Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejadó anyukák segítségét...

Tejadó anyukák segítségét kérhetném?

Figyelt kérdés

Én is szeretnék tejet adni egy másik babának, viszont az elmúlt napokban kevesebb a tejcim.Míg eddig a szopizások után 100 ml-t tudtam lefejni, most csak max 50 ml-t tudok.

De ez elég lenne?Mennyi az a mennyiség, amiért érdemes belevágni a tejadásba?Van esélyem, hogy visszajön a tejcim, vagy már mindig ilyen kevés marad?Köszönöm a segítségeteket!


2010. márc. 17. 11:49
 1/2 bettynapocska válasza:

Szia!

Van esély rá hogy visszajöjjön a tejcsid...nem is biztos hogy kevesebb van az is lehet hogy a babád eszik többet, így értelemszerűen kevesebbet fejsz le, de hosszabb ideig tartó fejéssel vagy gyakoribb fejéssel bármikor tudod növelni a tej mennyiségét.A központi gyűjtőből azt hiszem akár 200 ml tejért is kijönnek, bővebbet ezen a honlapon olvashatsz:


[link]


Én kb 3 hétig adtam le tejet, de sajnos elég vegyesek a tapasztalataim.A tejadáshoz szükséges vizsgálatok elég gördülékenyen mennek,viszont az hogy heti 3x jönnek a tejért nekem mindig elég nagy macerát jelentett.Sajnos többnyire jó korán állítottak be hozzánk így sok esetben álmomból keltettek fel(ez egy újszülött mellett, aki elég gyakran eszik éjszaka elég érzékenyen érintett), a másik macera a fejés..be kell mosakodni előtte maszko venni stb. így végül lemondtam a tejadást.Beszéltem egy ismerősömmel, akinek akkortájt született babája de nem volt teje, így most már több mint egy hónapja ők viszik el a tejet.Aventes poharakba fejem a tejet és lefagyasztom.Hetente egyszer jön az anyuka és a babája a tejért, így az én babóm személyesen ismeri a tejtesóját:)

Hihetetlen érzés látni felcseperedni a babát, akinek tudsz tejet adni:)

remélem segítettem

2010. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Öt hónapja adok le tejet! Nekem semmi gondom a bemosakodással, kb. 2 percet vesz igénybe, így is mindig negatív a tejem! Egy héten háromszor jön a futár, hétfő-szerda-péntek, de le tudod mondani azt a napot, amikor nem akarod, hogy menjen! Hozzám mindig délután jön a futár! Viszont úgy tudom, hogy csak akkor viszik el a tejet, ha legalább 200ml-t le tudsz adni a szállítási napon!
2010. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!