Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ha nincs (még)...

Szülés után ha nincs (még) tejem, mit adnak a gyereknek? (még a kórházban)

Figyelt kérdés
velem lesz éjjel-nappal,ugye csak fürdetni viszik majd el,és sokan mondják,hogy ugye csak a 3.nap körül indul be a tej.Belegondoltam,hogy ha nekem se lesz majd,és végig sírni fog a bébi,mit tudok vele csinálni?Ugye eleve hulla leszek gondolom,nem fogok tudni vele "mászkálni" a kórterembe,ringatni,nyugtatni...stb.(legalábbis az első napon biztos nem,gondolom én,de amúgy nemtudom,első baba lesz)csak max az "ágyba".Adnak nekik ilyenkor valamit amitől nem fog sírni és nem lesz éhes?Vagy mit szoktak csinálni ilyenkor?Persze egyáltalán nem biztos hogy így lesz,(legalábbis remélem hogy nem),meg sírni fog..stb,de jobb tudni... (36h)
2010. júl. 13. 19:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam az ötödik, aki bababarát kórházban szült.

El kell oszlatnom egy előbbi "tévhitet": a mellszívóval semmi bajuk a bababarát kórházban sem! Az oka egyszerű: Ha annyi tejed van hirtelen, amit a baba nem szív ki és becsomósodik a melled, le KELL szívni, hogy ne gyulladjon be. Arról nem is beszélve, ha esetleg begyullad mégis. És még egy ok: Főleg az elején (de később is akár) előfordul, hogy annyira tele van a mell, hogy kőkemény, mint a beton. Ilyenkor lehet, hogy a baba éppen azért nem tud "nekikezdeni", mert annyira kemény. Ilyen esetben még javasolni is szokták (igen, bababarát kórházban is!), hogy kicsit indítsuk meg mellszívóval, csak annyit leszívva, hogy tudjon szopizni a baba. Sőt, nálunk kórházi mellszívó is volt, elektromos, hogy legyen mit használni annak is, akinek nincs saját.

A bababarát kórházak lényege, hogy a szoptatást részesítik előnyben, és csak a legvégső esetben adnak mást. Ezért nem szeretik a cumit, cumisüveget, de ezeknek az elveknek egyátalán nem mond ellent a mellszívó.

2010. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

szia, nálunk az eleje borzalmas volt , mégis, még most is cicizik a babám alvás előtt, pedig mindjárt 19 hós lesz.

röviden: intenzíven volt 1 hétig, mert nagyon besárgult (családi hajlam miatt), és leesett a vércukorszintje (ez meg vsz amiatt, hogy terhességi diabéteszem volt, bár tartottam a diétát), és ott nemigen tudtam szoptatni. a melleim begyulladtak, kisebesedtek a mellszívótól...úgy jöttünk el a kórházból, hogy tápszeres lesz...aztán 1 hónap alatt sikerült átállni a cicire, nem kevés munkával. szóval ha az eleje nem is úgy alakul, ahogy elképzelted, még akkor sincs minden veszve! :))

könnyű szülést kívánok neked!

2010. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)Tudom hogy lehet bevinni mellszívót,de ha nem lehetne is vinnék,inkább felesleges legyen,de ott legyen...és én os pont így tudom ahogy valaki írta is,hogy le kell szívni ha sok,nehogy begyulladjon a mell,meghogy van olyan baba aki pont azért nemtud először szopizni mert annyira tele van,kemény..
2010. júl. 14. 16:30
 14/20 anonim ***** válasza:

12.52es vagyok.Én is bababarát khban szültem-Szt Imrében,az egyik legjobb kház Pesten.Ott is a szoptatást részesítik előnyben,én pl nem is láttam bent mellszívót és nem is volt nálam anno..de nekem pl a homeos bogyók apasztották majdnem el a tejemet,mert nem tudtam ha belövell a tej abba kell hagyni azonnal-erre figyelj oda!

