Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha a babám 1...

Mit tegyek ha a babám 1 hónapos és cicifühhő lett? Állandóan szopni akar, de nem szopik, csak a szájában akarja érezni a cicit. A cumit próbáltam, nem fogadja el.

Figyelt kérdés
Napközben felóránkén akar enni ha ébren van, ezért próbálom altatni... Hogy tudnám leszoktani a cuclizásról és rávenni, hogy egyen ha cicin van?
2008. szept. 10. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a babám olyan 2-3 hónapos korában fogadta el csak a cumit, addig fulldokolt tőle. Szerintem nem olyan nagy gond, ha ennyire az elején cumizza. Megnyugtatja őt a közelséged, az illatod. De, ha akadályoz abban, amit meg szertnél csinálni (házimunka pl) akkor meg lehet próbálni, hogy amint evett, még kicsit hagyod rajta punnyadni aztán elveszed tőle. Biztosan rossz lesz neki (ha csak nem bealudt) és sírni is fog.

Eleinte talán 3/4-1 órát próbáld húzni az időt, majd növeld. Amikor csak cicizik és nem szopizik is megy egy minimális mennyiségű tej hozzá. Nem lehet, hogy kevés, vagy nem elég tápláló neki? Rendesen étkezel? (Már bocsi, de pont a napokban olvastam erről, ha a mama nem táplálkozik helyesen, a babához sem jut megfelelő anyagok)

2008. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Cumi


Ideális esetben tehát a baba szopizási igényét teljes mértékben a cicin elégíti ki. A cumi amellett, hogy cumizavarhoz, szopizási problémákhoz vezet (különösen az "anatómiailag formázottak"), mivel egészen másfajta ingert okoznak a szájban, egészen másképp kell a babának a szájában tartania, a tejtermelés visszaesését is okozhatják. Ugyanis ha a baba időnként cumit kap, ahelyett, hogy mellre kerülne, nem tudja elég tej termelésére késztetni a mellet. Ez különösen növekedési ugrások idején okozhat gondot.

A mell azonban sosem teljesen üres, tehát komfortszopizás idején is jön belőle némi tej. Egyes babák ezt nehezményezhetik, mivel már pukkadásig laktak, csak épp még szopiznának. Vannak babák, akik ezt úgy oldják meg, hogy ilyenkor a fölösleges tejet kifolyatják a szájukból. Más babák viszont kellemetlenül érzik magukat a folyó tejtől. Nekik segíthet, ha ilyenkor az "üresebbik" mellre tesszük rá őket. Ha ez sem válik be, akkor odaadhatjuk szopizni a tiszta, rövidre vágott körmű ujjunkat, ezen általában meg szoktak nyugodni. Az ujj sokkal jobban hasonlít a cicire, mint a cumi, így nem okoz cumizavart. Ezek a babák általában hamar fölfedezik az ujjukat, és utána azt szopizzák. Az ujjszopós babák azonban mindig jelentkeznek, amikor ténylegesen tejre van szükségük, tehát nekik nem lehet "betömni" a szájukat az ujjacskával.

Mindamellett tehát, hogy a hétköznapi életben nem javasolható a cumi használata, egyes terápiás esetekben beválhat, pl. olyan babáknál, akiknél gyenge a száj körüli izmok tónusa tornázásra, vagy huzamosabb időt inkubátorban tölteni kényszerülő babáknál fájdalomcsillapításra.


Csak cumizik a cicin"

Gyakran intik az édesanyákat arra, hogy ne hagyják, hogy a babájuk cumizzon a cicin...


Amikor a baba szopizik, megkülönböztetünk nutritív, azaz táplálékfelvételre szolgáló, és nem nutritív, ún. komfortszopást. Ez utóbbira szokták azt mondani, hogy csak cumizik. A közhiedelemmel ellentétben ennek a cumizós szopizásnak is nagyon fontos funkciói vannak. Egyrészt a babának nagyon erős igénye a szopizás a táplálkozáson túl is. Ilyenkor megnyugtató, ellazító hatású anyagok szabadulnak föl benne, ez jó érzés neki. És hát a cumizásnak a természetes helye az édesanya cicije, nem a gumicumi! Fontos észben tartanunk, hogy a cumit a valamilyen okból szopizni nem tudó babák számára találták ki az anyamell helyettesítésére. Az igény szerint szoptatott, komfortszopizni hagyott babák között nagyon kevesen vannak, akik cumit igényelnének vagy az ujjukat szopnák.

Másfelől az édesanyában is termelődnek ilyenkor olyan anyagok, amik ellazítják a mamát. Sokan tapasztalják, hogy szoptatás közben ugyanúgy elbóbiskolnak, elálmosodnak, mint a kisbaba.

A komfortszopizás a tejtermelés szempontjából is fontos, hiszen minél tovább van mellen a baba, annál több ingert kap a mell, és így annál több tej termelésére érez késztetést.

Végül a baba szempontjából még egy nagyon fontos funkciója van: a komfortszopizás segít fölszabadulni azoknak az emésztőenzimeknek, amik megemésztik az előzőleg elfogyasztott tejcsit.

2008. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!