Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár metszés után milyen...

Császár metszés után milyen volt? ( Többi lent)

Figyelt kérdés

6 hónapos terhes vagyok és a szemem miatt, mivel nagyon rossz a dioptriája és minimális szemtengely ferdülésem van így a szemész orvosom adott igazolást ami alapján engem majd császározni kell.

Kicsit tartok tőle, főleg miután vége lesz a szülésnek, meg van a pici ( amúgy még titkos ügynök, eddig nem tudjuk mi a neme mert mindig a fenekét mutatja. :) ) és 5. nap után haza lehet menni a babával, mert ahogy ismerem anyósékat, tuti jönnek és akkor nem győzök nekik rohangálni. Szüleim ők mások, ahogyan őket ismerem nem lesznek ilyenek.

Mindenkinek mondtam hogy rögtön miután a picit haza hoztuk ne jöjjenek látogatóba, mert majd szeretnék pihenni.

És azt szeretném megkérdezni hogy meddig tartott amíg fel épülettek?


2020. dec. 3. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

3. napon engedtek haza. Minden nap jobb, a kórházi 3 nap volt a legrosszabb. Én sokáig véreztem. Begyulladt a hegem is, ki kellett tisztítani. 9 hete szültem, már csak emelni nem tudok nehez, azon kívül minden okés.

Nálunk nem volt senki, utálom, ha le vagyok esve a lábamról és rokonok vannak nálunk, de én ilyen vagyok. Ha a kovid nem lett volna, 3-4 hét után fogadtam volna a legközelebbi családtagokat.

2020. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Uhhhh, azért durva. :/

Én megmondom őszintén hogy én amúgy sem szeretem ha körbe ugrálnak, de anyóssal az a baj hogy ő elvárja hogy csettintésre ugorjak. Bár már nem mindig szoktam, de akkor hiszti van.

Amúgy jobban én is ettől félek hogy a seb milyen lesz. Mennyi idő mire helyre jön. Bár azt mondják hogy egyén függő. De inkább ez mint hogy a látásom elveszítsem.

2020. dec. 4. 00:11
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem volt annyira vészes. Végül is mostmár jól vagyok teljesen, csak annyi, hogy a babánál nehezebbet nem emelek, mert az izmokat nem érzem tökéletesnek, illetve krémezem a heget, hogy szebb maradjon (amúgy az, már amennyire egy heg az lehet).


Hát szép kis anyós azért. A párod nem tud szólni neki, hogy legalább, amíg a császáros sebed nem oké, addig ne ugráltasson?

2020. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De már említette neki és én is mondtam neki hogy legalább egy hétig senki ne jöjjön. Szüleim megértették, anyós húzta a száját és mondta hogy de ő már unokázik akar. Erre mondta neki a párom hogy majd fog ne legyen türelmetlen.
2020. dec. 4. 00:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Felnőtt nő vagy. Nemsokára anya. Ideje a talpadra állnod. Vagy majd a gyerekért hogy fogsz kiállni? Mindenféle 🌲szságot megcsinálhat majd vele anyós, mert nem mersz szólni meg kiállni a véleményed mellett?

Én az 5 nap után mikor hazajöttünk, nagyjából jól voltam. Annyi hogy a heg miatt még óvatosabban mozogtam, meg a seétákat lassan vezettük be, mert nagy távot nem bírtam.

Ismerősöm majdnem egy hónapig szenvedett utána.

Amúgy én simán kikérném még egy szemész orvos véleményét. Nekem is erős a dioptriám és van szemtengely ferdülésem, mégsem emiatt lett császárom.

2020. dec. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hú hát császár után, senkit se akartam látni. Egész napjaim szoptatásbol álltak. Szinte meztelen voltam egész nap. Plusz vagy 3 hétig nagyon fájt is, egyedül jobb volt szenvedni. De mindenki máshogy éli meg. Én pont rosszul.
2020. dec. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez független attól, hogy császáros leszel vagy sem. Nem hiszem , hogy három hónap múlva annyira jó lesz a helyzet , én senkit sem engednek oda a pár napos baba mellè a vírus miatt . Ha megsertodik hát hajrá , sosem bocsajtanam meg ha a babának miattam lenne baja.
2020. dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Covid van,igy nem is ertem,hogy merul fel,hogy barki! is jojjon egy ujszulotthoz. Nyugi,lehet hogy tok jol viseled majd. En mar otodik nap lehajoltam,pakoltam,jottem mentem. De ugy lattam mas is. Az a ritkabb szerintem,aki hetekig bajlodik vele. Ott inkabb valami szovodmeny van. Mond meg a csaladnak,hogy fott etelt ha hoznak,elfogadsz,de mas segitseget,koszonod,nem kersz. Hatarozott legyel,mert amugy lenyomnak. Tegyek le a kajat,huslevest,aztan hagyjanak pihenni. En mikor hazaertema korhazbol ,a lakasban teblabolt anyos,apos. Azt hittem agyverzest kapok. Mondtam h szeretnek furdoni,aludni,fekudni. Szerencsere vettek a lapot es elmentek,de nagyon kiakadtam.
2020. dec. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Császáros vagyok, elég hamar meggyógyultam, szerencsére nem lett összenövés, a sebem is nagyon szép. Az első egy nap szívás volt, de azt tanácsolom, minél többször erőlteted a felkelést, sétát, mozgást, annál gyorsabban felépülsz! A katéter nem kellemes, de amikor kiveszik, már mérföldekkel jobb lesz a helyzet :)

4 napot töltöttem bent a kórházban, hazaérve már elláttam a háztartást, főztem is, de a férjem sokat segített.

Rokonokkal kapcsolatban: Én fogadtam a nagymamát látogatni, de semmit sem várt el tőlem senki, és neked sem kell önként ugrálni. Anyuka leszel friss szüléssel, neked egyedül a baba lesz a feladatod.

2020. dec. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Már a szülés után már másnap simán elláttam. Picit feszül a seb.

Már ha jó dokud van és az új technikával császároz és nem vágja az izmokat.

2020. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!