Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hetes a babám, igény szerint...

3hetes a babám, igény szerint szopik, kapott cumit így már kicsit több idő telik el 2szopi közt. Éjjel felébresszem megetetni?

Figyelt kérdés
vagy hagyjam hagy aludjon? Nem lesz baja egy ilyen pici babának ha egész éjjel nem kel fel enni?
2008. szept. 30. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én 6 hetes manómmal is ez a helyzet. Megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, nem kell felébreszteni, ha éhes úgyis felébred. Inkább érezd Te is szerencsésnek magad, hogy többet tudunk pihenni, mint az átlagos kisanyukák, akik 1,5-2 óránként szoptatnak.
2008. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne keltsd fel,ne félj ha éhes lesz fel fog kelni!
2008. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém sajna nem kelt fel,sőt odáig mentünk,hogy teljesen lefogyott mert nem vettük észre,hogy nem eszik eleget-nem mértem mondván úgyis annyit eszik amennyi jól esik neki,hát lett is nagy riadalom,utána 3óránként keltettem enni és amíg nem ette meg a min.adagot nem aludhatott,nagy nehezen tettük túl ezen a korszakon magunkat..kb 8hét után már minden rendben van,de azért még esténként megmérem..már nem méregetem 2kaja közt...úgyhogy én vok az ellen példa.
2008. okt. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyjad, és örülj, hogy alszik:)

Lányom is igen korán végigaludta az éjjelt, 21-től aludt egy 4-6 közti evéssel reggel eleinte akár 10-ig is, most 7-8 körül kel.

Ha éhes, felkel, hidd el, nem kell kelteni:-)

2008. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kórházból többnyire az egészséges babákat úgy engedik el, hogy a lapjukon az szerepel: igény szerinti szoptatás. Ami azt jelenti, hogy amikor éhes, szólni fog. Tényleg szerencsés vagy, ha éjjel inkább szunyál a babád! Szerintem is hagyd aludni, az éhség felébreszti úgyis. Viszont nem árt figyelni, hogy rendesen fejlődik-e. Nem mindennapos méricskélésre gondolok, de 1-2-3 hetente nem árt, ha ellenőrzöd, hogy kellően gyarapodott-e, így időben el lehet csípni, ha mégis ahhoz a ritka kivételhez tartozik, aki jobban szeret aludni, mint enni :) (Mint az egyik fenti válaszoló is említette).
2009. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!