Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet apasztani a tejet?

Hogyan lehet apasztani a tejet?

Figyelt kérdés
Kislányom 8hónapos és már csak reggel és este szopizik. Viszont még sok a tejem és fejnem kell napközben. Nem akarom teljesen elapasztani csak szeretném ha csökkenne a mennyiség. Segítenétek nekem ebben?
2010. márc. 17. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
igyál kevesebbet, sportolj, homeos cucc.
2010. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
napközben nem kell fejni, mindig egyre kevesebbet kell kifejni belőle, addig, amíg nem feszít, és apadni fog szépen lassan.
2010. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Ahogy a második irta, mindig csak annyit fejj ki, hogy megkönnyebbüljön a melled, igy fokozatosan egyre kevesebbet fog termelni. A sportolástól nem feltétlenül lesz kevesebb, nekem sem lett. Ne igyál kevesebbet, normál mennyiség legyen me, mert a túl kevés folyadák egyrészt egészségtelen, másrészt a többi tejre is hatással van, nem csak arra a részére, amit csökkenteni szeretnél. Ugyanez a gond a homeós bogyókkal is, az apasztók apasztanak, nem mérlegelnek.

De ha a fejéssel egyensúlyozol, kb. egy hét múlva érezhető lesz a csökkenés.

ҝ

2010. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Megpróbálom a vizes ruhát.

További tanácsokat is szívesen fogadok.

2010. márc. 17. 14:27
 5/6 xStefix ***** válasza:

Azért van "túl sok", mert még mindig fejed és azért kell fejned, mert túl sok van. Összekapcsolódik a kettő. Egyszerű a megoldás: Ha fokozatosan visszaveszed a fejést, már csak annyi fog termelődni, amennyi a babádnak kell.

Ezen kívül én nem ajánlok semmi mást (nem is kell), a borogatást és az apasztó bogyókat meg főleg nem!!!, mert nem az a célod, hogy teljesen elapadj. Kevesebb folyadékot se vigyél be, mert megbolygathatod a szervezeted biokémiai egyensúlyát. A sportolás egészséges, általában nem árt, de önmagában ez sem fogja csökkenteni a tejed mennyiségét - viszont ha eltúlzod, a keletkező tejsav (izomláznál) jelentkezik az anyatejben is.

2010. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hét alatt elapadt, úgy hogy csak kicsit fejtem és a gyereket sem tettem cicire csak naponta talán 1x és akkor is csak picit. Nem gyulladt be és szépen fokozatosan apadt el!
2010. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!