Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ha nincs (még)...

Szülés után ha nincs (még) tejem, mit adnak a gyereknek? (még a kórházban)

Figyelt kérdés
velem lesz éjjel-nappal,ugye csak fürdetni viszik majd el,és sokan mondják,hogy ugye csak a 3.nap körül indul be a tej.Belegondoltam,hogy ha nekem se lesz majd,és végig sírni fog a bébi,mit tudok vele csinálni?Ugye eleve hulla leszek gondolom,nem fogok tudni vele "mászkálni" a kórterembe,ringatni,nyugtatni...stb.(legalábbis az első napon biztos nem,gondolom én,de amúgy nemtudom,első baba lesz)csak max az "ágyba".Adnak nekik ilyenkor valamit amitől nem fog sírni és nem lesz éhes?Vagy mit szoktak csinálni ilyenkor?Persze egyáltalán nem biztos hogy így lesz,(legalábbis remélem hogy nem),meg sírni fog..stb,de jobb tudni... (36h)
2010. júl. 13. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak a 3. nap körül indul be a tejcsi. Van akinek korábban, van akinek későbben. Te biztostan a korábban- ba tartozol. Az a fontos, hogy minél többször tedd mellre a picikét. Ez az elsődleges stimulátora a tejtermelésnek. Az első napokban egyébként a baba táplálék igénye sokkal kevesebb, mint akár 3-4 napos korában. Egyébként minden kórházban adnak hozzátáplálást, ha kéred. Az első 24 h-ban ált. cukros vizet itatnak a bábával. Majd van lehetőség tápszerre is , de csak ha kéred. Végszükség esetén. Mert minél többször szopiztatod a babát annál hamarabb lesz tejcsi. Egyébként ne izgulj, mert minden rendben lesz. Te vagy az anyukája, így Te tudod a legfontosabb dolgot adni Neki, az pedig a szeretet.
2010. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


először is gratulálok.Ne aggódj akhban erre is fel vannak készülve,nem éheztetik őket.

engem az elsővel császároztak,akkor meg még később indul ugye be ,de már másnap volt előtejem és az elég egy ideig,bár nekem annyira éhes volt,hogy kapott mellé tápszert is meg cukros vizet,kellett is mind a kettő,féltem a cukros víztől,de rájöttem ez nem olyan cukros víz amit te is tudsz otthon csinálni,ez valami khzi cucc..tele ásványi sókkal meg mindennel.

szval ne aggódj.Amúgy én már másnap hozattam be a hipp natal szoptatós teából,nagyon finom és nem fáj a hasa tőle,ne kísérlletezz a többivel.Igaz a mecseket nem ismerem ,de a laktoherbtől minden baba hasa fáj.Én egyszer próbáltam meg ,de egy egész napig üvöltött pedig nem volt igazán hasfájós,sztem megéri a nyugalmat a hipp tea..szval nagyon sok folyadékot igyál,sokszor tedd cicire akkor is ha úgy látod nincsen tejed.Én sem láttam mindig csak azt hittem bénázok,mert vállra tettem a babát és büfizett és a szobatársammal beszéltünk róla,hogy akkor csak megy neki valami belőle...és tényleg volt előtejem.Pár nap múlva már bőven láttam is,kb egy hétig látszik,meg fogod ismerni nekem szinte narancssárga volt,aztán jött a normál.De minden képen használj mellszívót ha tényleg szoptatni akarsz,sokaknak meg kell nagyon küzdeni a tejért..nekem is,pláne,hogy nem tudtam,hogy a homeós bogyókat azonnal abba kell hagyni ha belövellt a tej!!Különben apasztja,nekem is majdnem elment,aztán 2havi kín keserves fejés után vissza állt..ez nagy tanuló pénz volt.Most már tapasztaltabban megyek,viszek magammal be mellszívót-vettem egy kézi tök egyszerűt és jónak is néz ki-R med márkájú pumpás meg van itthonra elektromos..

amúgy írass fel a gyerek orvossal majd tápszert kiegészítéshez neki...remélem tudtam segíteni,most hirtelen nem jut eszembe más,de írj nyugodtan privit és ha tudok segítek.2éves baba mamája és egy 34pocaklakóé:)

