Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült mostanában valaki a...

Szült mostanában valaki a Miskolci megyei kórházban?

Figyelt kérdés
Volt fogadott orvosa? Kedvesek voltak a nővérek orvosok? Hogyan zajlott a szülésed?
2010. júl. 27. 19:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és ha volt fogadott orvosod/szülésznőd ki volt az?
2010. júl. 27. 19:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én másfél éve szültem de ott dolgoztam kérdezz!!
2010. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne,mert egyre jobban kezdek félni, annyi rosszat mondanak a kórházról.Nekem ez a harmadik terheségem és az első kettő császármetszés volt.Nincs fogadott orvosom, mert már az előző két terhesség alatt is póruljártam.

31+2h

2010. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én májusban szültem ott, és vegyes érzelmekkel távoztam a kórházból. Nekem van fogadott orvosom, Dr. Sándor Zsolt, vele nagyon megvagyok elégedve, bár már kb. 6 éve hozzá járok, és elég sok nőgyógyászati problémám volt, mire összejött a baba, úgyhogy volt idő, hogy kialakuljon a kapcsolat. A nővérekkel szintén nincs probléma, egytől-egyig aranyosak, segítőkészek. Szülőszobán szintén ez volt a tapasztalat a szülésznőkkel (nem volt fogadott szülésznőm).

Viszont: a csecsemősök nagyon flegmák, nem segítenek (tisztelet a kivételnek, talán volt 2 vagy 3, aki ha kérdeztem, normálisan válaszolt.) Rájuk készülj fel, és kérdezz, mert ha nem teszed, maguktól nem segítenek. Egyébként indított szülésem volt, de nem tágultam, úgyhogy a műtőben kötöttünk ki és megcsászároztak.

2010. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron szültem, Dienesnél.


Szülőszoba:

Tiszta volt és régi. Talán fehér csempékkel. A szülőágyak lábon álló, rögzített paravánokkal (inkább vékony fal) vannak elválasztva, nem látni át egymáshoz. Van ctg, meg odatolják a gázt, ha kell. Van egy szék is. Két ajtaja van, de mivel én a legelső ágyon szültem, hátrébb nem láttam. Van papás szoba is, de az foglalt volt éppen, így azt nem tudom, ez hogy' néz ki. Azt hiszem 4 szülőágy van bent. Kicsit paráztam, hogy majd zavarni fog, hogy mások szülnek, de állítólag az utolsó 2 órában 4en szültek meg mellettem és én nem emlékszem, nem hallottam. Az előkészítő is régi, de azért tiszta, zuhany, mellette wc, meg egy asztal, ahol a beöntést adják gondolom (nekem nem volt).Nem riasztó és marhára nem foglalkozik akkor ezzel az ember. Mondjuk én nem töltöttem sok időt a szülőszobában, lehet, ezért is gondolom így.A szülőszobára érdemes az oda való cuccokat egy kisebb táskába tenni, hogy az ágy mellett elférjen. Apa steril ruhájára kellet akkor egy ezres.


Szülés:

Bementünk a dokival, mert akkor már osztályon voltam, és épp még megnézett, amikor elfolyt a magzatvíz (mázlim volt), felvették az adataimat, kórlapot ellenőriztek és tettek is a doki utasítására azonnal ctg-re. Alapból úgy tudom mindenkinél van borotválás s beöntés, nálam egyik sem volt, a dokim nem engedte. Szerintem jobban jártam így, nem kellett hashajtó később. Az ügyeletes doki is bejött néha, a szülésznő is jött elég gyakran, meg a dokim is ott volt. Egy fő - bárki - bent lehet a mamával.

Csak kórházi hálóingben lehetsz a szülőszobán és az osztályon is. Ha gázt adnak szülés közbe, annak van egy trükkje: folyamatosan kell szívni, nem csak fájások alatt, mert úgy nem hat. Akkor jó, ha himbálódzik a mennyezet :-) De tényleg!

2-3 óra múlva viszik fel osztályra a mamákat szülés után. A gyereket megszületése után az anyuka hasára teszik, nem mosdatnak, csak megtörlik kicsit. Ezután mérik és öltöztetik, majd visszaadják az anyának vagy apának, varrás alatt is.


Gyermekágyas osztály:

A gyereket kiadják, amikor felkerülsz az osztályra, és igazán csak az első éjjel adhatod be, ha nagyon rosszul vagy, amúgy csak rövid időre veszik be, de ha nem boldogulsz kérj segítséget, mert sok a gyerek és kevés a csecsemős. Kérd meg, hogy tanítsanak meg fejni, nézzék meg, hogy rendben van-e a szoptatás, jól harap-e rá a cicire a baba és ha bármi nem megy, vagy kérdéses neked, kérdezz!!! Ha nem szólsz, nem jönnek segíteni, de ha kéred őket, akkor igen (többnyire, ez erősen nővérfüggő).

Reggel 5-6 körül elviszik a babákat, akkor adnak tiszta hálóinget, ha kell ágyneműt, meg el tudsz menni zuhanyozni, enni, ki tudod szellőztetni a szobát.Normál szülésnél 4.napon van a varratszedés sima szülésnél, másnap hazamehetsz. A császárosok 6-7 napig voltak bent.

Pelust vigyél, mert napi 3-at adnak és az kevés lesz.

Popsitörlő nekem kellett végül, a babának nem, neki jobb volt a vizes vatta.

Betétet csak gátmosás után kapsz, amúgy nem. Azzal nem érsz sokat, a Tena jobb.

Látogatás 15-17 óra között van/volt minden nap, ablakon keresztül lehet megmutatni a picit, a szobába nem mehet be senki.

A csecsemősök közül ki kell fogni a rendeseket, van pár. A többi nem túl segítőkész sajna. De az a tapasztalatom, ha tisztességesen beszélsz velük, akkor minden nővér viszonozza.


Ha írsz privátot, szívesen elküldöm a kórházi listámat is, meg a kelengyét is (csak ide nem tudom becsatolni).

Kérdezz bátran, ha kimaradt valami.

Boldog babavárást és szép szülést kívánok Nektek!

2010. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!