Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónaposak az ikreim és...

3 hónaposak az ikreim és nagyon begyulladt a mellem,39 fokos lázam van, el lehet apasztani a tejet?

Figyelt kérdés
Az ellenségemnek sem kívánom azt az állapotot és nagyon félek, hogy újra visszatér.
2011. jún. 10. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Én is jártam így,hogy begyulladt a mellem,elmentem dokihoz kaptam gyógyszert szoptattam tovább és folyamatosan fejtem(gondolom ikreknél nem kell).Azóta született még két fiam és a nagyot 1 évig a középsőt 20 hónapig szoptattam.A kicsi 1 éves és cicizik.Azóta többet nem gyulladt be a mellem.Ezért kár elapasztani a tejet!Figyelni kell,hogy a cicibe ne maradjon csomó!
2011. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

El lehet, de legkönnyebben akkor gyógyulsz, ha minél többet mellen vannak a babáid, és kiszívják a csomó(ka)t.

Tudom, hogy piszok rossz, de sokan átmennek ezen, és mégis szoptatnak tovább, a babáidnak meg kell a tej.


Szerintem hívj fel egy IBCLC-s szoptatási tanácsadót, hogy pontosan mit tegyél. Az ő segítségükkel nem jutsz még egyszer ilyen helyzetbe, mert a baj közeledtét lehet érezni, csak nyilván tapasztalat híján nem ismerted fel a jeleket.

A [link] -nál találsz ilyen elérhető segítőket.


Mihamarabbi jobbulást és sikeres szoptatást kívánok!

2011. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is nagyon sajnálnám, ha nem tudnám őket tovább szoptatni (mivel ráadásul még koraszülöttek is voltak), úgyhogy megfogadom a tanácsokat. :-)
2011. jún. 10. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egy hete voltam így. 39,3, alig éltem, és nagyon fájt, lila volt.

A nőgyógyász írt fel Aktil duo-t (antibiotikum), Algopyrinnel izzasztottam magam két szopi között, Bepanten krémes kézzel szétmasszíroztam a keményedéseket és csomókat.

Láss csodát, már másnap alig volt bajom. Az izzadás még tartott pár napig, de láz nélkül.

Ja, és mivel 1 hetes mama voltam, a gátsebem is meggyógyult hirtelen a gyógyszertől!!!

A babámnak sem fájt a hasa tőle.

2011. jún. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap délután én is Aktilt kaptam, meg Algopyrint a lázra, de azt mondta a doki, hogy lázasan nem szabad szoptatni. Addig is fejtem, de mivel most csak 36,4 vagyok jöhet újból a szopi. :-)
2011. jún. 11. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, hát igen, minden doki mindig mást mond...

Remélem, jobban vagy már! Kitartás!

Az biztos, hogy nagyon rossz, én sem szeretném újra átélni!

:-)

2011. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egyszer begyulladt az egyik mellem - ráadásul abban volt a szilikon is! - féloldali plasztikám van csak hogy tisztázzuk - kórházba kerültem és ott egy nagyon kedves fiatal doki megvizsgált, mondta hogy elég súlyos, hiszen már kezdett egy részen vörösleni a mellem! és hogy ezt ilyenkor vágni szokták!! na bepánikoltam elég rendesen, de képzeljétek el visszajött egy pár perc után és mondta hogy próbáljunk ki valamit és ha pár óra múlva sem megy le akkor irány a műtő! párakötést tett rá, valami kenőccsel és elküldött hogy szoptassam meg a gyereket, bármennyire is fáj! Fájt is! Bőgtem és haraptam a pólómat! nem hiszitek el de tényleg néhány óra alatt kb 5 órát vártam...jobb lett, nem tűnt el,de mondta hogy nem kell vágni! vissza kellett mennem másnap is adddigra meg felére esett le a duzzanat! szóval kitartás!
2011. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szabad szoptatni lázasan!

Ezek szerint nem beszéltél szoptatási tanácsadóval... :o/

2011. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azóta már beszéltem a tanácsadóval és bár tegnap még volt lázam megszoptattam őket és kicsit jobb is lett.
2011. jún. 12. 10:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Jajj de örülök, hogy mégis sikerült!!

További jobbulást! Pici idő mindig kell, mire teljesen elmúlik!

2011. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!