Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vizes állagú hüvelyfolyás...

A vizes állagú hüvelyfolyás miben különbözik a magzatvíz szivárgástól? Ha elmegy a magzatvíz, az nemcsak megnedvesíti a bugyimat (vagyis felszívja a bugyi), hanem konkrétan végigfolyik a lábamon, vagy ha ülök, akkor nyomot hagy, nem?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok, és félek, hogy nem veszem észre, ha elmegy a magzatvíz. Fájásaim, meg ilyesmi egyáltalán nincsenek. Nyugtassatok meg, hogy a magzatvíz mennyisége azért több annál, mint amennyitől a bugyi nedves lesz.
2010. aug. 16. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak minden 5-6. szülés indul a magzatvíz elfolyásával. Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha kétségeim vannak, hogy magzatvíz vagy sem akkor tegyek oda 2-3 papír zsebkendőt és ha egy órán belül átázik akkor valószínű, hogy magzatvíz.
2010. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha nem magzatvíz-elfolyással indul, akkor hogyan? Fájásom sincs.
2010. aug. 16. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem szivárgott, az is lehet, hogy már 1-2 napja, de nagyon kevés volt, amolyan hígabb folyás-szerű. Még a doki is bizonytalan volt, de mivel már a 41. hétben voltam, indítottak... fájásaim, még jóslók sem voltak, tök jól éreztem magam... legközelebb lehet beszerzek gyógyszertárban kapható betétet, ami kimutatja, magzatvíz szivárog-e vagy csak folyásról van szó.
2010. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor 5 éve kismama voltam az első babámmal, akkor még lehetett kapni magzatvíz szivárgást jelző betétet.

Kb úgy néz ki, mint egy sima betét, és van benne egy indikátor, ami állítólag elszíneződik, ha nem csak sima folyásod van, hanem a magzatvíz szivárog. Állítólag ma már nincs ilyen forgalomban, pedig szerintem nagyon hasznos. De esetleg kérdezz azért rá a gyógyszertárban, vagy keress rá a neten.

Én használtam, mert én is attól paráztam, a folyás, amit érzek, nem csak hüvelyi, hanem már a magzatvíz. De a betét nem jelezte, és tényleg nem az volt. Csak ilyenkor bővebb a váladékozás is.


A szivárgás nem tudom, milyen lehet, de ha nem csak szivárog, hanem elmegy a magzatvized (nekem végül ilyen volt), akkor az teljesen egyértelmű, olyan, mintha alád öntöttek volna egy fél litar langyos vizet. Én szó szerint tócsában álltam, mikor elment.


Fájások meg majd lesznek, van még időd. És sose éreztem egyik szülésemnél se még aznap se, hogy szülni fogok.

2010. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!