Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem elég már egy 6...

Miért nem elég már egy 6 hónapos babának csak az anyatej? Miért kell elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

2014. nov. 6. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
mert a testtömegéhez mérten több táplálékra van szüksége mint egy egy hónapos babának. egyébként elég lenne 3 éves koráig is, ha győznél napi 2 liter tejet termelni.
2014. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem az összetételek változik.
2014. nov. 6. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem elég, és a fő ok, az anyatejben semmi vasII+ nincs, eddig volt a babának a magzati időben tárolt, de már nincs. És 10 hónap fölött már semmilyen szempontból nem elég, el is lehet választani fokozatosan. Régen fogamzásgátlás miatt szoptattak sokáig de ez ma nem működik, már elég hamar visszaáll a rendszer (hála a sok különféle hormonhatásnak).
2014. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
lehet, hogy nem elég, de az én fiam pl. csak 9 hónaposan fogadott el mást is. Nem szentírás a 6 hónap 0 nap 0 óra, inkább csak akörül...
2014. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most töltötte a be a babám az 5 hónapot és nem eszik kevesebbet, mint eddig, de kevésbé hízik. Szerintetek elkezdjem a hozzátáplálást?
2014. nov. 6. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
igen!
2014. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kevésbé hízik, ez így van rendjén. Képzeld csak el, hogy néznénk ki, ha megmaradna a hízás üteme. :) Én még nem kezdeném, de azt tedd, ami téged megnyugtat. De ne a hízás legyen a cél, mert az egészséges, neki való cuccoktól lásd. almapüré, párolt csirkemell, nyilván nem fog látványosan hízni. ;-) Ajh, nekem is azokat kéne ennem.
2014. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell csak lehet. Ez a hozzátáplálás biológiailag indokolt alsó korhatára. Ehhez képest balkánon már a 4 hónapost tömik....

Tökéletesen kielégíti a baba igényeit továbbra is, sok gyerek 1-1,5 éves koráig nem fogad el mást.

2014. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy láttam a babámon, hogy nem elég tápláló már neki a tejem. 6 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni, csak nagyon óvatosan, kóstoltatva, nem siettem sehova. Viszont amikor már megevett jóízűen egy fél üvegnyit és sokkal nyugodtabban és többet aludt utána, akkor már biztos voltam benne, hogy nem volt elég neki a tej.

8 hónaposan le is választotta magát, pedig én minimum egy évig akartam szoptatni, nagyon sokat próbálkoztam vele, de sajnos nem akarta tovább:(

Szerintem babánként változik, mi az igény, de attól biztos nem lesz semmi baja, ha facsarsz neki 1-2 kanálnyi almalevet és megkóstoltatod vele.

2014. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Eleg meg neki az anyatej ami vasban is bovelkedik. Kb.6 honapos koratol eleg erett az emesztorendszere mas talpalekhoz. Ekkortol erdemes kostolgatni. Az almanak repanak alacsony a kcal tartalma nem fog tole hizni de nem is ezertnerdemes elkezdeni. Kb.1 eves koraig is elelne anyatejen mindenfele hiany nelkul de azert kostolgasson. Az en babam is kb 8 honapsan kezdett eszegetni most 15 hos egesz sokat eszik es szopizik is....minden az o utemeben menjen tovabb
2014. nov. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!