Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónaposak vagyunk. A szopi...

2 hónaposak vagyunk. A szopi sokszor 1,5-2 óra. Én már idegileg kész vagyok. Ugy érzem inkább a tápszer. Mit tegyek hogy elfogadja a cumis üveget?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 22:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást. Nem tudom hol rontom el. Tej az elvileg van, mert ha végre elalszik, és oda tudok jutni én is tudok lefejni. Sőt van hogy úgy inditjuk a szopit, hogy előtte már csöpög, folyik a tejcsi. Ugyhogy nagyon dolgoznia sem kell érte, csak nyelnie. De a helyzet ilyenkor sem jobb. Igyekszem piszkálni, ha úgy érzem hogy elaludna a cicin, csipkedem, csikálom, simogatom.

Vegyem le a ciciről 20-30 perc után, és lesz ami lesz? Szívesen adnám én is a cumisüvegből akár a tejet neki, csak valahogy végre elfogadná az üveget.

A cumival szintén ez a helyezet. Egyenlőre csak nyalogatja, és tolja ki a szájából. Próbáltunk gömbölyüt, laposat, hát még nézem milyent lehet kapni. Ugyanez igaz a cumisüvegre.

Lehet nem melegítem meg eléggé?

Ha nem elég tápláló a tej, akkor viszont mitől hízik? 1600 grammal nehezebb mint ahogy kijöttünk a kórházból. (vagy ez kevés)?

Én nagyon szívesen szoptatnák, akár 2 óránként is, ha nem tartana 1,5 óra hosszan!

Sőt ahogy kijöttünk a kórházból én voltam a családban az aki azt mondta még a nagy melegben is,hogy a gyerek nem kap teát, vizet, csak cicit! Pont azért,hogy ne szokja meg a cumisüveget, vagy a kanalat! Én csak szoptatni szerettem volna.

De ez egyre kilátástalanabb.

Azért köszi a biztatást.

2008. szept. 13. 15:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Becsülendő a hozzáállásod!! Akkor ezek szerint van tejed, lehet hogy megoldás a fejés nektek! :) Kívánok nektek sok sikert! Szerintem menni fog! :) Ja a negyedik voltam.
2008. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lemértem vacsoránál 20 perc után még csak 50-et szopizott, úgy hogy az elején ömlött a szájába a tejcsi. :( Rossz a technikája? Tudok ezen segíteni?
2008. szept. 13. 21:25
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én értem, hogy érzel..

Nekem az elso hónap nehéz volt, mire megszoktuk a szoptatást, kezdett fogyni a tej. Rettenetesen kétségbe estem, rossz anyának éreztem magam, és mindent megtettem, hogy visszahozzam. 3 hónaposan már biztos voltam benne, hogy nem elég, pótolni kellett, minden szopizás után sírt a babus is, én is. A 4. hónaptól pedig fejtem,surun, és uvegbol kapta, de így is annyi lett a tejnek, 5 hós korátol tápszeres.

Igen, a legjobb szoptatni, de az anya is csak emberbol van, és bizony van, hogy kimerul és kiborul, nincs ezzel semmi baj.

2008. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
szia, elozo vagyok. Az ilyen kimerult anyukáknak biztos nem esik jól a Szoptatni Szuperul tudo anyukák kemény bírálata. Elég a gond anélkul is...Ne csuggedj, amíg tejed van boven, szerintem se add fel, ha máshogy nem megy, probáld tényleg fejni, az gyorsabb, és tudod, hogy jollakik vele. Megvan viszont a rizikó, hogy ha megszokja az uveget, lehet, hogy késobb sem fogja kérni a cicit. Ha most nem fogadja el, válassz olyan cumisuveget, amely a mellbimbot utánozza, nekunk az vált be. Sok sikert, kitartás!!!
2008. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
En egy 3 es fel honapos baba anyukaja vagyok. Ugyanez volt a problemank. A gyerek orvosno nekem azt mondta, hogy ameddig kicsi es nehezen tud szopni meg elfarad tole, addig 1 orat tartsam mellen. Es en ugy csinaltam. Persze egy ora uta en vettem el tole a mellemet, mert a lanyom szerintem meg 2 ora utan sem lett volna hajlando magatol elengedni. Igaz, hogy eleinte sirdogalt meg miegymas, de aztan szerintem rajott, hogy igyekezni kell a szopizassal, mert nem tarthat orokke es bizony egyre ugyesebb lett. Most ott tartunk, hogy 20 perc alatt szopizik egy mellbol es 10-et a masikbol es ez igy jo mindkettonknek. Sot, reggel, amikor nagyon jon a tejcsi, akkor sokkal kevesebb ido is eleg neki. Engem is kikeszitett az, hogy ne vegyem el a gyerektol a mellet, csak amikor o engedi el. De aztan rajottem, hogy o nem igazan engedne el egesz nap. Kulonben a lanyom elso perctol plusz-minusz 3 orankent szopizik. En amondoja vagyok, hogy idonkent nekunk kell a gyerek programjat egy kicsit "idomitani", mert kulonben o lesz a csalad ura es nem a csalad tagja.
2008. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!