Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit értetek az alatt, hogy...

Mit értetek az alatt, hogy MINDENT megtettetek azért, hogy szopatni tudjatok, de mégsem sikerült, vagy csak rövid ideig?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatós tea, gyakori mellretétel, homeopátiás bogyók, összebújás a babával, fejés (szopi után, és szaporító), sok folyadék, kiegyensúlyozott táplálkozás, pihenés.
2010. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom, mi mindent kellett volna tennem :) kislányomnak nem kellett, kb 3 hónapig kínlódtam a fejéssel, de nagyon kevéske volt, utána már az orvos is azt mondta, ezért a mennyiségért kár kínozni magam vele.
2010. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Kisfiamat 3,5hós koráig csakis szoptattam,aztán egyik napról a másikra mint akit elvágtak elapadt a tejem.Próbáltam többet cicire tenni enni,inni,teát,tablettát,vitamint,de minden csak rám ragadt,a tejcsi nem lett több.Fejtem mindig,sosem maradt benn tejem,de nem sikerült tovább szoptatnom:((
2010. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos én sem jeleskedtem a szoptatásban. :-( Már a kórházban is voltak gondok, de úgy voltam vele, hogy majd alakul. Óránként próbáltam szoptatni, de sajnos csak sírt a kicsim, enni nem tudott. Próbálkoztam szoptatós teákkal (többel is), homeopátiás bogyókkal, rengeteget ittam, egészségesen táplálkoztam (olyannyira, hogy híztam is majdnem 6 kilót a szülés utáni 3 hónapban) és igyekeztem minél többet pihenni. De csak nem akart beindulni a tejem. Próbálkoztam az lll-ligánál is, hátha tudnak segíteni de sajnos csodát ők sem tudtak tenni. Később tudtam meg, hogy anyukám sem tudott anno engem szoptatni, szóval nálam sajnos nem az akarás volt a probléma. A szörnyű az, hogy valószínűleg soha nem fogom megtapasztalni, hogy milyen érzés az, ha egy anya szoptatni tudja a gyermekét. Nagyon sokan bántottak emiatt, hogy milyen rossz anya vagyok és, hogy nekem nem is szabadott volna soha gyereket szülnöm de már sikerült túltenni magam ezen.
2010. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

Én NEM adtam tápszert, kiegészítést.

De nekem sikerült is.

2010. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
nemsokara 6 hos a fiam,meg csak szopizik,én ugyanazt eszem amit előtte,nem fejek ,nem iszom szaporitos teat,nem eszem össze minden homeopatias sz.rt,nem kepesztek hogy jajj legyen tejem,egyszerüen szeretem etetni es mintha a testem ezzel egyet ertene,pont eleg a tej,de lehet hogy a lelki dolgok nem szamitanak ennyire csak szerences vagyok,de sok mulik a hozzaallason
2010. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már a második hónaptól kezdve vannak problémáim a szoptatással. Sajnos az örökös fáradság, a havi nemvárt és a nem tudom még mi mindig megviseli a tejci mennyiséget, úgyhogy sosem volt bőség zavara. Most már lassan 6 hónapos lesz a kisfiam még mindig csak anyatejes ennek ellenére. Kipróbáltam a szoptatós teákat, homeos bogyót, fejést de ezek nem segítettek. Igény szerint szoptatom a gyerekem, tehát annyiszor van cicin ahányszor csak akar, és felfedeztem, hogy a görögszénamag és kecskeruta tea keverékétől mintha több lenne a tejci. Minden esetre vannak völgyek és hegyek, de eddig mindegyiken túl jutottunk. Sokat számít a hozzáállás, a tájékozottság, a támogatás, és szerintem van olyan gyerek, aki egyszerűen nem tud vagy nem akar szopni. Nekem rengeteg munkám van abban, hogy még mindig szoptatok. Az előttem szóló azért kicsit durva volt, azért mert ő szerencsés, és nincs a szoptatással problémája, még másnak lehet. Én nem vetek meg senkit, aki feladja, és már nem harcol tovább, mert sokszor jobb is úgy.
2010. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
13:08-asnak: szerintem teged itt senki nem kerdezett, miert kell idejonni provokalni? Ez legyen a legnagyobb sikered az eletben, aki ilyet ir amugy sem lehet sikeres ember...
2010. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!