Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki az aki vízben hozta világra...

Ki az aki vízben hozta világra gyermekét és megosztaná velem tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Az én nagy álmom is az, hogy vízben szülhessek és minden tapasztalatot, információt nagyon szívesen fogadok.
2010. júl. 27. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
És melyik országban szeretnél szülni? Mert Magyarországon nem lehet vízben szülni a jelenlegi állás szerint. Néhány helyen lehet vízben vajúdni, de szülni nem.
2010. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így szerettem volna de mint azt az előző is leírta szerintem Magyarországon még nem lehet...!
2010. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen sajnos nem lehet itt szülni vízben!!A dokim mondta hogy az ÁNTSZ nem engedélyezte!!De még tárgyalás alatt van az ügy!!
2010. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magyarországon szeretnék szülni és lehet itt is vízben: Budapesten a Szent Imrében. De azért érdeklődöm, mert járatlan vagyok.
2010. júl. 27. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
én azt hallottam,hogy a vízben szülésről gondoltak azért is megosztott az orvosok körében, mert az emlősök normál esetben azért születnek fejjel kifelé,hogy hamarabb levegőhöz jusson. Viszont a vízben szülésnél ettől pont megfosztják a gyereket.
2010. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a kádban, vízben (is) vajúdtam. Az utolsó 'körben'. :) Aztán, ahogy éreztem, hogy indul a baba (tolta ki magát), ki kellett másznom, és irány a szülőágy. De sokat segített így is. A vízben jobban el tudtam magam engedni.
2010. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is minden álmom volt, hogy vízben szüljek! Tavaly mikor a fiam született vízben vajúdtam, de meg kell mondjam az őszintét, hogy mikor már 4,5 ujjnyi volt a méhszáj bizony nem bírtam tovább megülni a vízben, és kijöttem, hogy járkálhassak, rugózhassak, ringassam a csipőm, mert nem bírtam ülve elviselni a fájdalmat. Akkor jöttem rá, hogy én nem vagyok alkalmas a vízben szülésre. És mivel 4 kg feletti lett a fiam, vágni is kellett, ami megint kizárta a vízben szülést, hisz ott nem tudnak gátmetszést csinálni. Egy egész életen keresztül pedig nem akartam volna vizelet és széklet tartási problémákkal szenvedni, hisz valószínű végigrepedtem volna végbélig,ha nem irányított a vágás, így is körbe repedt a nunim környéke combtőig. Szóval van ám ennek hátránya is sajnos. A babának biztos nagyon megnyugtató, hogy nem rögtön a száját, orrát szívják, hanem valami ismerős közegben felejti el, mennyire össz volt nyomva a feje (2 centire a koponya is összenyomódik, és ez nagyon fáj nekik is, ezért kell jól és gyorsan nyomni, erőseket).


Hátha te jól tűröd majd a vízben a végét is a vajúdásnak, és tudsz kellő erővel tolni is. A mai kórházi sarokkádak nem szülésre vannak tervezve, azaz nincs benne foggantyú, amibe a hatékony tolásnál szükség lenne, ezért elhúzódhat a tolás..

2010. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez ugyan nem a saját tapasztalatom, de a tavaly októberi Kismama újságban van egy nagyon jó képriport egy vízben szülésről. Próbáld elkérni azt a lapot valakitől! Egy édesanya második szülése van benne, az elsővel is vízben vajúdott már, csak kitolásra jött ki a franciaágyra, a másodiknál végig bent volt. Mindkétszer gátmetszés nélkül, igaz először pici repedéssel. Bp István kórházban volt.
2010. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!