Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma a dokim elmondta, hogy...

Ma a dokim elmondta, hogy valószínűleg császárra kell készülnünk, amit gerincérzéstelenítéssel fog javasolni. Aki így szült, legyen szíves a tapasztalatait leírni. Mi történik pontosan ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem programozott császár volt, 8 órát vajúdtam előtte. Betoltak a műtőbe, megkaptam az injekciót a gerincembe. Annyit mondtak, hogy fájdalmat nem fogok érezni, de a mozdulatokat (pl. húzás) azt érezhetem. Nem éreztem semmit. Kb. 10 perc alatt kivették a babót, aztán összestoppoltak. Eközben rendbetették a babát és visszahozták megmutatni. Nekem 12 órát kellett feküdnöm utána, a fejet nem szabad felemelni. Az injekció típusától függően van akinek 24-et kell feküdni. Ja, és kaptam katétert is a műtőben, ez egy napig volt bent. A sebem nem volt olyan vészes, azt hittem, hogy sokkal jobban fog fájni.Inkább a katéter zavart. 12 óra elteltével lábra segítettek, akkor járkáltam néhány lépést (ez volt délután háromkor kb.) majd másnap már egyedül kellett kimenni vécére, ekkor kivették a katétert, de az sem fájt. Szóval ne aggódj, nem olyan vészes, és egy idő után az ember már csak a szépre emlékezik. Boldog babázást!
2008. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Én már túl vagyok egy császáron, amit viszont altatásban végeztek, ezért érdeklődtem az érzéstelenítős fajta felöl. Külön bevittek a műtőbe? A doki azt mondta, hogy ezt mindjárt ott a szülőszobán csinálják meg. Nem tudom, hogy ilyenkor az apuka bent lehet-e pl. Ilyenkor is csak hat nap után lehet hazamenni? Szoptatni tudtál?
2008. nov. 18. 21:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, és egyelőre ez sem programozott. Neked elfolyt a magzatvíz és úgy mentél be? Miért lett császár?
2008. nov. 18. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hónapja szültem programozott császárral, és megsúgtam a dokimnak, hogy a következőt is így szeretném. Reggel feltöltik a vénáidat, ez annyit jelent, hogy bekötnek egy infúziót, minem fáj. A szülésznő ad egy beöntést, (ne félj tőle én nagyon kellemesen csalódtam, megkönnyebülés) leborotválják a hasad és ezután már csak várni kell a sorodra. A műtőben kapsz egy spinális (gericbe) érzéstelenítőt. Én csak egy méhcsípésnyit éreztem belőle. Aztán gyorsan elzsibbadsz se perc alatt. Aztán doki be, leken jóddal és már vágnak is, kb öt perc múlva fogod hallani, hogy sír a picurka és onnan már nem érdekel semmi. Sokan remegnek utána meg fáznak, ez az érzéstelenítőtől van. Nekem nem volt ilyen mellékhatás. 6 óra múlva fel kellett kelni, na az nem volt egy leányálom, de kibírható. Nekem másnap hozták a fájdalomcsillapítót és megkérdeztem, ezt kinek hozták. De nem mindenki bírja ilyen jól. A mellettem fekvő csajszi nagyon szenvedett. De akkor jöhet a fájdalomcsillapító, nem kell szégyellni. Utána meg már leköt a baba, a szoptatás. Lehet ateje később indul, ez császár után természetes, de nem törvényszerű, nekem 5. nap indult be. Szegény babóm már nagyon éhes volt.

Hát dióhéjban ennyi. Ha van kérdésed még (gondolom ezer) priviben szívesen válaszolok.

Meg kérdezhetem hol fogsz szülni?

2008. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem relatív téraránytalanság volt, a homlokával akart kijönni a pinduri. És ehhez még fájásgyengeség is társult, hiába volt bekötve az oxitocin oldalt fekve nagyon erős fájásaim voltak, de hanyatt mikor nyomni kellett volna akkor szinte alig volt fájás. A párom nem volt bent velem. Nem tudom, hogy ha nagyon akart volna bejöhetett volna-e, de mi eredetileg nem apás szülésre készültünk... :-)
2008. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, a fele lemaradt...

Szóval 3 nap után hazamehettünk így is, ahogy a normál szüléskor. A tejem a 4. napon indult meg, de nagyon minimális volt. De ez nem a császár miatt volt, mert a családom nő tagjainak nem volt teje egyáltalán.

2008. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! A kérdések sajnos egyszerre nem jutnak eszembe, és ahogy írtok újabbak is felmerülnek bennem:) Szóval az elsőt én sem tudtam sokáig szoptatni, koraszülött lett és minden nap kétszer kellett bemenni hozzá a kórházba, szerintem a sok idegeskedés miatt apadt el. Most szeretnék szoptatni nagyon, csak aggódom, hogy a vágás miatt mennyire lesz ez körülményes. Menni alig bírtam az első császár után. Még mindig betonbiztosan zárt vagyok, nagyon fent van a méhszáj is, a baba fejét képtelenség kitapintani. A hasam viszont nagyon lent van, mert a hasfalam nem bírja tartani a nagy súlyt. (38. héten vagyok, csak 8 kg-t híztam), a posén az ápolónő azt mondta, hogy így a baba feje sem tud beilleszkedni rendesen. Szóval most azon is aggódom, hogy nehogy rosszul feküdjön a pocakomban és ezért eldeformálódjon mondjuk a nyaka. Egyik ismerősöm így járt.
2008. nov. 18. 21:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Pécsen szülök az Édesanyák útján.
2008. nov. 19. 07:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szept. elején szültem császárral, beindították a szülést, de nem tágultam, így a dokim azt mondta, hogy megcsászároz. Ez a 42. héten volt. A szülőszobán tettek fel katétert,kicsit megborotváltak és be kellett sétálnom a műtőbe. Ott felültettek a műtőágyra, beszúrták a gerincérzéstelenítőt. Ez nem volt kellemes, de bírható. Utána éreztem, hogy zsibbad el az egyik lában, másik lábam, hasam. Nekem is mondták, hogy rángatást érezni fogok, de én nem éreztem semmit. Kislányom 5-6 perc alatt kint volt. Elvitték, felöltöztették és visszahozták megmutatni. Mikor velem is készen voltak, elvittek az őrzőbe, elvileg behozhatták volna a kislányom, de sajna nem hozták. Én rögtön mozoghattam, félig ülő helyzetbe fektettek, 3óra elteltével vittek kórterembe és hozták a Tündérkém. Rögtök cicire is tehettem. 12 óra elteltével fel kellett kelnem. Na az nem volt semmi.

Amúgy az egészben az volt szörnyű, hogy még órákkal a műtét után is ott voltak a lábaid a helyén, de nem érezted őket, nem bírtad megmozdítani!

Hát az enyém így zajlott! 5 nap után mehettünk haza már varratok nélkül.

2008. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!