És a mellszívót én sem arra értettem,hogy kínozd magadat,de ha cicire tetted a babát és még utána lefejed a maradékot így normálisan tudod ösztönözni a melled,hogy több legyen,sokan ezt nem szenvedik át,és feladják és könnyebb azt mondani,hogy nem volt elég tejem stb stb..pedig ez nem így van.Én 2.5hónapost küzdöttem mire vissza jött a tejem-pedig az én esetemben már tényleg ott jártunk másfél két hetesen,mikor észre vettük,hogy szinte nincs is tejem,hogy már azt hittem nem fogok tudni.a könnyem is folyt de vissza hoztam 2.5hónap alatt és egy éves koráig simán szoptattam,utána egyéb okok miatt én hagytam abba,de majd fél év volt mire elállt..szval segített,a lényeg-szaporításra az,hogy azt a pár cseppet is leszívod az nagyon jó.a másik,mielőtt szoptatsz meleg vízzel mosd meg a melleidet,a meleg beindítja a tej termelést és akkor meg sem kell szívni szinte ha kemény is ,mert szinte magától kezd el folyni belőle-hidd el tuti tipp-nekem ezért kellett tejgyűjtőt venni..


remélem azért segítettem ,34hetes kismama

2010. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Csak egy apró megjegyzés. A Szent Imre soha sem volt bababarát. És nagyon nem is törekszenek erre a címre. Ennek fő oka a szoptatáshoz való hozzáállásuk, ami hagy kívánnivalókat maga után. Bp-en az egyetlen bababarát kórház a Szt. István. Ezt csak a teljesség kedvéért írtam le.
2010. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

12.15től szeretném tudni,hogy a Szt Imrében szült??Mert ha nem honnan tudja?

Én ott szültem és nagyon nem bántam meg,mert minden a baba és mama érdekeit szolgálja.Én 2szer kértem segítséget a szoptatáshoz és jött is a csecsemős rögtön.A másik nekem nem baba barát egy kház ha már átjáró ház van a gyermek ágyas részen,mert sajna a szt István ilyen.Ki be mennek a betegek hozzá tartozói...ez miért bababarát,se pihenni nem lehet tőlük,se nyugodtan szoptatni stb..szval akkor mi is a jobb?

Ha melletted van a babád ,tudsz pihenni bármit kérdezel segítenek és normális felújított tiszta környezetben vagy,jó kajákkal...nekem ne mondja senki,hogy ez nem elég..nah mindegy. 34hetes kismama

2010. júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért nem ,mert nem adtak neki bababarát címet.

[link]

További jó babavárást! :)

2010. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jah mert ha egy fajtiszta kutyát nem törzskönyveznek akkor az már nem fajtiszta ugye?

Bocs a hasonlatért,más nem jutott eszembe,de sztem egy szülésnél azon múlik,hogy milyen vissza jelzéseket kapsz másoktól,milyen hírneve van stb és ha ott vagy,hogy érzed magad.És sztem egyáltalán nem baba barát valami ami egy átjáróház és ki be járkálnak a kismamák-babák hozzá tartozói egy frissen született baba mellett ez tényleg nem kell,nem hiába 6hét a gyermek ágyas időszak,na mindegy.De akinél a papír számít menjen oda szülni aztán ne lepődjön meg ha haza visz valami jó kis kórt.

2010. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Látom határozott véleményed van. Én kicsit másképp látom a dogokat. Ezért is szültem többek közt az Istvánban, és nem kaptam fertőzést, bár tény, hogy nem minden szempontból volt a leghigiénikusabb. A bababarátság azonban számomra nem egyenlő a higiéniával. Ez az én választásom volt akkor - és még nagyon sok más kismamáé. A te döntésed más, én ezt tiszteletben tartom. Annyit szeretnék kérni, hogy Te is tartsd tiszteletben, hogy jó páran másképp döntünk mint te. Remélem szép szülésed lesz. Boldog anyaságot! :)
2010. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

egy szóval nem mondtam,h.nem tartom tiszteletben,nekem is megvan a véleményem ,neked is,ez így van jól.Jártam már én is az Istvánban ,meg szültem az Imrében és nagyon meg voltam elégedve,pedig eüben dolgozom és sok érdekeset láttam már-igaz nem szülészeten..ez tény.

nekem az nagyon tetszett,amiket tapasztaltam.Persze mindenki döntsön szimpátia alapján...34hkm

2010. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!