Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz, hogy nem othetem egymasr...

Igaz, hogy nem othetem egymasra az egymas utan lefejt napi adagot? Mindig szoptatas utan fejtem, es 25-25 miliket osszeontottem, a mar megfagyottra. Nem szabadott volna? Onthetem ki? egyebkent mennyi decit taroltok a fagyasztoban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ha már lefagyasztottad,akor nem önthetsz rá másikat.Fejd le és tedd a hütőbe.24 órán belülaz igy összegyült anyatejet lefagyaszthatod.
2010. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fagyottra nem tanácsos ráönteni, mert így a megfagyott tej felső rétege felolvad, így a bacik esetleg szaporodhattak benne. Inkább úgy csináld, hogy egy edényben a hűtőben tartod a lefejt tejet, ahhoz öntöd a frisset, aztán este az egész mehet a fagyóba. Én kisebb adagokat raktam be (80-100 miliket), mert a nagyoknál abba hibába estem, hogy sokat raktam egybe, így nem tudtam az összeset felhasználni, mert csak a főzelékhez kellett..sok ment veszendőbe.
2010. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:( Hat koszi,akkor 1-2 deci megy a lefolyoba.szoval gyujtom egesz nap a hutobe es atteszem este a fagyasztoba.lehet 24 orat a hutoben,igaz?koszi a valaszokat.
2010. febr. 12. 16:59
 4/11 anonim ***** válasza:
igen, az aznap lefejt tejet teheted aztán a mélyhűtőbe. Másnap "újragyűjtöd". Habár a tejcsi akár 24 órát is elvan a hűtőben, de mindig az azonos napi adagokat tanácsos lefagyasztani; tehát másnap az előző napira se jó ráönteni és úgy berakni a fagyiba, rem .érthetően írtam:)
2010. febr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen,akkor meg 1.5 deci megy karba.mert van egy,ami masfel napi gyujtemeny. koszi mindenkinek.
2010. febr. 12. 17:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Én öntöttem rá lefagyasztott tejre, azóta már meg is ette a fiam, és nem lett semmi baja tőle.

Védőnő is azt mondta, hogy lehet, de előbb le kell hűteni a hűtőben, nem a frissen fejtet ráönteni.

2010. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azért ne keseredj neki! ha másfél napi gyűjtemény van, azt azért add oda, baja nem lesz tőle; csak tapasztaltabb anyukák mondták hogy ez vmiért így jó, minden napot különgyűjteni! A fagyottra ráönteni az a rizikósabb, de kaptál jó tanácsot, mostmár minden oké lesz!
2010. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Még a hűtőben álló tejre sem szabad ráönteni a frissen fejtet. Meg kell várni míg azonos hőmérsékletre hűl és utána szabad összeönteni. Ha le akarod fagyasztani azt meg kell tenni 24 óra után, viszont ha oda akarod neki adni akkor eláll 48 órát is a hűtőben. Tapasztalatból beszélek mert 1 évig csak fejtem.
2010. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az anyatejesek azt mondták hűtőben lezárva 2-3 napig simán eláll. na most ők ezzel foglalkoznak úgyhogy biztos jó amit ők mondanak.
2010. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen am,de most akkor amit eddig ugy ontottem hozza a mar hutoben levohoz,akkor az sem jo???
2010. febr. 13. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!