Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van jelentősége annak, hogy a...

Van jelentősége annak, hogy a lefejt tejcit mikróban, vagy meleg vízben langyítom? A tápszert is langyítani kell akkor is ha babavízzel adom ugye?

Figyelt kérdés
2008. szept. 25. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Anyatejet és a tápszert is forróvízben melegítsd. a mikró azért nem jó mert nem melegít egyenletesen. Az én kisfiam 7 hónapos és én vettem neki cumisüveg melegítőt ami ilyen elven működik. Nagyon szerettem. most nem kell mert a nyáron rászoktunk a hideg kajára, mert úgy jobban esett neki. Lassan újra használatba veszem, mert itt a hideg és a langyos fog jobban esni megint.

A tápszert ezért is szoktuk melegíteni, mert az anyatej sem hideg mikor szopizik. hiszen test melegen kapja. Szóval ha baba vízzel készíted akkor is nyugodtan langyosíthatod.

2008. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A lefejt tejet jobb, ha vízben melegíted, nemcsak azért, mert a mikró egyenetlenül melegít (hiszen össze lehet azt rázni, keverni), hanem mert ha kicsit tovább melegíted, mint kellene, nagyon fontos vitaminok pusztulnak el benne. A tápszert se add hidegen vagy szobahőmérsékleten a babának. Mindenképpen legalább annyira melegítsd fel, hogy testhőmérsékletű legyen, mint a friss anyatej.
2008. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!