Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor most hogy van a doki...

Akkor most hogy van a doki fogadás és a hálapénz ha jövő évtől büntetni fogják a hálapénzezést? Babát várok és nem tudom most mit tegyek

Figyelt kérdés

Nem tudom ha így egyáltalán fog-e vállalni a doki?

azt sem tudom ha elvállal akkor majd mennyit adjak,

és hogyan adjak hogy ne legyen belőlle baj?


Vagy inkább szülésznőt fogadjak? De senkit sem ismerek, első szülés.


Sajnos már műtöttek 1x (lábtöréssel) ahol nagyon csúnyán viselkedtek velem az ápolónők mert nem adtam borítékokat a zsebükbe, nem tudtam hogy kell, nagyon fiatal -25-voltam , de most szeretném ha kedvesek lennének velem.


Akkor jövő évtől mi a helyes hozzáállás a doki fogadással és hálapénzel kapcsolatban?



2020. okt. 12. 10:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%
A fogadott dokinak még mindig nem hálapénzt adtak, hanem a díját. Az más kérdés, hogy ő hogy adózta le. Nem tudom, hogy miért keveritek.
2020. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
11-es, szerintem valahol burkolt korrupcio ez a fogadott orvos rendszer is. Azon alapszik, hogy az ügyeletes orvosnál nem kapsz olyan ellátást mint attól akinek a rendelesen hónapok óta perkalsz. Ezért "bizol" benne.
2020. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%

12: nem valahol, teljesen az... A fogadott dokizással az a gond, hogy az állami rendszer és a magánellátás között lebeg, tehát megy a tébéből is (az infrastruktúra), meg zsebből is. Annyit kéne ezzel csinálni, hogy legális útra kell terelni. Mennyi szülést vezethet az orvos egy hónapban, milyen körülmények között, a kórházzal milyen szerződést kötnek erről, a személyzettel, stb. Akkor egyrészt lenne jövedelem a kórháznak is, a kiszolgáló személyzetnek is, másrészt szabályozva lenne, hogy a frissen ügyelt orvos ne félholtan ügyeljen a tébétámogatott rendszerben, mert a privát betege mellett volt 12-24 órát.


És elkerülhető lenne az is, amit a 10-es írt, hogy ott a privát doki, csak épp szolgáltatás nincsen. Ugyanis egy tiszta, legális rendszerben, szerződés mellett meg lehet egyezni, hogy a szolgáltatás pontosan miből áll.

2020. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
92%

Vao, ebbe még bele se gondoltam például, hogy én azért kapok aztán rosszabb ellátást mert a "fogadott betege" miatt nem tartotta be a pihenoidejet.

Ha innen nézzük akkor viszont üdvözlendő a magán és állami egészségügy szétválasztása.

a kamionsoforoknel már órával mérik a pihenőidőt törvényi szabályozással... Ott se vállalhat gondolom másodállásban másik kamionfuvart.

2020. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
78%

A vicc az egészben, hogy egy normálisan zajló szüléshez semmi szükség orvosra. Bőven elég a szülésznő vagy a bába. Szülészorvosra akkor van szükség, ha valami nagy gikszer van.

A kérdésre válaszolva: mi lenne. Ha úgy érzed, eljött az idő, bemész a kórházba és megszülöd a babát.

2020. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Derjaderja ***** válasza:
61%

Igazából nem lebeg az állami és magánellatás között, mert tételes fizetés van, teljesen egyértelmű, hogy mi legális magán, és mi lopás.


Magán:

- a rendelőjében, az eszközeivel végzett vizsgálat

- máshol végzett olyan vizsgálat, amire neki szerződés van és adózza, fizeti. Pl 5-6 kózött bérli mondjuk a kórház egy épp nem használt helyiségét, gépét.


Törvénytelen:

- Behív a kórházba a munkaidejében, amikor hivatalosan mondjuk az ultrahangos rendelésen vagy a szülőszobán látja el a biztosított betegeket, de helyette Téged vizsgál és a végén ezért fizetni kell.

- Levezeti a szülésedet vagy megcsászároz az állami munkahelyén, és ezért pénzt vár, fogad el. Ez akkor is törvénytelen, ha épp munkaideje van, de akkor is, ha előtte vagy utána munkaideje van/volt, vagy ha egy biztosított beteg emiatt nem jut be a műtőbe.


Ha a magánrendelésére jársz és ott tételesen fizetsz, majd a kórházban nála szülsz, de azért nem ker pènzt, az olyan határeset, nyilván nem is valószínű.


