Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha a babám 2...

Mit csináljak ha a babám 2 napja csak 10 perceket szopizik, közben elalszik és egy óra múlva megint éhes?

Figyelt kérdés
Ha adok neki cicit utána elég sokat bukik.Sajnos elég hasfájós és nagyon nyugtalanul alszik.3 és fél hetesek vagyunk.
2008. okt. 21. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg szopi közben noszogatni,ébresztgetni.Jó módszer ha a pofiját birizgálod vagy a pajeszánál a hajacskáját meghúzod ( bár ez nem tünik a leghumánusabbnak) de beválik vagy a tenyerét pöckölöd miközben ébresztgeted.Vannak babák akik aluszékonyabbak ilyen volt az enyém is eleinte és én is sokat kínlódtam később ez elmúlt.Így hátha többet eszik miközben jól kifárad a szopiban és nagyot tud aludni.Az hogy sokat bukik ne rémisszen meg csak a feleslegtől szabadúl meg.

A hasa valószínű attól fáj hogy túl sokat eszik a drága amit nem emészt meg rendesen és felfújja,ez a túletetéstől van.Az se jó ha túl sokszor eszik nem emészti meg rendesen még a tejet amikor újra enni kap,próbáld vígasztalni hogy az evések között azért több idő teljen el mint 1 óra.Gondolom sárga helyett zöldes a széklete?

2008. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sárga a széklete.
2008. okt. 21. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindíg az a jó a babának ahogy TE csinálod vagy gondolod,ha úgy érzed éhes etesd meg,ha sokat bukik büfiztesd evés közbe is (ilyenkor fel is ébred vagyha nem keltsd fel)Esetleg tornáztasd a lábát nyomd a hasa felé hátha pukizik. Picik elalszanak még elfáradnak a cicin majd beáll a rend ha teis dolgozol rajta(1-2hónap)... A sárga kaki szuper egyébkén lehet zöldes vagy barnás is.
2008. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor szopiztasd, amikor kéri! Az én picilányom is alvós volt, mindig bealudt szopizás közben. Noszogtattam, cirógattam, húzogattam a nyakán a bőrt, de semmi reakció nem volt, majd egy óra vagy másfél óra múlva éhes volt. A dokinő azt mondta ezt igy nem lehet, szigorúan be kell tartani a legalább 3 órát. Na persze, addig meg orditson a picike? Akkor szopiztattam, amikor éhes volt. Azóta is igy van. 7 hónapos, nagyon szépen fejlődik, egyáltalán nem kövér, de nem is sovány. Jó kedvű, mosolygós.

2008. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tejci állaga változik szopizás során. Először hígabb tejci folyik, amivel szomjat oltanak a babák, aztán jön a sűrűbb, táplálóbb anyag, amitől jól is laknak. Ha mindig csak rövideket szopizik, nem telik meg a pocija rendesen, és azért kér enni egy óra után mert megint éhes (illetve még mindig). Próbáld ki, hogy megnyújtod a szopik közötti időket, kösd le valahogy a figyelmét hogy már nagyon éhes legyen, hátha akkor tovább eszik. Illetve nálunk még az vált be, hogy mindig ébredés után ettünk, kb tíz perccel, utána játék és alvás. Sok szerencsét!
2008. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!