Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák :mit tanacsoltok egy...

Anyukák :mit tanacsoltok egy szülés előtt álló leendő anyukának? Első szülés. Vannak dolgok amiket jó lett volna tudni anno mikor ti is az első szülés előtt alltatok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 19. 09:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Létezik olyan is hogy császármetszés (jó nyilván előtte is tudtam) de érted..Nem kell beleszerelmesedve lenni a sima szülésbe és arról ábrándozni, hanem bele kell kalkulálni hogy felvágnak, aztán akkor nem lesz derült égből villámcsapás.

Na nekem ezt nagyon jó lett volna előre tudni és így gondolkodni.

2021. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem természetes szülésem volt és ha visszamehetnék az időben akkor még szülés elött valamilyen légzőgyakorlatot tuti megtanultam volna. Borzasztóan kapkodtam a levegőt, rám is szóltak h próbáljam lassabban venni a levegőt de valahogy sehogy nem ment.
2021. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

En is azt mondanám, hogy fel kell készülni mindenre. Persze mindenki 3 órás rózsaszín csillamporos gatvedelmes, aranyoras szulesrol álmodik, de nem árt felkészülni a valóságra is. Pl 30 órás vajúdás, gatmetszes, (akar vákuum stb), császármetszés, el kell vinni a babát, mert tele trutyival a legutja, ne adj Isten lehet, hogy inkubatorba fogjak vinni, ahogy velünk történt. Egy problémamentes terhesség, nem garancia a komplikációmentes szülésre. Nyilván nem megijeszteni akarlak, de ha ezekre nem keszulsz fel lelkileg és megtörténnek, akkor borítékolom a hisztériás rohamot meg depit, meg hogy a csazsarvonal Facebook oldalon fogsz sirdogalni, hogy képtelen vagy szülni. El kell fogadni, hogy van olyan, hogy császármetszés és veled is megeshet.

En azt is tanacsolnam hogy a szoptatásba se érdemes megmakkanni. Az is csak egy táplálék. Ha megy, szuper, ha nem, nem kell onostorozni.

2021. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Na ez lettem én akit leírtál 3-as :D :D Még 3 év után is a császárvonalon sírdolgálok xD

#1 vagyok

2021. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
4 bocsánat. Nem akartalak megbántani 😢 csak nekem is van ilyen ismerősöm a világért nem tudom neki megmagyarázni, hogy nem mondott csődöt, hogy a császármetszés is rendben van, hogy nem selejtes. Meg nem tudom miket vett meg a fejébe. 🙁
2021. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Semmi baj, nekem sem tudja senki megmagyarázni :) Nem is értik amit én gondolok, de próbálok inkább nem róla beszélni senkivel. Emiatt nem is lesz több gyerekem, mert nem akarok még egy császárt, de nem baj, amúgy sem feltétlenül akartam többet de emiatt végképp feltette a pontot az i-re :)
2021. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Nézz utána hogyan kell mellre tenni a babát, és ha egy kicsit is “fura” vagy “kellemetlen” az elsô alkalommal, ne tûrd, hanem próbálj igazítani rajta. Mert “á, csak kicsit kellemetlen, mi lehet bírni”-gondolod, de aztán két óra múlva mikor újra mellre tennéd, már ordítani tudnál a fájdalomtól. Elég egyszer rosszul csinálni, ha akkor kisebesedik a mellbimbód, utána hetekig tartó szenvedés lesz a szoptatás, mire begyógyul!

Mindenki mondja, hogy a szülés így fáj, úgy fáj, de azt senki se mondja, hogy a szoptatás milyen rettenetesen fáj sebes mellbimbóval. Én ezt szerettem volna tudni az elsô szülésem elôtt.

2021. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Ők ott a szülőszobában már mindent láttak, nincs semmi ami miatt pironkodni kellene vagy kínosnak érezni, ha pl izgulsz, hogy jajj most kaki jön és próbálod visszatartani azzal csak a saját dolgodat nehezíted meg, az ígyis úgyis kijön, akár még úgy is, hogy kaptál beöntést... Amikor velem ez történt konkrétan arról beszélgetett a szülésznő miközben engem takarított, hogy ki mit főz hétvégén...

Ha szoptatni akarsz nem baj, ha kb egyfolytában mellen van a baba, amikor meg akarják mutatni, hogy hogy kell szoptatni érdemes engedni és figyelni, nekik az, hogy megfogják a melled és benyomják a baba szájába olyan, mint amikor a festő nekiáll glettelni...

2021. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem ami sokat segített, az a szülésfelkészítőn a dúla mondata volt: "szülni nem lehet úrihölgyként". Igenis engedd el nyugodtan magad, ne azon agyalj, hogy most hogy nézel ki, mi van alattad, jajj, véres lett a lepedő (engem ez borzasztóan zavart), hogy ha fáj, akkor igenis nyugodtan lehet kiengedni a hangod, ha az segít, stb. Nekem ez segített.

Utána meg már, mikor megvan a baba, a szoptatásos dolgot én is mondanám. 5 hétig szoptattam vérző mellbimbóval, mire megnőtt annyira a lányom szája, vagy megtanulta máshogy bevenni, nem tudom, de spontán "megjavult" a dolog. Jobb lett volna, ha egyből jól csináljuk, és nincs könnyező, ajakbeharapós, "jajj, már előre félek, mikor felébred és cicizni akar"-ó érzés a szoptatás kapcsán.

2021. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
az én tanácsom, hogy mielőbb tedd mellre a babát, mert a én kislányom 3 napot csak aludt, és én nem erőltettem a szoptatást, emiatt sokkal később és nehezebben indult be. És eleinte állandóan mellett kell szívni, hogy jobban termelődjön a tej. Bár biztos van olyan anyuka, akinek hamar és sok jön, de én inkább azt tapasztaltam magamon és a környezetemben lévőkön is, hogy meg kell dolgozni azért, hogy legyen tej, és amig a baba nehezebben szopik, és nem jók a mozdulatai, a tej se termelődik olyan jól. Nem minden baba jó szopó. Szerezz be egy elektromos mellszívót!
2021. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!