2010. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
előző vagyok még annyit,hogy ha kevés folyadékot kap a baba akkor sárgulhat be és a vizelete is véres lehet,ezért kell nagyon sokat mellre tenni ,itatni tápszerrel cukros vízzel...ezt nekem a csecsemősök mondták..az enyém nem is sárgult be a szomszéd ágyon levő mamának viszont igen,de nem is rakta annyit cicire...
2010. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

semmi nem kell neki, vagyis legyen minél többet mellen, amikor csak egy kicsit is éber. rengeteget, 20-22 órát fog aludni egy nap, de ha sokat van mellen, ki tud szívni egy kevés előtejet, ami neki elég, sőt nagyon fontos immunanyagokat tartalmaz. ha mégis éhes és sírna, akkor adhatsz neki cukros vizet, vagyis adnak a nővérek gondolom, de abból is tényleg pár korty elég neki, én kiskanállal adtam a szájába 3 óránként kb. 4-5 kiskanállal, a 3. napon. estére aztán már tudott szopizni, és teszi is ezt már 5 hónapja. ordítani biztos nem hagyják, az senkinek se volna jó...

sok boldogságot, jó egészséget kívánok nektek!

2010. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után (normális esetben) VAN ELŐtejed. A legtöbb esetben már szülés előtt van, még akkor is, ha nem veszed észre.

Ez pár cseppnyi, de NAGYON tápláló dolog, ami a babának ez első időben pont elég is. Tudtad, hogy egy újszülött baba gyomra akkora, mint egy cseresznye? Abba az a pár csepp előtej éppen belefér, majd fokozatosan tágul, ahogy van több tej, amit egyen. Az előtej sárgás, sűrű, kicsit más, mint a későbbi "érett" tej. Ha sokat van cicin a babád, ezt az előtejet szopizza és közben stimulálja a melledet a minél előbbi "érett" tej termelésére. (Később is az a legjobb tejszaporító, ha sokat szopizik.)


A saját tapasztalatom:

Bababarát kórházban szültem, így szülés után egyből (na jó, pár perc múlva) mellretehettem a fiamat, segítettek, megmutatták, hogyan csináljam. Én magam is meglepődtem, milyen ügyesen szopizott egyből és hallhatóan nyelt! A következő napokban RENGETEGET volt mellen a babám éjjel-nappal, így nekem úgy indult be a tejem, hogy nem tapasztaltam azt a bizonyos "belövellést", mert ami termelődött, egyből ki is szívta. Nem is volt gondunk soha a szopival, másfél éves koráig igény szerint szopott, akkor magától abbahagyta.


Szóval ne félj, annyi már szüléskor van, ami abba a pici babagyomorba kell! :)

2010. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Utsó válaszolónál a pont, annyival kiegészítve, hogy bababarát kórházban nem adnak neki semmit, beleértve a cukros vizet is, mert nincs értelme. Csak a helyet veszi el az előtej elől. A gyerek gyomrocskájában egyébként is van némi magzatvíz, ha nem szívják le, és nem szárad ki az alatt az idő alatt, amíg a "rendes" tej termelődése beindul. Ha sír, rakd cicire. Esetleg apa sétálgathat vele.
2010. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szépen köszönöm a sok hasznos tanácsokat:)Előtejem van már a terhességem közepétől kb,persze nem folyamatosan,de úgytudom ez nem jelenti azt hogy lesz is tejem:S De remélem hogy lesz.Megnyugodtam kicsit akkor hogy ilyen sokat alszanak még ők az elején,meg hogy pár"csepp"tej/előtej is elég nekik még.Azt olvastam igen hogy nagyon pici még ilyenkor az ő gyomruk.Mellszívót mindenféleképpen viszek,már be van rakva a csomagba.Köszönöm mégegyszer nektek:)
2010. júl. 13. 20:53
 8/20 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne már tejed! Lesz és kész! Így állj hozzá! :-)

Könnyű szülést, boldog babázást! :-)

2010. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
Bababarát kórházban nem veszik jó néven a mellszívót. Sőt, van ahol nem is engedik. Ugyanúgy, ahogy a cumisüveget, cumit sem.
2010. júl. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
sztem függetlenül attól,hogy milyen kh-áz senkinek semmi köze,hogy valaki használ e mellszívót vagy sem..a cumisüvegbe beleszólhatnak az ántsz miatt elvileg,de én akkor is a sajátomat használtam,mert az a régi fajta üveg amire ráhúzzák a cuclit az borzalmas volt és szerencsétlennek csak ömlött a tej a szájába..szval nem érdekelt..de amúgy meg ez olyan dolog,hogy elvileg a betegnek sokkal több joba van mint gondolnád és mikor én is bent feküdtem azt mondták bármit behozhatsz magadnak,miért ne fejhetnéd magadat ha úgy könnyebb...nem ő hanem te fogod szoptatnia gyerekedet és a te érdeked meg a babádé.Abba sem szólhat bele milyen tejszaporítási módszert választol..szval erről ennyit sztem...34hetes második babás anyuka
2010. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!