Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy elmegy a tejem?...

Lehet, hogy elmegy a tejem? Vagy csak lusta?

Figyelt kérdés
Eddig reggelre akkorák voltak,mint 2 görögdinnye,mozdulni is alig tudtam tőle.Most este már nem elég 1 cici.Megnyomom a mellem és nem jön belőle semmi.A gyerek vergődik,meg üvölt.Aztán mellre rakom és 2 szívás után kiköpi.Ha meg elveszem,akkor üvölt.Visszateszem,megint 2 szívás és kiköpi.Eddig nem volt gond,még fejni is tudtam.Egy pár napja csinálja ezt.És még egy új szokása van:cicivel a szájában rángatja a fejét.Ha vállra teszem büfizni,akkor is majd felmászik a vállamra,tekereg.Hasfájós,de kap teát,puki nem nagyon van.És 7 hetes.
2010. jan. 20. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is így volt, ha mellre tettem szívott párat utána csak rángatta, mérges lett, sírt, kész őrület volt. 4,5 hónaposan a gyerekorvos tanácsára elkezdtem szilárddal etetni, írattam tápszert is, nem adtam először, nem akartam, hogy végképp leszokjon a ciciről. Később muszáj voltam adni neki tápszert is, mert nagyon kevés lett a tejem, hiába tettem meg mindent, hogy több legyen. Én azt tudom neked javasolni, hogy menj és vegyél egy kisebb doboz tápszert, de még ne használd el csak tartsd a szekrényben és szoptasd minél többször a babát, próbálj gyakran fejni (nem baj ha nem jön belőle, az is jó már ha inger éri a melled), vannak homeopátiás szerek, teák a tejserkentésre próbáld ki! Én a Laktoherbet ittam. Hátha visszajönne a tejed és nem kéne a tápszerhez nyúlni, de a biztonság kedvéért azért jó, hogy ott lesz a szekrényben az a tápszer. Ha végképp nem tudod jól lakatni ciciből akkor adj neki tápit, ne hagyd éhezni. Én hagytam a fiamat és nagy lelki törést okozott mikor rátettük a mérlegre a gyereket :( A lényeg, hogy próbálj megnyugodni, mert az idegesség nagyban befolyásolja a tejtermelést. Ez egy nagyon nehéz időszak, de egyszer vége lesz. Ne akarj minden áron szoptatni ha úgy érzed jobb ha tápszert kap a babád. Én sajnos bele estem ebben a hibába, nem tudtam megemészteni, hogy nem tudom jól lakatni ciciből. A gyerek sínyli meg! Fogadd meg a tanácsom és próbáld szaporítani a tejed, hátha visszajön, ha netán mégsem akkor sincs katasztrófa, millió gyerek nőtt már fel tápszeren, fogadd el ezt neked is és a gyereknek is sokkal jobb lesz ha egy boldog anyuka eteti tápszerrel mint hogy egy ideges anyuka szoptatja minden áron!

Remélem visszajön a tejed és sokáig tudsz szoptatni! :)

6 hós baba anyukája

2010. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem görögdinnyékkel ébredsz, az nem feltétlenül azt jelenti hogy nincs tejed, hanem, hogy már beállt a kereslet-kínálat. A baba kiköpheti a cicit azért is, mert valami olyat ettél, aminek nem ízlik neki az íze, esetleg túl éhes már, amikor cicire kerül és türelmetlen, nem tudja kivárni, hogy rendesen meginduljon a tej és ideges lesz.

Este én két mellből szoptatok, mert nap közben elég az egy mell, de estére eléggé kiürülnek, akkor kell a kettő, de reggelre újra tele lesznek, nincs gond.

Próbáld többször mellre tenni, az szaporítja a legjobban a tejet plusz a sok folyadék.


