Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jó az hogy akkor szopizik a...

Jó az hogy akkor szopizik a babám mikor kedve van és nem 3 óránként?

Figyelt kérdés

Eleve ki sem birná a 3 órát, max 2-őt de ebből egy óra a dajkálás és figyelem elterelés lenne mert szopi után egy órával a babám szinte mindig cicizne.

Vagy tejem nincs elég vagy lusta és egyszerre nem szopizik eleget...nem tudok mit tegyek!!

Ti hogy tudtatok rendszert vinni az életetekbe? mert nekünk nincs most semmi rendszerünk.....ez nagy baj??mennyi tejcsivel lakik JÓL egy 2 hetes baba????


2010. jan. 29. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pont ezen gondolkodtam mostanság.igaz,az én kisfiam 9 hetes,de valamelyik nap óránként kérte a cicit.de egyébként ő sem nagyon várja ki a 3 órát.a rendszert meg kialakítjátok folyamatosan.mi is most értünk oda,hogy valami kezd kialakulni.
2010. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mintha csak az én babámról lenne szó!tegnap este az istenért sem akart aludni!Amit du. fejtem kb 50 ml tejet,később 10-et azt este szopi után(ami már tartott 2 órát és nem aludt,de sírni sem sírt) odaadtam neki és egybe lement neki!Aztán egyből aludt!Szóval lehet,hogy nem elég neki a tej!Így én most minden szopi után kőkeményen fejem lefele,hogy legyen minél több,ami reggelre sikerült is!

Anyámtól érdeklődtem,hogy mennyivel lakhatna jól és azt mondta,hogy 100-120 ml-vel már jól kell laknia!most 3 és fél hetes!akkor a tiednek kb 80-nal!Rendszer még nálunk sincs!van mikor 3 óra,de van mikor 1 óra múlva kér enni!

2010. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is igény szerint szoptattam a babámat, és nekünk hosszú hónapokig(!) nem volt semmilyen rendszer az életünkben. És nem bántam meg! Én azt nem értem, hogy miért kéne egy pindurka babának, aki most született rendszer az életébe? Azért, mert a szüleinek az lenne a "kényelmes"? Ne haragudjatok, igazán nem akarok bántani senkit, de gondoljatok bele, hogy egy néhány hetes pici babáról van szó! Várjatok még egy kicsit a rendszerességgel. Nem biztos, hogy kevés a tejed, de ha csak simán lusta, az majd elmúlik (tapasztalat). Két hetesen még nagyon kis rutintalan, majd belejön!!! (az én lányom lényegesen kevesebbet evett, mint ami a nagykönyvben írva van, és minden oké vele.)
2010. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
szia! pontosan sztem senki nem tudja tartani a három órát, próbáld közelíteni ehhez a dolgokat...kicsit húzd az időt, ha kell. be fog állni.
2010. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Az a baj h pl a védőnő erölteti h 3 óránként legyen az evés,...viszont ezt mi nem tudjuk tartani...talán majd később ha nagyobb lesz...csak kiváncsi voltam h mindenkinek sikerül rendszert kialakitani csak nekem nem ?????
2010. jan. 29. 19:16
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
ő sem percre pontosan gondolja...játsz egy kicsit az idővel, és tényleg be fog állni...a "majd később" nem jó hozzáállás, akkor még nehezebb lesz, láttam már ilyet...
2010. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A védőnő soha nem fogja leellenőrizni, hogy hány óránként eteted a babát! Én amikor vittem a babámat a rendelőbe 3 hónaposan (növekedési ugrásben volt éppen és 15.-2 óránként kért cicit), kérdezték, hogy hány óránként kap enni, én simán azt mondtam, amit hallani akarnak (hatszor). Tedd te is ezt!

A babád csak jobban tudja, hogy milyen időközönként van szüksége tápanyagra.

Egyébként tényleg tartja a babám a 6-7 etetést, ha nincs fejlődési ugrás, de a védőnő akkor is ezt az időt erőltetné.

Most már az órát sem nézem, egy a biztos, a déli 12 óra, ekkor minden nap kéri a fiam a cicit, de a többi időpontot nem nézem.


4hónapos baba anyukája

2010. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*15.-2 = 1.5 - 2 óra
2010. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
a 3 órát nem viccből mondják ám...persze hülyeség perceket nézni, de kb. be lehet tartani, ebben próbálunk tanácsot adni itt többen...
2010. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Idézek:

a) „3-4 óránként szoptassunk, mert ez a babák normája és egy etetés max. fél óra legyen, mert a szükséges mennyiséget úgyis az első 10 percben kiszopizzák.” A 3-4 órában mindössze egyetlen igazság van: a nagyobb, már jól szopó babák többsége (akik ügyesen szopiznak, kialakították a saját ritmusukat, szokásaikat, beállították a kereslet-kínálatot) tényleg kábé ilyen időközönként szokott enni. De vegyétek észre: jól szopó (és addig el kell jutni!), többség (de nem mindenki), etetés (lejjebb olvassátok majd, hogy a szoptatás ennél jóval több!). Ugyanígy a 10-15 perces jóllakás is a nagyobb babákra vonatkozik, de ez az időtartam még mindig nem tartalmazza a cumizást (ún. komfortszopást), amiről lentebb egy hosszabb bekezdést írtam.

b) Két szopi között teljen el min. 1-1,5 óra szünet, kölönben a régi és új tej keveredése hasfájást okoz. Nos, ha valaki igény szerint szoptat, akkor ugye nincs meghatározott minimum sem. Az állításnak csak a megfigyelés-része igaz: a túl gyakori szopi tényleg okozhat görcsöt - de csakis(!) akkor, ha a baba csak a híg, fehérjében (laktózban) gazdag előtejhez jut hozzá, a hátsó zsíroshoz nem (pl. túl gyakori mellváltásnál). Ilyenkor a nagy mennyiségű fehérje feldolgozása túlzottan megterheli a pocakot, ami tényleg okozhat csikarást. De a helyzet megoldása nem a szopi ritkítása (ami ugye egyenes úton eredményezi a tejmennyiség csökkenését), hanem a mell alaposabb kiürítése egy-egy oldalon.

c) Szum-szum, egy pár hetes babánál semmiképp nem ezeket a mércéket kell használni; egyáltalán semmilyet sem kell, mert hosszabb-rövidebb idő alatt minden baba kialakítja a saját ritmusát!

2010. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!