Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan élelmiszer, ami...

Van olyan élelmiszer, ami nincs tiltva valamelyik listán szoptatás alatt, vagy fénnyel kellene táplálkoznom?

Figyelt kérdés
4,5 hete született a kisbabám, még nem tapasztaltam ki mindenről, mit ehetek és mit nem, és elegem van abból, hogy valahol biztos, hogy minden fel van sorolva, hogy nem ehetem. Ami az egyik helyen nincs tiltólistán, az a másikon ott van. Pl. egyik hely szerint ne egyek tejterméket vagy csak keveset, másik szerint azt egyek sokat, harmadik szerint csak az orvos jóváhagyása után. Az orvos egyébként csak nézett rám nagy csodálkozó szemekkel, mikor kérdeztem, hogy igaz-e, hogy nem ehetnék tejterméket. Nem is értette, miért kérdem. Valamelyik leírás szerint fűszerpaprikát sem lehetne, holott kórházban szülés után is pörköltet adtak, és anno első gyermekénél 2 évig szoptató szobatársam sem halott erről. Direkt nem választom az imádott epres vagy málnás joghurtot, helyette pl. mangósat, erre most láttam egy olyan listát, amely szerint pont a mangó és pl. szilva van tiltva. De még olyan hülyeség is írva van, hogy ne egyek sült ételeket. Aztán miért ne? Múltkor ettem egy fahéjas csigát, erre a ma látott listán az is tiltott. Étkezzünk egészségesen, de hogyan, mikor kb. minden egyes zöldség vagy gyümölcs tiltva van, a k betűsek nyilván, meg hüvelyesek, meg hagyma....de ma még olyat is láttam, h az uborka is. Na ne már. Tényleg csak a fény maradna. Mik a tapasztalataitok?

#szoptatás #étkezés #tiltott élelmiszerek
2015. máj. 25. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

valamit nagyon félreértettél... szoptatás alatt 3 dolog van tiltva: nyers tojás, nyers hús, füstölt húsok (csak füstöltek, nem magával a füstöléssel van a baj, hanem ha nincs megfőzve akkor bacik lehetnek benne amik bekerülnek a tejbe és a baba mondjuk a botulizmussal nem tud megbírkózni)


minden mást lehet. a listákban nem tiltott ételek vannak hanem olyan ételek amiktől fájhat a baba hasa. ha fáj akkor ezeket ki kéne iktatni és szép sorban visszavezetni. ha jelentkezik újra a hasfájás akkor tudod, hogy az okozta.

írtad, hogy már ettél fahéjas csigát, nem okozott gondot neki, akkor miért hagynád el??? semmi szükség erre, nagyon túlpörögted ezt most :)

2015. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Az egyes valaszolonak igaza van. Barmit ehetsz, ami nem.okoz hasfajast a babadnak..ezt pedig ki kell tapasztalni. Az en babamnak semmitol sem fajt a hasa pl
2015. máj. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Tíltóliste elég ésszerü, ha bele gondolsz.


Elöször is ami a te egészsßégedre káros lehet azt most semmi képpen sem. Ilyen az alkohol, vagy alkoholt tartalmazó termékek.


Ès aztán jönnek a puffasztó vagy maró hatású növények.

Minden K betüs puffaszt, ez a tejben is átmegy, de bab stb..Aztán a citrusfélék erösen maroak és a tejbe is átmegy, (ovatosan a multivitaminokkal azokben nagyrészt narancs van), ez szinte minden újszülöttnél hasfájást okoz.


Tejtermék Mo-n terjedt el egy tévhit szerint. A babák kipöttyösödnek a tejfehérje miatt, de ezt nem a te általad fogyazstott tejfehérje okozza, hanem az amit a te tested termel(vagy a tápszer tartalmaZ). Ez 6 hós korig normális az egész fejen egészen a mellkasig.


Aztán persze elöfordulhat, hogy más alergizáló dolgokra a baba is alergiás lesz. ìgy érdemes figyelni mit eszel. Vagy is ha epret eszel és a baba kipöttyösödik akkor ovatosan vele.


A puffasztó és maró dolgokat is szép lassan visszalehet hozni a táplálkozásodba, föleg 3 hós kor után, már ezek nem szoktak nagy gondot okozni, de szépen lassan egyenként kezd el újból enni.

