Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki csinálja úgy, hogy nem...

Valaki csinálja úgy, hogy nem szoptatja a gyermekét hanem mindig lefeji és úgy adja neki cumis üvegből? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 15:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
szia.nekünk még a kórházban ment a szopi bimbóvédővel akkor csak nyelnie kellett mert szinte folyt a szájába.amikor hazajöttünk hátt kész káosz lett a szopi órákat üvöltöt útana és fogalmam sem volt h szert mert éhes vagy fáj a hasa ha éhes akkor ugyan mennyit evett és mennyit adjak neki.(mérlegre nem volt lehetőségem)akkor beszéltem a védőnővel és áttértem a fejésre.igen de most 6 hetes a babám és nincs tejem.nem tudom biztosra h a fejéstől-e vagy adottság de én inkább a fejésre gondolok mert szülés utan annyi tejem volt h a kórházba csak nekem volt a hütőben állandóan folyt szabályosan magamra köthettem volna a csemetét vagy a mellszivót.tele is van itthon a fagyó de mostanra alig van...de lehet h nálad nem így lesz kívánom szívből csak gondoltam leírom h azert van veszélye is...
2010. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%
Én is így voltam ezzel a gondolattal, aztán mikor megérkezett a babó ez megváltozott!2 hétig nem is volt gond, aztán annyira fájt a szopi, hogy 2 napig mindet végigsírtam! Így bő egy hete fejem és cumiból kapja! Nekem is jó, neki is! így legalább tutira tudom, megette-e azt ami kellett, s időnként éjszaka apa is meg tudja etetni! Ez se rossz! Fel a fejjel!
2010. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
30%

Szerintem is nagy az esély rá, hogy mikor kezedben tartod a picit, már természetes lesz, hogy mellre rakod. Én, bár nem viszolyogtam tőle, kicsit tartottam attól, ahogy egyik válaszoló írta, nem fogok-e olyasmit érezni szopi közben, mint mikor a férjem "kényeztet", mert hát az egy kissé perverz volna. de nem, nem érzek. Sikerült túlesni sok zökkenőn, de én nagyon akartam szoptatni, és kitartással sikerült eljutnom idáig.

Bocsánat az előző válaszolóktól, de kicsit elborzaszt, hogy egyikük a mellfájdalom miatt (nekem is fájt jó két hétig, sírtam minden szopi elején, de valahogy átvészeltük, és már bikaerősek a mellbimbóim), másik, mert sírt a gyerek, védőnő tanácsára (!!!) inkább átálltak a fejésre. Ne haragudjatok, nem ítéllek el benneteket, ha így döntöttetek, nincs semmi baj, de úgy érzem, az ilyen esetek alakulhattak volna másképp is...

2010. ápr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én attól is viszolygok ha a párom kényeztetné a mellem. mindig is rossz volt ha hozzáértek meg ugy ezaz az egész. annyira félek. Nem akarok rossz anya lenni:(:(:(
2010. ápr. 10. 18:50
 15/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
62%
18:10 vagyok. nálad akkor valamilyen pszichológiai probléma állhat a háttérben. természetesen eszem ágában sincs téged bolondnak titulálni, mindenkinek megvannak a maga gátlásai, úgy látszik, neked épp a melled az. szembe kellene nézned a gátlásod okával, akár pszichológus segítségével, mert ki tudja, ez a gátlásod az életed milyen területeire hat ki. persze, ha úgy érzed, nincs semmi gondod és nem származik semmi hátrányod ebből (és a párod is elfogadta, hogy nálad a cici nem "játékszer"), hát válaszd a fejést, hiszen akkor tényleg az a legjobb neked és a babódnak is. de azért majd egy kísérletet megér a szoptatás, a kórházban próbáld ki, aztán ha nem megy, akkor fejj, és amiatt ne legyen bűntudatod, hogy nem mellből szoptatsz :o)
2010. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a biztatást. Voltam vele már lélekdokinál ő azt mondta hogy ezzel nincs mit csinálni ez bárkinél lehet van ismerősöm aki azt utálja ha a kulcscsontjához érnek. Nekem ez lehet abból adódik hogy elég nagy melleim vannak aminek én csepet sem örülök. Hát remélem menni fog.

