Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy 5 hónapos...

Mit csináljak, hogy 5 hónapos babám ne figyeljen evés közben másra?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy már minden érdekli, de kínkeserves lett a szoptatás. Folyton forgatja a fejét, elfordul, utána néhány perc múlva megint enne. Csak nekünk van ilyen problémánk?

Nagyon idegölő, majdnem félóráig tart így az etetés. Ja, és már nem hajlandó úgy sem, hogy a karomban tartom, hanem fektetve kell, hogy tudjon kapálózni...

Van valami ötletetek, mivel lehet ezt kiküszöbölni?


2010. máj. 6. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem is nézelődik,illetve elvárja,hogy rá nézzek,ne beszéljek másnak.de mondjuk főleg akkor,mikor már jól lakott.kapálózni kapálózik ő is,meg simogat is.
2010. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk 2 nap műlva lesz 5 hónapos. Iszonyat néha az etetés nálunk is.A kezébe szoktam valamit adni,de van,hogy énekelek neki és ez úgy tűnik bevált.

2010. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Ez sajnos jellegzetes "tünet", a legtöbb ekkora baba ezt csinálja. Természetes oka van: ekkorra már látványos fejlődésnek indultak az érzékszervek és az idegrendszer figyelem-központja is "beindult". Szó szerint is kitárul a világ és minden érdekelni kezdi őket: már elérik a tárgyakat, játszanak, "dolgoznak" velük, helyzetet tudnak változtatni stb. Szóval örüljetek, mert mindez azt jelzi, hogy minden rendben van, jó irányba halad a fejlődés. ;)

Tenni nem sokat lehet, max. annyit, hogy valamivel próbáljátok ott tartani őket a szopinál. Ahogy az előttem lévő anyuka is írta, pl. énekléssel vagy halk duruzsolással. De az is lehet, hogy visszájára fog elsülni a dolog és annyira fognak erre is figyelni, hogy akkor meg ezért nem szopiznak. :) Tuti recept nincs és sokszor megoldás sem - de nyugodjatok meg, ahogy véget ér ez az időszak, megtanulják szétválasztani a dolgokat, előbb az evés és utána a játék. (Később meg már esetleg az lesz a "baj", ha pár perc alatt végeznek és "rohannak" tovább.:) Addig pedig sok türelem és kitartás! Muszáj vagytok (most is) úgy és akkor szoptatni, ahogy nekik megfelel. Néhány hét elteltével javulni fog a dolog.

2010. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk teljes csendben kell lenni szopi alatt, mert ha meghall valamit/valakit oda az egész evés. Persze mindig ilyenkor kopognak, telefonálnak stb. Ezután pedig jön a fejfordítgatás, kis szopi, nézelődés, kis szopi és szerintem már ekkor nem is lakik jól. Szóval próbálom az etetésekkor az ingerszegény környezetet fenntartani :o)
2010. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Ennek a cikknek a végén is van pár hasznos tanács. Bár ez a szopási sztrájkra vonatkozik, de néhány javaslat itt is segíthet.

[link]

2010. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálok kitartani:)
2010. máj. 8. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!