A sürgősségi ellátásra területi ellátási kötelezettseg van, de egy tervezett rendelés vagy beavatkozás esetén általában nincs (attól is függ, milyen az intézmény besorolása), tehát önmagában az nem stimmel, hogy nem odamegy valaki szülni, ahová tartozik. Ez van.


Lehet,.azt hiszed, valami díját fizeted meg, de az egy nem létező szolgàltatás, egy fekete alku, lopott infrastrukturával, a többi beteg kárára és sok esetben a munkaidőt szabályozó törvèny ellenèben is.

2020. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Derjaderja ***** válasza:
83%
Ha traumatológus vagyok a János Kórházban és bekopog a Honvédba tartozó szomszédom, hogy eltörte a lábát és szeretné ha én megműteném, akkor se mondhatom, hogy persze, 100 ezer lesz, vitethetem be a János Kórházba, tolhatom be az ott váró területi beteg elé a műtőbe, és műthetem meg egy olyan műszakban, amikor az aznapra beosztott ügyeletvezető és beosztottjai felelnek a műszakért, majd vehetem fel reggel a munkát úgy,.mintha nem ejszakáztam volna.
2020. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
57%

1. Az egész törvény, amit a parlament ilyen viharos gyorsasággal elfogadott, teljes mértékben hiányos és értelmezhetetlen. Az a terv, hogy majd rendeletekkel megtöltik. Tehát azt, hogy lesz-e szülész orvos fogadás és ezt hogy tervezik lebonyolítani, az majd később fog eldőlni.


2. "Annyit kéne ezzel csinálni, hogy legális útra kell terelni. Mennyi szülést vezethet az orvos egy hónapban, milyen körülmények között, a kórházzal milyen szerződést kötnek erről, a személyzettel, stb. Akkor egyrészt lenne jövedelem a kórháznak is, a kiszolgáló személyzetnek is, másrészt szabályozva lenne, hogy a frissen ügyelt orvos ne félholtan ügyeljen a tébétámogatott rendszerben, mert a privát betege mellett volt 12-24 órát."


Ezen már én is gondolkodtam. Miért nem lehet azt csinálni, hogy bemehet a fogadott orvos, de van egy megszabott díja, amiből x%-ot leadózik, x%-ot meg megkap a kórház?

Aztán rájöttem: a magyar ember mindig kiskapukat keres. Így mondjuk 200 ezer forintba kerülne egy szülés. De jönne Marika, aki azt mondja a dokinak: legyen inkább zsebbe 100, és nem tud róla senki.

2020. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
42%

Igazad van utolsó, de a fogadott dokizás akkor sem a hálapénz kategória, hiába ügyeskednek egyes orvosok.

Napok óta újra előjön ez a kérdés itt. Miért gondoljátok, hogy majd nem kell kifizetni az orvost, ha felfogadjátok??

2020. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Derjaderja ***** válasza:
100%

18. Azért, mert az orvosnak van alapból 160 óra munkaideje a kórházban, amikor be van osztva a nőgyógyászati rendekésre, ultrahangozni, műtőbe, szülőszobára és terhespatológiai osztályra. Ez a munkája, hidd el, bőven kitölti a munkaidejét. Ezenkívül van heti 1 vagy 2 ügyelet, amikor az intézménybe kerülő sürgős eseteket és az osztályokon fekvő betegek sürgős bajait látja el. Az ügyelet után kötelező pihenőideje lenne, amikor törvénytelen beteget ellátnia.

Ezenkívül ahhoz hogy ő mondjuk elvégezzen egy császármetszést, nem ő kell és kész, hanem

- betegszálllító

- altatóorvos és asszisztens

- műtősnő

- labororvosok/asszisztensek

- a császármetszés után az őrzőbe szaknővér

- az osztályra nővérek, ahová anyuka és a baba kikerül

- gyerekgyógyász, esetleg egy teljes neonatológiai team, ha valami nem jó a babával

- még bárki, aki egy esetleges szövődményhez kellhet, mondjuk hasi sebész, sürgősségi vérszállítás, bármi is.


Egy kórházban egy ügyeletben van egy ügyeleti team, akik felel azért, hogy a betegek ellátást kapjanak. Azért is fog felelni, ha nem tudja a leszakadt lepényest a haldokló magzattal asztalra tenni, mert a teljes műtéti team a kedves kollégával egy amúgy nem sürgős császárban van az anyuka kényelme és az orvos zsebe érdekében.

2020. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!