Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet tudni hogy eleg...

Honnan lehet tudni hogy eleg taplalo-e a tej a babanak? Mi van ha sok van de nem taplalo?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 12:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem irtam oda, hogy egy hetesek vagyunk, es eleg jol alszik is eves utan s nem sir, csak zoldes a szeklete es azt mondtak, hogy az az ehezes jele. :(
2010. ápr. 20. 12:50
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
olyan nincs hogy nem tápláló, hol hallottad ezt? Nem gyarapodik az "előírt" ütemben a babád? Vagy "túl" gyakran (olyan sincs) szopik? vagy miért kérdezed?
2010. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Na. A zöldes széklet azért van mert még csak 1 hetes a babád, az emésztése most fejlődik éppen és még van bélsár a kis beleiben. Lassan "kisárgul" (de akkor is sárgászöld marad), amennyiben csak anyatejes, ha kap tápszert is akkor marad zöldes. A zöld széklet csak akkor baja ha egészen erős méregzöld, nyálkás, bűzös, ez így együtt. Ha más "panasz" nincs, akkor ne aggódj!
2010. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Leírtam már jópárszor, de ez megtörtént eset. ezzel senkibe se szeretném beletenni a frászt, de van ilyen, és el kell fogadni. Egy nő szülés után lelkesen szoptatta a picijét, rengeteg teje volt, a baba szépen szopizott, naponta sokszor, igény szerint. Mama büszke volt, hogy ez igen. 2-3 hónap múlva a védőnő viszont legnagyobb meglepetésére csóválta a fejét, mert a baba nem hízott annak az ütemében, ahogy evett. Eltelt még egy hónap, de makacsan stagnált a súlya, pedig evett. Gyereket kivizsgálták, semmi, tökéletesen egészséges. Mama egyébként egészségügyi dolgozó volt, volt egy kis protekciója, hát "bevizsgáltatta" a tejét. Kiderült, hogy bő a mennyiség, alig van benne tápanyag.Nagyon ritka, de sajnos előfordul. Jele, hogy a baba rengeteget eszik, de nem fejlődik a súlya olyan ütemben .
2010. ápr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
na , ez az egyik fele. A másik, hogy 1 hetesen teljesen normális a zöld kaki, az enyémnek fekete volt a legelső, és folyamatosan "zöldült kifelé".Ez nem az éhezés jele, sőt még jó is azt jelzi: tisztul a babád. Az előző választ azért írtam, mert szép a szoptatás és fontos; de nem mindig "tökéletes"! Kérdező, ilyenkor még ne aggódj, szoptasd csak nyugodtan!:))
2010. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

na, most még majd elmegy a teje a sok idegeskedéstől, jó hülye vagy!Minek ijesztgetni egymást ilyen fantomtörténetekkel???!!!! Köszi, ezt a történetet többször már ne írd le, így is egyszer több mint kellene!


Kedves kérdező: csak szoptass nyugodtan, semmi baja sincs a tejednek, a zöld kaki majd szépen kivilágosodik ahogy ürül a bélsár a belekből!

2010. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
én nem ijesztgetem, és ne alkoss rólam véleményt! Nem fantomtörténet, sajnos. Egyébként ha olvasni is tudnál, (nem csak ítélkezni és ilyen hangnemben leírni a véleményed ) láthatnád, hogy biztatom a szoptatásra, mert szerintem is FONTOS. Köszönöm, ha leszállsz rólam.
2010. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Onnan lehet tudni, hogy elég a tej, hogy a baba súlya megfelelően nő. Ehhez meg elég hetente egyszer megmérni a babát.


Igaz, mi naponta mérjük, fürdetés előtt, amikor meztelen. Imádjuk nézni, ahogy naponta 5-7 dekát hízik. :-)

2010. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

igenis van olyan, hogy nem elég tápláló a tej!!!miért olyan nehéz ezt elképzelni?!

nekem is van egy barátnőm, akinek rengeteg teje volt, szopottt is a baba szépen, de állandóan sírt és nem hízott. itt is bevizsgálták a tejet, és valóban nem volt elég tápláló!

( de a zöldes kaki tényleg normálisnak mondható még ilyen pici babánál)

2010. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Az anyatej nem tápszer! Összetétele nem állandó, hanem változó, mindig a baba igényeinek megfelelő. A szoptatás kezdetekor vizesebb, szomjoltó, a vége felé zsírosabb, laktatóbb tej ürül. Továbbá reggel több, de "hígabb" a tej, este kevesebb, de zsírosabb tej termelődik. Így este a babák a kevesebb tejjel is jóllaknak. Olyan, hogy a tej nem elég tápláló nincs!!! Lehet, hogy a szoptatás módja nem megfelelő, az anya gyakran vált mellett és mindig csak az "italt" kapja a babája, illetve mindig szoptatás után fej, és pont a zsírosabb tejből nem kap a kicsi. Ezen lehet és kell változtatni. A bevizsgálást pedig nem mindegy, hogy "melyik fejésből" végezték.

Olvasd el a [link] anyatej összetétele: oldalt. Figyelmedbe ajánlom az anyatej összetétele bekezdést.

2010. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!