxigénmaszkot is raktak rám, olyan rosszul vettem a levegőt.

2021. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
8-as nagyon állat!😁 A legjobb tanács, szülésznőként mondom!
2021. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16 vagyok, a szülésznő, kivigyorogtam magam 😉. Nagyok vagytok lányok! Mind nagyon jó tanács! Nem is tudom, mit lehetne még ehhez hozzáfűzni. Talán azt, hogy gondoskodj mindenről amiről azt gondolod, hogy törődni kell vele, aztán engedd el. Gondolj rá, mint egy csodás kalandra, ami egy-két alkalommal adatik meg egy életben, ha már nőnek születtünk és ez nem véletlen. A többi dolog, ami meg nem jut eszedbe nem is fontos.
2021. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha meg is hallgatsz más szülésélményeket, mindig jusson eszedbe, hogy mindenkinél más! Anyósom pl ragaszkodott hozzá, hogy előtte fájni fog mindenem, le fog szakadni a derekam, ehhez képest egyszer nem fájt soha semmim (de az is igaz, hogy végig sportoltam!), majd hajnali fél3kor egyszerre folyt el a magzatvíz és indult el rögtön 5 perces fájásokkal. Előtte soha semmi. Azért, mert x-nél így volt, akár 3x is, még nem jelenti azt, hogy nálad is így lesz, igaz ez minden pozitív és negatív történetre. Úgyhogy sztorikat csak akkor hallgassál meg, ha biztos vagy benne, hogy nem fogsz tőle bestresszelni, illetve nem is fogod elbagatellizálni a sajátod, hogyha aztán valami mégsem úgy alakul, akkor rosszul éld meg. Tényleg az a legjobb, ha elfogadod, hogy többféle forgatókönyv van, de a vége mindegyiknél ugyanaz: lesz egy babád, utólag úgyis tök mindegy, hogy hogy született, pontosabban lehet így is hozzáállni.
2021. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Vigyel aloe spray-t. Nekem azt tanácsolták bent gatsebre és a ferjem hozta be külön. Nagyon jo volt a sebre. Ha meg nem lesz gatsebed, jó lesz egy csomó minden másra is később. Égés, sebek stb.
2021. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azért készülnék arra is, hogy az anyaság lelkileg egy hatalmas pofon lesz, ami nem biztos, hogy eleinte tetszeni fog. És már soha, semmi nem lesz olyan, mint volt. Ezzel sem árt barátkozni. De nem a kedvedet akartam elvenni...
2021. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!