Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónaposak vagyunk. A szopi...

2 hónaposak vagyunk. A szopi sokszor 1,5-2 óra. Én már idegileg kész vagyok. Ugy érzem inkább a tápszer. Mit tegyek hogy elfogadja a cumis üveget?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sokszor nekem is volt úgy, hogy csak engem akart a lányom, de nem volt éhes. Ez a 1,5 óra tényleg szopival telik el? Lehet hogy a hasa fáj, vagy tényleg a közelségedre vágyik. Türelem, kitartás. A cumisüveget nekem sem hajlandó elfogadni a lányom pedig már 5 és fél hónapos. Nem is fogadta el soha, ezért ha bárhová megyünk állandóan szopizni kell 2 óránként még ma is. Szerintem próbáld még egy kicsit, esetleg elvenni tőle, ringatni, beszélgetni aztán egy óra múlva megint megkínálni. (bál lehet hogy ezt már próbáltad) Hidd el (biztos ezt is tudod) az anyatjenél nincs jobb. Én most kezdtem meg a gyümik adását, és van amikor nem úgy szopizik amennyit szokott és már hiányzik!
2008. szept. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Most ez a dolgod hogy szoptass!!!

De ha neked könnyebb beönteni a szájába a tápot csak sajnálni tudlak.

2008. szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, de gondolom még nem volt benne részed, milyen az amikor szétázott a melled a gyerek szájába, de már megint kérné! Próbáld ki és akkor megértesz engem is.
2008. szept. 13. 07:46
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Volt benne részem, hetekig szenvedtem mig lett tejem rendesen de megérte mert lassan 7 hónapja szoptatok. Ha akkor nem akartam volna ennyire szoptatni akkor most tápos gyerekem lenne. Kenegesd valamivel és próbálkozz!!

Nagyon meg fogja érni.

2008. szept. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Ne hallgass az előttem szólóra, ha nem akarsz szoptatni, akkor adjál neki nyugodtan tápszert, már meg van végül is szerintem a megfelelő védettsége az immunrendszerének az anyatejedtől amit eddig kapott!

Szerintem tényleg nincs értelme annak, hogy 1,5-2 órát csüngjön rajtad, ha neked kellemetlen!

Lehet, hogy kicsit szoptatás elleni vagyok, mert nekem nem sikerült, és ezért már kezd elegem lenni a TÖKÉLETES ANYUKÁKBÓL AKIK 1 ÉVIG TUDNAK SZOPTATNI, és ráerőszakolják mindenkire, hogy szoptasson, ha meg nem sikerül akkor meg lenézik azokat a nőket akik tápszerezik a babájukat!

Hallgass a szívedre és döntsd el TE, hogy akarsz-e szoptatni vagy sem!

Én a helyedben megpróbálnám vagy kanállal, vagy pohárból adni neki a tápszert, ha a cumi nem megy!

Mostanában nagyon jó tápszereket lehet kapni, nem lesz semmi baja a babádnak felnőtt korában sem!

Ha akarsz írj prívátemailt!

Boldog babázást!

2008. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden előttem szólóval egyetértek (fura mi? :) ) a lényeg az hogy a szíved mit súg..igaza van az utolsónak, ha CSAK az elvárások miatt akarsz szoptatni, akkor tényleg hagyd a csudába..szenvedés lesz minden egyes napotok...Ha viszont szíved szerint szoptatnád, amíg lehet, akkor megoldást kell találnotok, másfél-2 óra alatt már biztos hogy nem az éhségét, szomjúságát csillapítja.2 hónaposan már erős, és ügyes megeszi ami neki kell kb.10 perc alatt. A többi "cumizás", elhiszem hogy idegesít vagy fáj, vagy kellemetlen a felázott mell. Ha 10 percig érzed hogy rendesen szívott, vedd le a ciciről, ha nagyon szopi mániás, cumival is bepróbálkozhatsz valahogy ki kell húzni 2, 2és fél óráig legalább a következő szoptatásig, mert így sose fog meggyógyulni. Én mindig más pozícióban tettem mellre, és legkevésbé a hónalj tartás fájt.

Mi is rengeteget küzdöttünk, de ha a szíved, meggyőződéset azt súgja, akkor megéri "szenvedni". Én nem bírtam volna elviselni, hogy tápszert kapjon, csak azért mert én nem tettem meg minden erőfeszítést és kényelmesebb lett volna esetleg az üveg.

Az immunanyagok átvitele egyébként 6 hónapos korig is nagyon fontos, mert egy 2 hónapos babának még nagyon fejletlen a saját immunrendszere és 3-4 hós korra már a lepényből kapott immunanyagok is elfogynak, szóval a tejben lévő marad számára.

És a szopiztatás nagyon kényelmes szerintem, ha mentünk valahova, semmi előkészület nem kellett, bárhol meg tudtam etetni, itatni. Igaz, hogy így csak én tudtam ezeket megtenni, de olyan fájdalmasan hamar eljön az az idő, mikor már bárki megetetheti helyettünk, és egyre inkább távolodik el a kisgyerek:))Olyan rövid ez az idő amig még ilyen közel lehet hozzánk.

