Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babák anyukái mikor...

Anyatejes babák anyukái mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Pontosan kivártátok a 6 hónapot? Dtétek?

Figyelt kérdés
Melyik étkezést váltottátok ki? Szopi után kínáltátok meg őket,és mikor volt az, hogy már szopi előtt? Mi volt az első,amivel elkezdtétek?

2013. máj. 22. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
5 hónaposan már adtam neki desszerteket,apránként szoktattam hozzá az új ízekhez,majd 6 hónaposan jöttek a bébiételek,elôsszôr fôzelékfélék,aztán mindenfajtát kipróbáltunk.Az fontos,hogy legalább 2-3napig egyfajtát egyen,hogy megszokja az ízeket.Reggelire tejpépet is lehet adni egy kicsit,ha kevés utána szopizik,aztán tízóraira,ebédre,uzsira és legvégül vacsira amit szeretnél neki.Szopizik is emellett sokat napközben...legalábbis az enyém így volt.
2013. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevesebb lett a tejem, nem hízott, ezért kezdtem pontosan 5 hónapos korától esténként Sinlacot adni neki.

Rá 2 hétre kezdtem kóstoltatni vele az almát, most itt tartunk.

2013. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kivártam a 6 hónapot, délelőtti/dél körüli szoptatás után adtam neki közvetlenül, almalé, alma, őszibarack, krumpli, répa, a glutént bevezettem 7 hónapos koráig (babakeksz/háztartási keksz formájában). Aztán jött a husi, stb. Anyatejjel hígítottam a szilárdat, úgy jobban elfogadta.
2013. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan kezdtem a védőnő tanácsára, mert már nem volt elég neki a tejem, szinte egész nap mászott. Almával kezdtük, majd krumpli, répa... Én először az uzsit váltottam ki gyümölccsel, aztán az ebédet zöldséggel. Én szopi előtt adtam neki.
2013. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
3,5 hónaposan kezdtem, szoptatás elött adtam neki tízóraival kezdtünk. Alma.
2013. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bemásolom, amit egy másik kérdéshez is írtam (egyszerűbb így)


5,5-7,5 hónaposan (3 gyerek különböző időpontokban)

Az egyik 5,5 hónaposan kivette a kezemből a banánt, és elkezdte tömni, így letudtuk a kezdetét. De csak 9 hónapos korára váltottunk ki 1 étkezést (bár a banánt nem javasolják elsők között, és magamtól én sem adtam volna)

A középsőt kerek 6 hónaposan kezdtem etetni, sütőtökkel, majd répával. De ő vele sem váltottunk ki hamar étkezéseket.

A kisfiam nem akart enni semmi pépeset, mindent kiköpködött, még 6,5-7 hónaposan is. Nála a BLW vált be, 7,5 hónaposan párol zöldségeket, puha gyümölcsöket kapott, hogy a kezébe vehesse, és egyedül egyen. Ő is lassan hagyott el 1-1 szoptatást.

De én hosszú távú szoptatáspárti vagyok, úgyhogy én mindig előbb szoptattam, utána adtam a szilárdat. Megvártam, hogy maguktól forduljanak el, és ne kérjék a cicit. Amikor azt kiköpték, de evés idő volt, akkor adtam nekik helyette szilárdat.

2013. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

6,5 ill. 6 hónaposan. Biztos ami biztos, tartottam magam az ajánláshoz.

Az ebéd körüli szopi után kínáltam őket először, nagyon kevéssel, majd szépen lassan növeltem az adagot. Eleinte 4-5 napig is ugyanazt adtam, aztán később, amikor már többet ettek, a bevezetési időt 2-3 napra csökkentettem. Kb. 1 hónap alatt váltottunk ki egy teljes szopizást (később már rövidebb idő alatt), a szopi-evés sorrendet pedig akkor fordítottam meg, amikor a szilárd étel már elérte a teljes mennyiség felét. (Sose mértem, mennyiket szopnak, így nem tudtam a pontos számot, csak érzésre csináltam.)

Az első ételeink az őszibarack- ill. almalé, majd a barack, alma, utána a krumpli, sárgarépa voltak. Azért ezek, mert jó alapételek, amikhez aztán egy csomó másikat tudok keverni (idővel más gyümölcsök, zöldfélék, husi stb.)

2013. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!