Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan gyümölcs amit nem...

Van olyan gyümölcs amit nem ehetek szoptatás alatt? 3 hetes a babám. Epret szabad?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

nagyon sok gyümit nem lehet enni szoptatás alatt. Ez az én nagy bajom!

eper, málna,apró magvasok allergizálhatnak

citrusfélék szintén allergizálhatnak

körtétől és a szölő magjától fájhat a hasa.Nem sok minden marad.

Várj egy kicsit még a gyümölcs evéssel. Hiszen ilyenkor amúgy is hasfájós a legtöbb baba, meg lassan megjöttek a hormonok okozta kiütések is. Igy nem fogod tudni, hogy nem e a gyümi okozza neki.

Az én babám 11 hetes, és most kezdem el tesztelgetni hogy mit ehetek és mit nem. Szépen egyesével.

kitartást, és gratulálok!

2010. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt egészen máshogyan látom! Mindent ehetsz, de először csak módjával. Ha nem látsz a babádon semmi változást, akkor eheted legközelebb bátran! Egyébként tévedés, hogy a bogyós gyümölcsök az anyatejen keresztül allergizálnak. Ezeknek a magja okozhat allergiás reagciót, de ugye ezek eleve nem kerülnek a tejbe... Így aztán nagyon.nagyon ritka az ilyen allergia. Te eheted (próba után), de a babád majd csak másfél éves kora után kaphat... Ugyanígy van a citrusfélékkel is, azaz ki kell próbálni, hogy reagál a kicsi... Meg persze minden más gyümölccsel,étellel ugyanígy kell eljárni. Emellett, ha valamire rosszul is reagál most, azt se kell elhagyni egészen a szoptatás végéig, hanem néhány hét, 1 hónap után újra lehet próbálkozni. Az allergiás kiütést meg nehéz összetéveszteni a hormonok által okozott pattanás szerű pöttyöktől.. [link]
2010. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Az első válaszoló egy kissé buta. Látszik,hogy még nagyon kezdő anyuka. Ehetsz minden gyümölcsöt! De ha a babád alapból hasfájós akkor csak óvatosan!

3 gyerekes anyuka

2010. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi 7 hetesek vagyunk es joforman csak epret eszek gyumolcs gyanant. Semmi gond nincs vele. Alapbol hasfajos de szerintem nem az eper miatt :) Nekem a babant, a kortet, barackot, szolot mondtak a korhazban hogy kerulni kell, mert puffaszt. Az apro magosokra nem mondtak. A mag ugyse kerul be a tejbe.

Szoval...

2010. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az eper allergizálhat, igen - ezért nem szabad adni a BABÁNAK! Anyuka azonban nyugodtan eheti, ha a babája hasa bírja.


Én ezt a kérdést a gyerekorvosnak tettem fel, amikor hazajöttünk a kórházból. Ő mondta, hogy bármit ehetek, amit a babám hasa bír. Tapasztaljam ki. Nos, a körtét és a babot nem bírja, így ezeket hanyagolom. Epret azonban sokat eszem, és semmi bajunk tőle.

2010. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!