Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos babam mindig elalszik...

10 napos babam mindig elalszik a cicin es csak 10 perceket eszik. Hogyan koltesm fel?

Figyelt kérdés
Vagy hagyjam aludni, eleg az a 10 perc? Amugy 1.5-2 orankent szopik, de nagyon osszevissza, meg nincs kialakullva semmi rend a szopizasaban.
2008. okt. 8. 09:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Amugy meg azt mon djak, hogy probaljam meg a masik mellrol is szoptatni....hat en orulok, hogy egyalltalan eszik 10 percet az egyikrol, nem hogy mindkettorol....
2008. okt. 8. 09:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen bizonytalan voltam mind a két gyerekkel.Kb 1 hónap kell amíg összeszoktok.Ha elegendőt hízik mindegy,h meddig eszik és milyen időközönként.Ha elalszik rajta húzd meg picit a haját.Lényeg szoptatni,szoptatni....!
2008. okt. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez lemaradt:ne higgy a védőnőnek aki szalad a tápszerreceptel.Neked kell rájönnöd a dologra,és ha egyszer tápszert adsz annál kevesebb lesz a tejed,aztán már 2szer kell addni stb.,és így sajna hamar elapad.Gondolj arra,hogy a nők 98%-a képes lenne szoptatni,biztos te is képes vagy.Az aluszékonysága meg kb 2-3 hetes korára elmúlik.Kitartás!
2008. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Az én kislányom is mindig elaludt. A kórházban a csecsemősök mutattak néhány trükköt, amivel ébren lehet tartani vagy fel lehet ébreszteni a babákat. A hónalját csiklandozd (bár nálunk már az is elég volt, ha felemeltem a karját), az állát nyitogasd, az arcát simítsd végig erőteljesebben. Én ezeket csináltam, mert úgy tűnt, használnak. De persze mindenkinél más válik be.

Egyébként 30 percig szopcsizott a leánykám mindig, tehát sokat kellett ébresztgetnem.


Szerintem érdemes lenne egy mérleget köcsönöznöd pár hétre (ha megengedhetitek anyagilag, akkor akár vehettek is egyet), mert akkor tudod nézni, hogy mennyit eszik egy szopcsira, és hogy elég-e a 10 perc. (Szopcsi előtt és szopcsi után megméred, így a súlyból látod, hogy mennyit evett.)

Boldog szoptatást!

Zita (24 hetes baba anyukája)

2008. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most eloszor lemertem. A szopas elott 3.14 volt es szopi utan 3.16. Az jo vagy rossz? Nem tul sok?
2008. okt. 8. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Most néztem meg a lányom táplálási napolóját, és ő ennyi idősen egy "étkezésre" 50-70 grammot evett (3.400-3.500 gramm volt a súlya) naponta 7 alkalommal.

A megfelelő mennyiséget úgy kell kiszámolni, hogy a megkezdett testsúly-kilógrammját (pl.: 3.400 grammnál ez 3 kg) szorzod 120-150 grammal, majd osztod a napi étkezések számával. (pl.: ha a babód 3500 gramm, akkor 3X120-150 gramm, azaz 360-450 gramm naponta. Ha babád 8-szor szopcsizik egy nap, akkor 45-55 gramm az ideális számára.) Természetesen ezek csak irányadó számok. Nekünk felnőtteknek is van, hogy egyik nap kevesebbet vagy többet eszünk a megszokottnál, sőt egy étkezésnél is változik a mennyiség. Arra viszont jók, hogy egy kezdő anyuka (mint én is) legalább azt lássa, hogy nagyságrendileg mennyit kell ennie egy babának.


Kitartás!!!

Zita

2008. okt. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi Zita! hat szomoru vagyok....ez nagyon keves...:(
2008. okt. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!