Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet összefüggésben azzal,...

Lehet összefüggésben azzal, hogy a Cerazett-et szedem 10 napja? Vissza fog még jönni a tejcsi, vagy kezd elapadni?

Figyelt kérdés

Két hónapos babámat szoptatnám, de pár napja estére elfogy a tejem. Ma már délutánra is alig volt 50 gramm két ciciből. Tápszert adtam neki utolsó etetésnek, mert szegény hiába cicizne, nincs mit, éhezni meg nem hagyom. Eddig sok tejem volt, még le is tudtam fagyasztani, most meg így jártam. Ráadásul a gyógyszertől meg is jött, nem gondoltam, hogy ilyen hamar, valószínűleg ez is közrejátszik.

Iszom a Laktoherb teát, a Mecsek teát is próbáltam. Alkoholmentes sört is iszok esténkét egy pohárral, esetleg ez meg a teák hatástalanítják egymást?

Szeretnék még szoptatni, segítsetek mi lenne hatásos rövid időn belül?


2010. febr. 4. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a mensi zavart be. Ez sajnos lehet a gyógyszer mellékhatása (mármint, hogy megjött). Szoptass sűrűn, ahányszor a babád kéri, ne izgulj, a vérzés elmúltával vissza szokott jönni a megfelelő mennyiségű tej, csak ne add fel addig se!
2010. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, valószínőleg a gyógyszer zavart be és ezért kevesebb a tejci is. Én ezért nem kezdtem el szedni, nehogy gondok legyenek a tejemmel, pedig a nőgyógyászom rá akart beszélni a Cerazett-re. Így járt tavaly a barátnőm is, neki is sokkal kevesebb lett a teje, sajnos tápszeres pótlást kellett adni a babájának.
2010. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bár én nem a Cerezettet, hanem az Azaliát szedem, de 6 hónapig kizárólag szopott a kislányom és azóta is még mindig, 17 hónapos. Ezekben a fog. gátlókban nincs ösztrogén, ami csökkentené a tejtermelést, kimondottan szoptató nőknek dolgozták ki.De itt egy topik, ahol több tapasztalat is van, pro és kontra. Mivel nem vagyunk egyformák, a gyógyszer is máshogyan hathat egyiknek és másiknak: [link]
2010. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem is két hónapos a babám(pont ma)Én 12 napja szedem a cerazettet,és nem tudom mi ez a vérzés,de nekem csak ilyen pecsételő!4 napja!szóval tisztaságival elvagyok,de akkor is aggaszt!Nálunk is baj van a cicizéssel,szerintem az íze lehet nálunk,mert csak nagy nehezen kap rá a cicire!nekem is pótolnom kellett mondjuk én amit éjjel fejek azt adtam neki!meg nekem a cicim is más lett,érzésre mintha nem lenne kifejve rendesen,de nem találtam csomót vagy eldugult csatornát!

Most abba kéne hagyni a gyógyszert?Én csak szombaton tudok a dokimmal beszélni!Leírnád h neked ezek vannak-e,meg ha te beszéltél a dokiddal,h mit mondott?Köszi

2010. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy belekotyogok, de nem kell abbahagyni a pecsételés miatt a gyógyszert, rajta van a tájékoztatón, hogy előfordulHAT. Emiatt nem kell semmit tenned.
2010. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én pont így jártam a cerazettel, egy csomó pénzbe belekerült, talán rögtön megjött a menzim és elapadt a tejem. Úgyhogy én egy hétig szedtem talán. Ja és aztán olvastam a tájékozatóját: egy kis mennyiség belekerül az anyatjbe is.
2010. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most elgondolkodtam ezen a gyógyszerszedésen, lehet abbahagyom, mert nem akarom, hogy a szoptatás rovására menjen.

Az orvosommal ma fogok beszélni, majd leírom, mit mondott.

Addig is próbálkozok, nem adom fel.

2010. febr. 5. 08:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Én már fél éve szedem a cerazette-t semmi bajom, valóban nekem is volt pecsételő vérzésem az elején kb két hétig, de ez azután elmúlt. (egyébként a doki fel is hívta a figyelmemet erre, és a tájékoztatón is rajta van) A lányomat még mindig szoptatom, semmi gond nem volt, se a mennyiséggel, se a minőséggel (ugyanúgy, és ugyanannyit szopott).

Valóban szerepel a tájékoztatón, hogy kis mennyiség bejuthat a tejen keresztül a baba szervezetébe, de ez a kis mennyiség 0,01-0,005 mikrogramm, csak úgy saccolom, hogy ez borzasztóan kis mennyiség. Nem lehet, hogy most van a babádnál egy olyan időszak, amikor megugrik az "igényelt" tej mennyisége? Én nem hagynám abba a gyógyszert a helyedbe.

2010. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Beszéltem az orvosommal, szerinte sem a gyógyszer lehet a gond. A More Milk-et ajánlotta.

Viszont nekem nem pecsételő, hanem rendes menstruációs vérzésem van hétfő óta, és kb. kedd óta kínlódok a szopival. Szerintem tuti ez a baj, úgyhogy inkább abbahagyom a gyógyszert, mert nem akarom megvárni, hogy teljesen elapadjon, ma már a reggeli szopival is gond volt.

2010. febr. 5. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:

na igen, de a mondat folytatása: nincsenek arra utaló jelek, hogy ez káros lehet. tehát nincs arra adat, hogy ez káros lenne, de arra sem, hogy nem. Ja és így folytatja: szóljon orvosának, ha bármi tünet jelentkezne a babán. Tehát elvileg elképzelhető, hogy okoz valamit. Csak esetleg nem is hozod összefüggésbe a gyógyszerrel.

Na mindegy egy szó mint száz, nem akartam még megkockáztatni sem, mivel vannak más fogamzásgátló eszközök. Mi inkább azt választottuk és nem kisérleteztünk.

Egyébként szerintem csökkenti a tej mennyiségét és a menzit is előbb visszahozza. Pedig a szoptatás ideje alatt elvileg nem is kéne, hogy megjöjjön.

2010. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!