Bocs hogy ilyen hosszú voltam...

2008. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Én nem hazudok, és szoptatás párti vagyok, én mindent megtettem, szoptatsam a babámat, nem voltam neki hajlandó tápszert adni. Akkor mikor úgy nézett ki a dolog, hogy kevés a tejem, úgy voltam vele, hogy tojok rá, ha nincs elmosogatva, ha nincs feltakarítva a babám most fontosabb, és ha kell óránként szoptatom. És bevált. Egy hét után megint kellő mennyiségű tejem lett. Persze ez felfogás és siker kérdése.

Ezt teljesen megértem, hogy 1,5-2 órákat fárasztó és zavaró is szoptatni!! Talán, ahogy előttem írták: egy 2 hónapos baba tényleg megeszi 10-15 perc alatt amire szüksége van, utána már csak nyugtatja magát. Lehet esetleg hasfájós, és ez enyhülést hoz neki, csillapítja a fájdalmat. Próbálkozz a ringatással. Akkor adhatsz neki cumit (ha nem vagy ellene, bár, ha ennyit cumizna és téged ez zavar, akkor a cumi hamar hozna változást. A cumit sem fogja egyik pillanatról a másikra elfogadni lehet, nézd meg, hogy a legkisebb méretet vedd, mert ha nagy, fulldokolhat is tőle. Na bocsi, én is ilyen sokat írtam, csak bíztatni akartalak, és tanácsot adni, hogyan próbáld.

Amúgy meg, nem lehet, hogy nem laktatja eléggé a tejcid? Nem lehet, hogy az étkezéseden kéne változtatni?

A cumisüveg fejét is megnézheted, lehet, hogy az alakja miatt nem fogadja el, lehet azt is le kéne cseréld.

2008. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
75%

Szia,

Szerintem sem lesz semmi baja a tápszertől!

Én 2,5 hónapig tudtam szoptatni, de a vége már kész szenvedés volt nekem és a babának is. (borzasztó érzés volt tudni, hogy éhes maradt és csak sírt hogy még kell neki, de már nem volt mit kiszívni.)

Hogy kíméld a melled próbáld meg a bimbóvédőt, nekem bevált!

Szerintem semmivel nem kényelmetlenebb tápszert adni, hiszen már pillanatok alatt elkészíthető és nem nagy macera. Aki ezért elítél, tényleg nem szenvedett még a szoptatással!

2008. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam, hogy hiába szóltam a védőnőnek, hogy segítsen már, nézze meg, jól van-e mellen a babám, mert minden szopi alkalmával vérzik, és úgy fáj, hogy szakad rólam a víz meg remegek. Nem, az a baba jól szopik. Na igen, ha ő mondja... Másfél hónapig bírtam a fájdalmat, meg azt, hogy a kislányom az első pár korty után elkezdett vonaglani és sírni, aztán feladtam, de mivel tejem volt, fejtem neki egészen 10 hónapos koráig. Először ő sem akarta elfogadni a cumisüveget, csak löködte ki. Ekkoriban vettem éppen egy mellszívót, és az ahhoz tartozó cumisüveggel érdekes módon nem volt semmi baja (Avent). Etetés előtt le szoktam öblíteni meleg vízzel, hogy ne a hideg gumit kelljen éreznie, hátha az a baj. Én azt mondom, ha kellemetlen a szoptatás, ne kínozd magad. Ha úgy érzed, el bírod vállalni, hogy ezentúl fejsz, tedd azt. Nem mondom, hogy leányálom. Sajna nekem lassú a tejleeresztésem, és egy fejés volt, hogy 1,5 órán át tartott (végig jött a tej, nem azért tartott ilyen hosszan, mert üres volt a cicim), na meg tegyük hozzá, a cicit nem kell szopi után mosogatni, sterilizálni, a tejcit se kell melegítgetni, stb. Én is gondolkodtam a tápszeren, de mivel volt tejem (ha apadni látszott, többször fejtem egy nap), a vészhelyzetre felírt tápszer hála az égnek 11 hónapos koráig felbontatlanul állt. Ez a te döntésed, és bármelyiket választod, ugyanolyan jó anya vagy, mert a kicsid a legfontosabb, és kész. :)
2008. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem is próbálkozz a fejéssel,majd add oda neki cumisüvegből,ha nem akarja elfogadni ne add fel,azt is meg kell tanulnia,hogy azt hogy kell szívnia.Nekem is jó pár napos küzdelem után sikerült(nálunk is az Avent-os cumisüveg vált be)Kísérletezz!Hatalmas élmény,mikor sikerül!Én is így voltam mint te,csak neki a hasa fájt a szopizástól,mert lassan jött a tej és csak kapkodta a levegőt,mert türelmetlen volt.Azóta lefejem és max.20 perc alatt megeszi,néha azért add neki oda a lefejt cicit egy kicsit,mert ők ügyesebben kitudják szívni,meg neki is kell anya közelsége!Sok sikert,kitartást és türelmet,meglesz az eredménye!!
2008. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!