Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha két óránként etetem akkor...

Ha két óránként etetem akkor rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Hét hetesek vagyunk, csak anyatejes cumisüveges a babucim.

Újabban alig bírja kivárni, hogy leteljen a két óra. Azelőtt három óránként evett.Most 100ml eszik meg egy evésre, de így is két óra múlva visít a következő adagért.Amikor ezt meghallotta néhány ismerősöm ki voltak akadva, hogy ez így nagyon nem jó, mert túletetem és még jobban fog bukni. Szerintetek?


2010. máj. 12. 20:29
1 2
 11/14 xStefix ***** válasza:

Az íze nem mérvadó. Egy-egy adag hogy jön össze? Egy mellből vagy kettőből fejsz?

Ha nagy különbség van egy mellnyi adag és az ő adagja között (= nem eszik meg teljesen egy mellnyit), akkor érdemes lehet odafigyelni arra, hogy mennyi első- és hátsótej jut az üvegbe. Ha viszont legalább 1 mellnyit vagy még többet eszik meg egyszerre, akkor abban biztosan van hátsótej is (már ha teljesen kiüríted a mellet).

Hogy elég zsíros a tejed, azt onnan is láthatod, ha idővel kiül egy kis zsír-karima a lefejt tej tetejére.

2010. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Két mellből fejem ki az egész mennyiséget.Igyekszem mindig kifejni üresre mert már kétszer begyulladt a mellem és gyakran be is csomósodik:S három max. négy óránként muszáj fejni.

Hát azok alapján amit írtál elég zsíros a tejem mert egy jó vastag réteg szokott a pohár tetején meg az oldalán képződni.Alaposan össze is kell ráznom használat előtt.

2010. máj. 14. 17:11
 13/14 A kérdező kommentje:
ja, és nem úgy adom neki, hogy egy mellemből kifejem és azt kapja, hanem kifejem mindkettőt és abból adom oda neki az ő kis adagját.
2010. máj. 14. 17:13
 14/14 xStefix ***** válasza:

Akkor biztosan jut neki a zsírosból is, efelől nyugodt lehetsz. ;)

Szerintem nagyon jól csinálod! Az anyatej gyorsabban ürül ki a gyomorból, mint bármi más (ennyire jól hasznosul a szervezetben!), ezért esznek a picik ilyen gyakran. Elméletileg anyatejjel nem lehet túletetni egy babát, míg pl. tápszerrel igen. (Hogy pontosan miért, azt kapásból én sem tudom.) A bukás pedig a kezdeti életkorban élettani sajátosság, ekkor még nem zár elég jól a gyomorba vezető izomgyűrű. Lehet, hogy az üvegezés közben túl sok levegőt nyel, azért bukik vissza. (Ez az összes hiperszuper cumitípusnál előfordulhat, hiába a csodaszelepek..) Ha gondolod, próbáld meg, hogy evés közben is büfizteted.

Szerintem a bukogatással akkor érdemes orvoshoz fordulni, ha nagyon sokszor és nagyon nagyokat bukik és idővel sem javul a helyzet.

(A nagy bukáshoz még annyit, hogy ebben már jó adag nyál és nyomorsav is van a tej mellett, így a visszajött mennyiség általában többnek néz ki, mint amennyi valójában.)

2010. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!