A tekergés egyértelműen hasfájásra utal - ha levegőt nyel szopi közben és bántja a hasát, attól is abbahagyja a szopit, vagy rángatja a fejét, tekergeti, feszíti magát. Nem tudom, próbáltátok-e már evés előtt az Infacolt, nekünk az nagyon bevált. Tudott tőle rendesen büfizni, pukizni. Az a hatása, hogy a gyomorban levő apró légbuborékokat egy nagy buborékká állítja össze, amit könnyen föl tud böffenteni. Evés közben többször meg lehet állni kicsit büfiztetni, aztán folytatni.

Kitartás, szerintem nem a tej mennyiségével van a baj. Pár hét és a hasfájós időszak is elmúlik, általában a 3 hós korban úgy vége van, mintha elvágták volna.

2010. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.infacolt próbáltuk,valamennyit enyhített.nem merek fejni sem,mert tegnap lefejtem,de mire kellett volna nem volt elég.evésre nagyon odafigyelek,már azt sem tudom,mit egyek.
2010. jan. 20. 08:52
 4/6 anonim ***** válasza:

8:45-ös vagyok

én soha nem fejtem, a védőnő rosszallása ellenére sem, mert a családunkban minden nő a babájuk 2-3 éves koráig szoptatott annak ellenére, hogy soha nem fejtek, úgyhogy nem értek egyet azzal, hogy azt "kell" - a természet ezt nagyon jól kitalálta

akkor fejtem csak, ha nagyon feszült a mellem, pl mikor először átaludta az éjszakákat, de akkor sem üresre, csak, hogy ne feszüljön


9 és fél hónapja szoptató, 11 kilós sószsák anyukája

2010. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk múlt héten jött elő ez a probléma, a baba tekergett, rosszul is aludt, sírt...nem hasfájósan. A fagyasztóból előszedtem a korábban lefejt anyatej-adagokat és szopik után odaadtam. Így rendben volt, de a tejem csak fogyott-fogyott...napi 3 litert ittam eddig, most szerintem megiszok 4l-t: tea, szopis tea, víz, alkoholmentes sör...+leves. Elkezdtem fejni pl. éjjel is, ha aludt és nem kelt fel. Hétfőre elfogyott minden a frigóből és sajnos kedden mennem kellett a tápszer receptért. Így tegnap már 2* kapott tápszert szopik után, ha nem volt elég. Ma még nem kellett neki adni, mert elég volt, ami tejcsim volt. Szopi után is fejek, de max 10 ml jött le most összesen, van olyan, hogy semmi. Igyekszem 2,5 óránkánt feltenni cicire, hogy jobban termelődjön a tej, amúgy 3 óránként szopik. Vettem More milk kapszulát, ami igaz, 6000ft, de úgy érzem jobban vagy talán rövidebb időn belül, hat, mint az UTRICA homeos golyócska. Engem megnyugtat, hogy van itthon tápszer és azt tudom adni a babának, ha még éhes szopi után, de persze ezt kerülöm, csak engem is frusztrál, ha látom, nincs elég tejem, de ő még enne, rángatja a cicit, stb. Sok sikert!

2010. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kap a babád játszócumit? Használtok cumisüveget? Nekem ez az esti cicirángatás tipikus cumizavarnak tűnik. Teát kizárólag szoptatott babának nem kell adni, ha mégis szeretnéd, akkor azt kanálból, vagy pohárból add, ne cumisüvegből. Estére MINDENKINEK kevesebb a teje, és a babák is fáradtabbak, nyügösebbek, ilyenkor szokott először jelentkezni a cumizavar is. Este a tej viszont zsírosabb, laktatóbb mint reggel. Ha most elkezdesz hozzátáplálni, akkor viszont biztos hogy kevesebb lesz a tejed, mert a melleid nem fogják tudni követni a baba igényeit. Nyugodtan válthatsz mellet akár többször is egy szoptatás alatt (ahányszor csak a babád hajlandó rá), hamarosan követni fogja a tejmennyiség a baba igényeit. Nyugalom! Teljesen mindegy, hogy 1 vagy 2 mellből (vagy több váltás esetén 4-6-ból) eteted a babádat, ez változhat is a napról-napra, napszakról-napszakra.
2010. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!