2010. ápr. 10. 19:33
 17/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
93%
megint utolsó vagyok. átérzem a problémádat, 13 éves koromban már tejcsárdának csúfoltak a fiúk. ha lehetne valamilyen gyógymód arra, hogy a 12-13 éves kislányoknak még ne kezdjen nőni a mellük, hát én támogatnám, mert erre sem ők, sem a fiú osztálytársaik nem érettek még, aztán csak ilyen gátlások lesznek a végén... én a gátlásomat abban éltem ki, hogy meggörnyedve jártam (hanyag tartás + gerincferdülés lett belőle, a hanyag tartás még mindig megvan), meg tinikoromban szörnyűséges ruhákban jártam, ami persze csak továbbrontott az önképemen. Én lettem volna a "Szeretem a testem" műsor ideális szereplőjelöltje :o) Aztán nálam szerencsére átfordult a dolog, megbékültem magammal, és végre elhittem, ha egy férfi azt mondja, jók a melleim :o) amúgy máig hiszem, hogy nem annyira jók, mert lógnak, de legalább amiatt nem félek a szoptatástól, mert sokat már nem romolhat a helyzet :o) Nálad meg éppen lehet, hogy éppen majd a szoptatás által sikerül megbarátkoznod a melleiddel! Sose lehet tudni, az emberi elme nem egyszerű képlet...
2010. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
18%
Én azért fejem a tejet, mert eléggé kevés. Kb. 60ml jön le a babám meg már 120-140ml is megeszik, most 8 hetes. Az első 8 hét maga volt a pokol. 1-1,5 óránként sírt. Nem tudtam, hogy azért mert éhes vagy valami más miatt. Mióta a fejéses módszer van azóta tudom, hogy mennyit evett és ha kaja után 0,5 óra múlva sír az nem az éhségtől van. Elmúlt a depresszióm is boldog vagyok tudom élvezni, hogy van gyerekem. Azelőtt az egyik etetés végén már csak arra tudtam gondolni, hogy a következő etetésnél megint jön a cirkusz. Amúgy ha éjjel vagy hajnalban felkel a cicimből szopizik. Én a breastflow cumisüveget használom, ez olyan mint a cicim.
2010. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled.Egyenlőre én se tudnám elképzelni,hogy szoptassam a gyerekemet,ezért fejésre "készülök"

Meg valószínű,hogy a dolgozni is hamar vissza kell mennem,így a Páromnak egyszerű lesz ellátni a kicsit.

Meg nekem is elég nagy a mellem,de eleve nem gondoltam arra,hogy szoptassak.

Szóval,szerintem ez egyéni és ettől senki nem lesz jobb vagy rosszabb.Engem pl.azért ítélnek el,mert vissza megyek dolgozni amilyen hamar csak lehet.De én erre azt mondom,hogy ha enni akarunk,akkor dolgozok.

Jó munkám is van,nem nehéz( sofőr vagyok)

Ezért én se ítélek el senkit.Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy él és cselekszik.

2010. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én is így csináltam kb 2 hónapig napi 8-10szer, mert kezdetekben le volt nőve a nyelve a fiamnak, plusz pici volt a szája, és nem tudta rendesen bekapni a bimbómat, így szépen kisebesített az elején.

Így fejtem.

2 hónapig abszolút nem cicizett, hiába próbáltuk, nem ment, majd amikor megpróbáltuk 2 hósan kb, simán evett, nagyon ügyesen, u h én azok táborát támogatom, akik azt mondják, h nem felejt el szopizni. :D

Amúgy sztem jobb ha szopizik, higiénikusabb, gyorsabb, és a kapcsolat is meghittebb, ill sokkal jobban le tudja szívni, mint pl a gép.

2010. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!