2015. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem válaszolóval azzal kiegészítve, hogy a füstölt húst pl serpenyőbe átsütöd a rántottágoz akkor máris hőkezelve volt! 😉

Egy dolgot tennék még hozzá mint sajtzabáló az a lágy pasztörizálatlan sajotok. Ezen kívül mindent kipróbálhatsz, én pl epret ettem szoptatás alatt.. 2 szemmel bepróbáltam, ha másnapra se kiütés se pocakfájás akkor mehet egy marék ha ettől sincs baj mehet a turmix 😉

Tényleg a nyers holmik amikől óvakodj a többit meg kísérletezd. Nyilván ha kicsapja a babát akkor azt nem lehet és csókolom! De imádom egyébként az ilyen agyon paráztató honlapokat...a másik kedvenc az "egyél irdatlan sok pékárut mert attól lesz tejed" 😄

2015. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem annyit mondott a gyerekorvos, hogy figyelni kell, hogy allergiás-e valamire a baba, tehát nem eszel meg 5 kg mogyorót naponta, hanem eszel egy kicsit, figyeled a babát, hogy pl. jön-e ki kiütés, ha igen akkor az adott dolgot nem eszel többet amíg szoptatsz, ha nem akkor eheted. A legerősebb allergének a tej, tojás, mogyoró és az apró magvas gyümölcsök. Ezekkel oda kell figyelni. Árulkodó lehet ha pl. büdöset kakil a baba, hasmenése van, ilyesmi.

De ez nem azt jelenti, hogy nem ehetsz semmit, csak azt, hogy kicsit fokozottban oda kell ilyenkor figyelni, nézni hogy mire reagál esetleg rosszul.

Ugyanígy a puffasztó ételekkel. Eszel próbaképpen, figyeled fáj-e a pocija, ha bántja őt, akkor hanyagolod egy időre.

Saját példámból kiindulva a tejtermékekkel tényleg csínján kell bánni, nekem először nem volt tőle baja, aztán megörültem, hogy de jó nem allergiás rá, és ettem-ittam nyugodtan (sajnos nagyon szeretek minden tejterméket). 5 hónaposan jött ki rajta erős tejfehérje allergia, azóta sarkítva olyasmit sem ehetek amire messziről ránézett egy tehén :), úgyhogy ha lesz kistesó, akkor óvatosabban fogok bánni a tejfogyasztással, az biztos.

2015. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne vedd alapul, hogy a kórházban mit adnak. Én cukros vagyok, és a kórházi diétás kaja úgy kezdődött, hogy te és fehér zsemle. Szóval no comment.
2015. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Először én is aggódtam nagyon.

Aztán óvatosan elkezdtem egyre több féle dolgot enni.

Mivel nem volt hasfájós a kislányom bátrabb voltam.

Most 14 hetes, bármit ehetek, semmitől nincs baja, még a k betűsektől sem.

Szerintem is próbálj először kis mennyiségben enni olyat, amit eddig nem ettél, és figyeld a babáda, hogy reagál rá. 😃

2015. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Túlpörgöd.

Nem arról szól a történet, hogy semmit nem lehet enni, hanem hogy van egy rakat étel, amire érdemes odafigyelni. Lehet, hogy a kisbabádnak meg se kottyan, ha kelkáposztát eszel, de az is lehet, hogy egy napig kínlódik tőle...

Nálunk 2-3 hét alatt kiderült, hogy vigyáznom kell, mert a szülést követően az én gyomrom is érzékenyebb lett, illetve a gyerkőcöm is nyűgös volt, ha bekajáltam valami nehezebbet.

2015. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak a gyereken múlik, mit ehetsz és mit nem.


1. gyereknél mindenre odafigyeltem, sokáig fájt a hasa.


2. gyereknél mindent ettem, babot, paradicsomot stb. Semmi gond nem volt.


3. gyereknél mindent ettem, hasfájós volt.


Lényeg: ez a kólika, gyerekfüggő dolog. Szerintem.

2015. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon hasfájós, kb. minden nap, pedig szinte semmi olyant nem eszem, amit nem szabadna, mondjuk tejterméket igen, talán lehet, hogy pont az a baj, de arra pont nem mondta egy doki sem, hogy egyáltalán nem szabadna. Lényeg, hogy ha minden nap szinte egyébként is fáj a hasa, akkor mégis hogy állapítsam meg, hogy kritikus élelmiszerektől fáj-e, ha beiktatnám azokat. Nekem is jöttek ezzel az 5 szem szöveggel, de hogy egyek valamiből olyan keveset? Csináljak egy ételt és egyek belőle egy kanállal, vagy mi?
2015. máj. 28. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!