Akkor most hogy van a doki fogadás és a hálapénz ha jövő évtől büntetni fogják a hálapénzezést? Babát várok és nem tudom most mit tegyek
Nem tudom ha így egyáltalán fog-e vállalni a doki?
azt sem tudom ha elvállal akkor majd mennyit adjak,
és hogyan adjak hogy ne legyen belőlle baj?
Vagy inkább szülésznőt fogadjak? De senkit sem ismerek, első szülés.
Sajnos már műtöttek 1x (lábtöréssel) ahol nagyon csúnyán viselkedtek velem az ápolónők mert nem adtam borítékokat a zsebükbe, nem tudtam hogy kell, nagyon fiatal -25-voltam , de most szeretném ha kedvesek lennének velem.
Akkor jövő évtől mi a helyes hozzáállás a doki fogadással és hálapénzel kapcsolatban?
Utolsó: Nekem ne mondd, én tisztában vagyok vele.És igen is szürke zóna az egész. Egyrészt szerintem az orvostól teljesen jogos, hogy ha munkaidején kívül bemegy dolgozni, amiért a munkahelyétől nem kap túlórapénzt, akkor elvárja, hogy a beteg ezt honorálja. Hiszen valljuk be, senki nem dolgozik ingyen, csak úgy, felebaráti szeretetből. És ez nem is elvárható. Sőt, szerintem az sem jogos, hogy a beteg dönti el, hogy mennyire "hálás". Már elnézést, de a fodrásznak se úgy fizetek, hogy a végén majd adok, amennyit akarok. De ugye árat nem lehet mondani, mert az már törvénytelen meg pénzéhség és blabla. Pedig szerintem jogos, hogy az ember megmondja előre, hogy bizonyos dolgot mennyi pénzért vállal. Mert lehet, hogy 5000 forintért én sem kelnék ki hajnali 2-kor az ágyból és töltenék bent 5 órát a munkahelyemen.
Másrészt tényleg ott van az, hogy a kórház eszközeivel dolgozik gyakorlatilag ingyen. De persze azt is érdemes odavenni, hogy az a nő amúgy is megszülne ott, és ugyanúgy használná az infrastruktúrát, az eléggé mellékes, hogy ki az orvos.
Viszont az orvosfogadásnak legalább annyi hátulütője van, mint amennyi előnye. Érdekes módon ünnepek előtt és hétköznapokon jóval több gyerek születik. Vajon miért? Sokkal több az indított szülés és a császármetszés is a fogadott orvosnál szülőknél. Arról nem is beszélve, hogy kissé igazságtalan, mikor szombati ügyeletben valaki behozza a saját betegét ("jaaaaj, hát épppen most folyt el a magzatvíz és esett elő a kéz...hát persze), ő megkapja a paraszolvenciát, a többi szerencsétlen, aki ügyeletben van (és ha nem valakinek a maszek betegét kellene operálgatni éppen, akkor alukálhatna szépen a szobájában), az meg szart sem lát az egészből.
És még egy dolog: érdekes módon, Magyarországon kívül sehol nincs fogadott szülész. És mégis megszülnek a nők, még sincs több császár és még sem hal meg több magzat/újszülött, mint nálunk.
Másrészt tényleg ott van az, hogy a kórház eszközeivel dolgozik gyakorlatilag ingyen
Nana, azért az ellátást a NEAK rendezi a kórház felé. Semmi olyant nem használ az orvos ilyenkor, ami nem kerül térítésre. Attól nem válik magánellátássá, hogy nem ő az ügyeletes orvos.
Ezért jó megoldás az a terv, amit véleméneznünk kell, hogy az orvos óradíját kell fizetni majd annak, aki orvost szeretne fogadni és az orvos munkaidején kívül szül.
És ne felejtsük el hogy mindezt a pihenőidő betartásával!
De a legjobb lenne külföldi mintára eltörölni az egészet.
Utolsó: De azért azt sem ártana szabályozni. Ugyanis elvileg egyhuzamban 12 óránál több eü. tevékenységet nem végezhet valaki (ill. ügyeletben 24 órát), és van kötelező pihenőidő is. Nem csak az orvos, hanem a betegek érdekében is.
Ha valaki mondjuk 24 órája ügyeletben van, és reggel, mielőtt hazamenne, jön egy újabb vajúdója, miért normális az, hogy bent maradhat még 10 órát pl?
Mindezeket úgy kérdezem, hogy magam is ilyen területen dolgozom.
21. Nem szülhetne meg ott a nő, csak ha területileg odatartozik.
Ha nem lenne ez a rendszer, nem lenne olyan, hogy az orvos a munkaidején kívül bemegy szúlést vezetni.
Természetesen senki nem várja el, hogy "ingyen" bemenjen valaki a munkaidején kívül, hanem azt "várja el"a törvény, hogy a sürgősségi ellátást ag adott időben erre beosztott és ezért fizetett szakemberek végezzék.
Értem, hogy a szülő nők és sz orvosok között kialakult ez a maffiarendszer, egy plusz kényelmi szolgáltatás, de ez nem jár senkinek, és rengeteg kárvallottja van, sok esetben maga a szülő nő, aki nem is tudja, hogy emiatt kap indokolatlanul oxitocint. Meg persze az összes társszakma es az összes jogosan ott tartózkodó és ellátásra váró területi beteg.
Más posztnàl is írtam: törvényes megoldás lenne, ha egy intézmény csak erre alkalmazna orvosokat (tehát csak behívós szülésre), a betegbiztonságot garantáló mennyiségű plusz személyzetet, akik persze mind nem dolgoznának akkor máshol és mást. Ja, és ha bent volt éjjel az orvos, akkor már mondhatja is le az esetleges másnapi magànrendelői magánrendelését, ami nyilván lenne, hisz ez alapján választják őt gondolom a betegek.
Csak ez nem 100-200 ezerbe kerülne a szülő nőnek...
19 es vagyok. Igen, ezt mind tudom és egyet is értek.
De most ti azt írjátok körbe körbe, hogy miért szar ez a nem túl tiszta rendszer. Attól még a hálapénz az a kategória, amikor az ügyeletes zsebébe dugdosol pénzt, nem a fogadott dokizás. Én a hírekben nem láttam semmit arról, hogy betiltanák az orvos fogadást. De olyan a büdös életben nem lesz, hogy fogadok orvost és azt nem kell majd kifizetnem.
Most megnnéztem, kb 800e a szülés, terhesgondozással, orvossal, fájdalomcsillapítással, mindennel egy magánintézményben.
Ha összeadom, mennyit ad ki most eg kismama magánrendelésre, UH-ra, szüléshez fogadott orvosra, szülésznőre, hát biztosan van a fele. Úghogy tuti sokan be fogják vállalni, hogy mennek totál magánba :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!