Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha két óránként etetem akkor...

Ha két óránként etetem akkor rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Hét hetesek vagyunk, csak anyatejes cumisüveges a babucim.

Újabban alig bírja kivárni, hogy leteljen a két óra. Azelőtt három óránként evett.Most 100ml eszik meg egy evésre, de így is két óra múlva visít a következő adagért.Amikor ezt meghallotta néhány ismerősöm ki voltak akadva, hogy ez így nagyon nem jó, mert túletetem és még jobban fog bukni. Szerintetek?


2010. máj. 12. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Az etetés gyakorisága mindig a babától függ. Hogy ő mit szeretne. Szerintem ne kösd órához. Ha nyűgös, 10 hós fiam is fél óránként szopizik. Egyébként minek kell az üveg? Nem tudod elhagyni? Nagyon időrabló dolog. Ha gondolod konzultálj egy szoptatási tanácsadóval, ha írsz privit adok elérhetőségeket is.
2010. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Fejlődési ugrásnál vagytok, ilyenkor több kajcsi kell neki, ne aggódj! Attól, hogy cumiból eteted, még nyugodtan kapjon igény szerint. Az ilyen pici babákat nem lehet túletetni, mert csakis addig hajlandóak enni, amíg jólesik nekik.
2010. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Szia. Én 5 hónapja szoptatok, és nekem is volt többször, hogy néhány napig 2 óránként kért enni, de éjjel-nappal is, majd hetekig 3-4 óránként, majd ismét 2. Szerintem fejlődési ugrás lehet, adj neki, ne foglalkozz másokkal, nem ők hallgatják a sirását, ha éhes.
2010. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
Én igény szerint szoptattam és túletettem. 3 hónapos volt akkor, nagyon görcsölt a hasa, vigasztalhatatlanul sírt, illetve üvöltött. Kórházba kerültünk. Ott mondták az orvosok, hogy ne adjak neki gyakrabban mint 3 óra, mert nem győzi emészteni.
2010. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ha két óra eltelik két etetés között, nem gond. a fél-1 óra nem olyan jó, mert az emésztetlen anyatejre eszi a köv adagot.

valószinű kevés nei a 100ml.

próbálj többet adni neki, ha tudsz kb. 120-130ml-t és meglátod, megeszi-e?! ha igen több kell neki. (csak azért kicsivel adj neki többet, hogy kitapasztald mennyivel több az adagja, és így nem megy kárba a tejcsi, amit meghagy!) ha megeszi, köv. etetésnél picit emelhetsz, ha úgy látod, hogy igényli. hátha így kihúzzátok tovább az etetéseket.

2010. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 xStefix ***** válasza:
48%

NINCS OLYAN, HOGY EMÉSZTETLEN TEJRE ESZI AZ ÚJ ADAGOT!!!

Így működik a dolog a valóságban: [link]

2010. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

én vagyok a 12.02-es... elolvastam, amit az előttem válaszoló belikelt és meglepődtem. nekem az orvos és a védőnő is az általam válaszolt dolgot mondta, ezek szerint ők is le vannak maradva. de akkor kiben bízhat az ember, ha az ő tudásukban sem?

mindenképp köszönöm a hasznos infót! azért át fogom adni a dokinak és a védőnőnek is!

2010. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 xStefix ***** válasza:

Hát igen, sajna ez van. :( Kivétel nélkül minden hasfájós topikban elhangzik ez a rossz infó, hogy biztosan túl gyakran van mellen... Nem győzöm linkelgetni az oldalt.

Kérlek titeket, hogy adjátok ti is tovább, mert előfordulhat, hogy az ilyenkor javasolt:( és alkalmazott ritkább szoptatás további szopigondokat fog okozni a későbbiekben (pl. ha emiatt csökken a tejmennyiség)!

2010. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xStefix ***** válasza:
Még annyit, hogy én mára már úgy vagyok a témával, hogy ha csőtörésnél vízszerelő, akkor szopiügyben tanácsadó. Náluk jobban senki nem érthet hozzá (általában).
2010. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

sziasztok!

nagyon köszi mindenkinek a választ, hasznos tanácsokat adtatok.most több tejcsit kap, 10-20ml-vel többet kért, és utána gyorsan meg is nyugodott, ja és alig bukott vissza valamit.

Nagyon köszi a linket, ezt nem is tudtam.Fejek és üvegből eszik a babám, akkor lehet, hogy túl sok az előtej és amiatt fájhat nagyon a pocija?Mármint a cukorra gondolok itt.Megkóstoltam a tejet(amikor ellenőriztem a hőfokát etetés előtt) és nagyon édes.

2010. máj. 14. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!