Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt termelődik a...

Mennyi idő alatt termelődik a tej? Mikor lesz megint tele egy lefejt mell?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2012. aug. 6. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:

A tej legnagyobb részben akkor termelődik, amikor szopik a baba, vagy fejed a mellet.

A "teltségérzetet" az a kevéske adja, ami épp felgyülemlik, amíg nem éri inger a mellet.

Néhány hét/hónap után (kinél mikor), ha igény szerint szoptatják a babát, akkor teljesen puha marad a mell, gyakorlatilag mindig.

Egy jól szopizó babának mindig jön valamennyi tej, ha mellre kerül, az más kérdés, hogy esetleg lusta, vagy éppen túl türelmetlen kivárni a tejadó reflexet és ezért sír.

2012. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos temetésre kell ma mennem, és az apukájával maradna itthon, most 3 hetes! Fejtem már le neki, de az kevés! Igény szerint szoptatom,indulásig mér egyszer biztos eszik, de még fejnem is kellene neki! Akkor lehetséges, hogy lesz annyi?!
2012. aug. 6. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Ó de sajnálom!

Lehet hogy hülyén hangzik, de nem tudod esetleg magaddal vinni? Úgy gondolom, hogy apával együtt. Amikor megérkeztek, megszoptatod az autóban, apa meg addig tologatja babakocsiban.


Egyébként lehet hogy elég lesz a lefejt is. Nem tudom, mennyi kell utaznod, illetve összesen hány órát lennél távol.

2012. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem kell messzire mennem, meg szerintem nem is leszek sokáig oda, de fő az óvatosság!

Az a baj, 45 fok van most kinn! Nem szeretném ilyen melegbe magammal vinni! :(

2012. aug. 6. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem, erre nem is gondoltam. Mondjuk nálunk a lakásban se túl kellemes, én a 10 hetes babámmal nemsokára indulok majd orvoshoz, muszáj menni... Amúgy meg az autónk, bár már elég régi darab, légkondis, így nem vészes.


És mindenképp menned kell? Úgy gondolom, hogy ezt megérti mindenki, hogy a baba miatt nem tudsz.

Nekem ősszel kellett volna nagybátyám temetésére menni, de a hányingertől nem tudtam, meg el is kaptam épp valamit, mondtam anyámnak, hogy mennék én, de félek, hogy elájulok, és ezt mindenki megértette.

Sajnáltam egy kicsit, de jobb volt így.


Persze nem tudom, kidet vesztetted el, de mérlegelj mindenképp.

2012. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj!

De remélem tudok még hozzá fejni egy keveset, és addig még remélem fel is kel, hogy tudjon enni! Lehet végig alussza, amíg nem leszek itthon, de az is lehet, hogy a meleg miatt hamarabb felkel!

A mi kocsink is klímás, de eszméletlen ez az idő...

2012. aug. 6. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha most óránként fejsz annyit, amennyi kijön, akkor az valószínűleg elég lesz.

Masszírozd meg jól hátulról a bimbó felé, simogasd az ujjbegyekkel, rázogasd kicsit, és úgy fejj, hogy a cicik lógnak, tehát a felső tested párhuzamos a talajjal.

Nekem így a semmiből 40 gramm jött ki.

2012. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2012. aug. 6. 15:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyire közeli rokon, ismerős az elhunyt, de én meggondolnám, ha nem túl közeli, hogy elmenjek-e...

Ha hűvösebb lesz, akkor is ki tudsz menni, kiviheted a virágot, koszorút, mondhatsz egy imát...

Számtalan ismerősöm így tett hasonló helyzetben.

Nem rosszindulatból írtam!

2012. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen! Sajnos közeli :(

Sikerült viszont annyi tejet lefejnem, ha megéhezne a kiscsaj :) akkor apa tudjon neki adni!

De megyek is, temetés..

Köszönöm szépen mindenkinek!Ment a zöld kezecske :)

További Kellemes Napot!

2012. aug. 6. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!