Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülészet perelése, milyen...

Szülészet perelése, milyen hosszú procedúra, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel születtek iker babám. Nem volt fogadott orvosom. Már a kórházban feküdtem, amikor az egyik babának sok volt a magzatvize.

Egész héten semmi vizsgálat nem volt, csak következő héten megint ultrahang, ahol már rengeteg magzatvize volt, rossz volt az áramlása, azonnal ki kellett venni őket a 30. Héten. Sajnos agyvérzést kapott az egyik baba, aminek következtében vízfejű lett.

Állandóan bennem van, ha csinálnak nst-t, vagy ultrahangot hamarabb, akkor nem következők ez be, észre veszik a gondot, és tudták volna segíteni rajta, mert akkor még lehetett volna. Sajnos az utolsó ultrahangon derült ki számomra, hogy erről az iker transzfuziorok az orvos nem is hallott addig.

Gondolkodom a kórház beperelésén, csak nem tudom mennyi ennek az anyagi vonzata



2020. szept. 17. 10:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj ezzel a dologgal, hogy legtöbb esetben, a te pénzed megy rá,az orvos/kórház meg megússza.


Meg sajnos, attól a picinek továbbra is fenn fog állni a panasza.


Kapott shuntot? Ki kezeli?

2020. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Sok. Főleg ha veszítesz.
2020. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Keress fel egy ügyvédet. Biztos nem olcsó. Általában van konzultációs dijuk és tárgyalásonkent is fizetni kell, majd pedig siker díjat ker. Pl ha kaptok a kórháztól nem tudom, 5 milliót annak a 10-20%-át kéri. De mivel ez egy szabadáras szakma a határ a csillagos eg.
2020. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Évek. A költségek attól függnek, hogy nyersz-e vagy sem. Büntető perben nagyon kicsi az esélyed, ott szándékos trehányságot kell bizonyítani, illetve hogy ennek közvetlen befolyása volt a sérülésre. Ha ez meghiúsul (és nagyon ritka hogy ezt bizonyítani tudják), akkor bukta.


Kártérítéshez polgári pert lehet indítani, az könnyebb terep, ott "csak" a hibá(ka)t kell bizonyítani, még összefüggést sem kell túlzottan. De ehhez olyan ügyvéd kell, aki rafkós és van igazságügyi orvosszakértő kapcsolata, aki képben van a hatályos irányelvekkel. Ugyanis ha a kórház az irányelveknek megfelelően járt el, akkor nincs hiba...


Műhiba peres ügyekben jártas ügyvéddel konzultálj, mert te ezt egyedül nem fogod tudni eldönteni pár szintén laikus, de együttérző és emiatt elfogult anyukával.

2020. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

4 mondjuk ha van bármi az ügyvéd kezében általában perre sem mennek, inkább kiegyeznek. Úgy mindenki jobban jár.

1-es azért egy beteg gyerek nevelése anyagilag sem mindegy. Szoval jól jön az a pénz, ha sikerül kicsikarni.

2020. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

5: ez így van, de ahhoz ütőkártya kell, pláne ha életjáradékot vagy ilyesmit szeretnének. Nem ismerem itt a pontos dokumentációt, de a "szerintem előbb is lehetett volna UH vagy NST" nem biztos, hogy annyira erős érv lesz így elsőre.


A kórházak, főleg a szülészetek, azért nem először találkoznak pácienssel, akik pereskedni akarnak, mert a baba sérülten született. Ezért kéne egy ügyvéd, és nem a laikus GYIK közönséggel megvitatni a lehetőségeket.

2020. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel maximálisan egyet értek. En is azt írtam, keressen egy ügyvédet.
2020. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
A gond az, hogy a gyereked a koraszülöttség miatt kapott agyvérzést. Ha egy héttel hamarabb kiveszik, akkor is agyvérzést kap.
2020. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Akkor egyetértünk :)


Kérdező, számotokra a legjobbakat és megnyugvást.

2020. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi koraszülött osztályon elkövetett hibák miatt perelünk. Minimum 10 év, de valószínűbb a 15 év, míg vége lesz. Ügyvédet kerestünk fel, o intéz mindent. 1 év volt majdnem, mire a kórház kiadta a papírokat, mindig valamit "elfelejtett". Par hónap alatt átnézték a szakértők ss elkészült a kereset. Ezt beadtuk a bíróságra. 11 hónap volt, mire az első tárgyalást kitűzték. Teljes költségmentességet kaptunk, így minimalizáljuk a kockázatot, ha esetleg veszítünk. Ügyvéd költsége minimális,de a megnyert összeg 30%-a az övé.

Sok szülőt ismerek, akik már nyertek pert, de a legrövidebb ügy is 8!!!éves volt. Ha valaki peren kívül megegyezik a kórházzal, akkor lehet rövidebb, de úgy jóval kevesebb összeget lehet kérni és járadékot sosem fizet ilyen esetben a kórház, ami egy halmozottan sérült gyerek esetében a legfontosabb.

Nagyon nehéz lelkileg egy ilyen ügy és utána járás is van, mert minden fejlesztést, gyógyszert stb igazolni számlával, vagy teljes bizonyító erejű magánokirattal, emellett tanúként meghallgatják a szülőket, a közvetlen környezetet, hogy valóban plusz terhet ró a családra a beteg gyerkőc ápolása stb. És még ezer dolog.

Es nagyon nehéz bizonyítani a hibát, szakértői vélemények tucatja készül egy per alatt. De mi belevágtunk, nem szeretnénk annyiban hagyni, hogy a kórház hibájából magatehetetlen lett a gyerekünk.

2020. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!